ΗΠΑ Συναισθήματα της Δυτικής Ακτής

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

Επόμενη μέρα, αφιερωμένη ολόκληρη στο LA, και πιο συγκεκριμένα στο Beverly Hills που ήταν και το ξενοδοχείο μας.

Δεν υπολογίσαμε όμως τον καιρό, και πέσαμε πάνω στην πιο ζεστή μέρα του καλοκαιριού, με αποτέλεσμα η βόλτα να τελειώσει νωρίς το απόγευμα με συμπτώματα ηλίασης και πυρετούς το βράδυ.

Μέχρι όμως να ταβλιαστώ, προλάβαμε να κάνουμε τις βόλτες μας στη Rodeo Drive, όπου είδα και το τελευταίο μοντέλο της Vacheron, quai de l'ile, σε μια βιτρίνα και δίπλα έναν φρουρό με... αυτόματο για να προσέχει τα 1,5εκ. δολλάρια που κάνει το ρολόι. Και για όποιον έχει απορία ποιοι ψωνίζουν τέτοια πράγματα, μια βόλτα στο Beverly Hills θα τον πείσει ότι υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι. Καταστήματα που απευθύνονται σε οποιονδήποτε νεόπλουτο έχει εισόδημα άνω των 2εκ. δολ. το χρόνο, εστιατόρια που για να φας πρέπει να... είσαι "κάποιος" (δηλαδή να έχεις φράγκα μεταφράζεται αυτό εκεί), και δρόμοι γεμάτοι αυτοκίνητα υπερπολυτελείας ή απλά show-off κιτσάμαξα. :)

-

Η μέρα όπως είπα τελείωσε άδοξα, όχι όμως πριν χτυπήσουμε την... καθιερωμένη μακαρονάδα σε κουκλίστικο ιταλικό της περιοχής, και πριν μπούμε σε ένα από τα μαγαζιά με ρολόγια έτσι για να πούμε ότι μπήκαμε. Το πιο φτηνό που βρήκαμε ήταν ένα Maurice Lacroix των 7,000 $. Φόρεσα όμως για πρώτη - και μάλλον και για τελευταία φορά - στο χέρι μου και ένα Breguet.

Ενδιαφέρουσα η βόλτα στο Beverly Hills, αλλά δε θάλεγα ότι είναι και του γούστου μου τέτοια μέρη. Επιστροφή στο χοτέλ, ασπιρίνες, ύπνος και αναμονή της κατάστασης της υγείας μου για να δω αν θα καταφέρω την επόμενη να διατηρήσω το πρόγραμμα και να πάω Universal Studios....
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μπράβο Def εσυ και ο Taver απο ότι φαίνεται θα μου σχεδιάσεται το ταξίδι των επόμενων καλοκαιρινών διακοπών.
Περιμένω εναγωνίως την συνέχεια:shock::shock::shock:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
γραψε γραψε boss και ο taver απο την άλλη στο τέλος μεχρι και εγω ψηνομαι στο τέλος να παω USA
περιμενω την συνεχεια
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κοίτα σε γενικές γραμμές έχω συνέλθει, αφού το ταξίδι έγινε τον Απρίλιο. :haha:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
-Hello Mr Sinise.
-Hello my friend.
-I'm a big fan, I watch your show every week in Greece!
-You are from Greece, what's your name?
-Defkalion.
-Oh my God, are you Defkalion from travelstories.gr?
-Yes, that's me.
-Oh my God, I can't believe it's you, I'm a huge fan!! I visit the website every day and look at the pictures because I can't read the text. Every week at the studio we ask Melina to translate the stories and we all sit around her and listen about your adventures! Keep up the good work.
-I will Mr Sinise but this is my floor, I have to go.
-Ok my friend, can we please take a picture together? Otherwise Melina will never believe that I've met you!
-Sure, no problem.
-Thank you my friend. Give my regards to Go2dbeach, Thanosth, GTS and the rest of the gang.
-I sure will, Mr Sinise.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
:clap::clap:
mpiftex ευγε!!!

νομίζω οτι σου πάει να γίνεις σεναριογράφος!!!
από τα πιο ξεκαρδιστικά που έχω διαβάσει στο φόρουμ!!!
:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom