Βουλγαρία Σόφια, εγώ με αυτή με τίποτα

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.403
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Χαχα λογικο τι να την κάνει την γλώσσα και το μυαλό μια γυναίκα :)
Καλύτερα να μην χρησιμοποιήσω τη γλώσσα και το μυαλό μου για να σου απαντήσω....είμαστε σε δημόσιο χώρο!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλύτερα να μην χρησιμοποιήσω τη γλώσσα και το μυαλό μου για να σου απαντήσω....είμαστε σε δημόσιο χώρο!
Δεν κατάλαβες πως το είπα εγώ θεωρώ ότι οι γυναίκες έχουν κ μυαλό κ γλώσσα οπότε για ποιο λόγο να τα φας :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.403
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν κατάλαβες πως το είπα εγώ θεωρώ ότι οι γυναίκες έχουν κ μυαλό κ γλώσσα οπότε για ποιο λόγο να τα φας :)
Με συγχωρείς αλλά έτσι όπως το έγραψες, ήταν λίγο δύσκολο να καταλάβω αυτό! Αν και μου φάνηκε πολύ παράξενο που το είπες....αλλά δεν μπορώ να μαντεύω τι θέλεις να πείς και δεν σε γνωρίζω κιόλας!
Τέλος πάντων, δεν θέλω να σου χαλάω και την ιστορία σου
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Όχι ρε επειδή είμαστε όλοι σε καλή διάθεση το έγραψα για να γελάσουμε λίγο :)
Δίκιο έχεις δεν μπορούσες να καταλάβεις πως το εννοούσα. .
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες και πάλι βλέπουμε ότι με τα λιγοστά μέσα που έχουν προσπαθούν να έχουν καθαρό και περιποιημένο το κέντρο της πόλης τους σε αντίθεση με το κέντρο της Αθήνας που θέλει πλύσιμο από πάνω έως κάτω....για να μη πω για τα πόσα λουλούδια έχει φυτεμένα.....
 
Last edited:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αυτά τα λουλούδια αν δοκιμάσει κάποιος να φυτεψει παντού στο κέντρο αναρωτιέμαι αν θα αντέξουν πάνω από 2 μέρες χωρίς να τα καταστρέψούμε. .
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες και πάλι βλέπουμε οτι με τα λιγοσά μέσα που έχουν προσπαθούν να έχουν καθαρό και περιποημένο το κέντρο της πολης τους σε αντίθεση με υο κέντρο της Αθήνας που θέλει πλύσμιμο απο πάνω έως κάτω....για να μη πώ για τα πόσα λουλούδια έχει φυτεμεένα.....
Όλες οι Βουλγάρικες πόλεις έχουν τεράστιους χώρους πρασίνου στο κέντρο τους (Στάρα Ζαγόρα, Φιλιππούπολη, Χάσκοβο κλπ) και πολύ περιποιημένους όχι μόνο η Σόφια.
 

salonik_M

New Member
Μηνύματα
3
Likes
31
Καλησπέρα σας.
Εδώ και χρόνια διαβάζω το πανέμορφο φόρουμ σας . Είμαι μίσος έλληνας , μίσος βούλγαρος , μένω χρόνια στην Σοφία και χαιρούμαι ότι περνάτε καλά στη πόλη μου.
Ιδιετερα για την ιστορία σου και για τις πανέμορφες φωτογραφίες , φίλε θα ήθελα να σε ευχαριστήσω. Είδατε τα πιο ωραία μέρη της πόλης .
Υπάρχουν βαίβεια και ωραία μέρη έξω από τον κέντρο και που δεν είναι πολυ γνωστές για τους τουρίστες αλλά πάλι αξίζουν απλά χριαζεται να έχεις περισσότερο χρόνο .
Αν καπιος από εσάς χριαζεται συμβολή μπορείτε να με ρωτήσετε αφού είμαι τοπικός .
Την άνοιξη η πολύ είναι πιο- όμορφη με όλο το πράσινο και με όλα τα λουλούδια στα πάρκα . Τα μαγαζιά είναι γεμάτα και η πολύ είναι πολύ ζωντανή . Για αυτό η συμβολή μου είναι αν θέλετε να κανετε ταξίδι στη Σοφία η στη Φιλιπούπολη να έρθετε η την Ανοιξη η το Καλοκαίρι ( παρόλα που όλη είναι διακοπές το Kαλοκαίρι) Ενώ το Χειμώνα η πόλη είναι χωρίς χρώματα , ο κόσμος δεν είναι κεφάτος , όλοι είναι στα εμπορικά κέντρα αλλά το κέντρο της πολης είναι άδειο χωρίς ζωντάνια σαν να είναι άλλη πόλη.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Χαίρομαι πολύ που είδα την πόλη σας στα καλύτερα της.Το έγραψα κιόλας αλλά θα το επαναλάβω, κάθε πόλη έχει την ομορφιά της και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της που την κάνουν μοναδική ...Ερχομενοι στην Βουλγαρία δεν περιμέναμε πολλά και η πόλη μας αποζημιωσε και με το παραπάνω...Να είσαι σίγουρος ότι αν την επισκεφτω ξανά θα σε ρωτησω να μου πεις μέρη που πάνε οι ντόπιοι....Αν μπορείς να μας τα πεις από τώρα να βοηθηθουν και κάποια άτομα που έχουν βάλει την Σοφία στο καλενταρι τους ακόμα καλύτερα ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.127
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom