Βουλγαρία Σόφια, εγώ με αυτή με τίποτα

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Για καποιο λογο που δεν καταλαβα, δεν πληρωσαμε τιποτα στο λεωφορειο. Δεν υπηρχε μηχανημα εκδοσης εισιτηριου ουτε επικυρωσης. Οταν επιχειρησα να ρωτησω τον οδηγο... δεν τα καταφερα επειδη σε ολη τη διαδρομη μιλουσε στο κινητο του. o_O
Εβγαλα λοιπον το πιθανο αυθαιρετο συμπερασμα οτι μπορει ... να ειναι δωρεαν (αφου δεν ειδα και κανεναν αλλο με εισητηριο).

Οσον αφορα το τελεφερικ το εισιτηριο του κοστισε 15 λεβ το ατομο πηγαινε ελα. Οι τιμες για τους σκιερ ηταν αλλες. Εχω φωτογραφησει τον πινακα των εισιτηριων, αλλα δεν εχω προσβαση αυτη τη στιγμη στις φωτο μου.
Αν καποιος ενδιαφερεται, ευχαριστως αργοτερα που θα μπορω, να ανεβασω τη σχετικη φωτογραφια. :)
 
Μηνύματα
239
Likes
2.650
Αφού επιβεβαιώσω την Grerena σε ό,τι λέει για το χιονοδρομικό (15 λεβ για απλή είσοδο στο χιονοδρομικό, που περιλαμβάνει μισάωρη όμορφη διαδρομή πήγαινε κι άλλο τόσο έλα, που απόσβεση κάνεις και μόνο με τις εικόνες ακόμη κι αν δεν παίξεις με το χιόνι, τελείως value for money), να προσθέσω ότι υπάρχει εισιτήριο ημερήσιο 4 λεβ για όλα τα μέσα, που συμφέρει, οπότε εμείς δεν ασχοληθήκαμε με το πού χτυπάμε το εισιτήριο, θεωρώντας ότι ήμασταν safe - να ξέρετε μόνο ότι πρέπει κάθε φορά που θέλετε να μπείτε στο μετρό να πηγαίνετε στο γκισέ να σας το ξαναφορτίζουν, ή τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν από κάνα μήνα όταν επιχειρήσαμε να μπούμε τη 2η φορά στο μετρό στην επιστροφή. Ανέβαιναν και αμάξια, άρα ίσως να παίζει και η λύση του ταξί, αλλά κατά τη γνώμη μου συμφέρει το lift.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Παμε για χαλαρο σκ σοφια οποτε θελω γνωμη ως προς σε ποια εμπορικα να κινηθουμε..δηλαδη ποια αξιζουν.. @vagar78 αναψες φωτιες με το ουτλετ να ξερεις:haha:επισης εψαχνα εστιατοριο για να φαμε μια φορα τοπικη κουζινα και ελεγα να κλεισω και εγω σ αυτο που πηγες την πρωτη μερα..απο τα 2 που πηγες πιο αξιζει πιο πολυ??
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παμε για χαλαρο σκ σοφια οποτε θελω γνωμη ως προς σε ποια εμπορικα να κινηθουμε..δηλαδη ποια αξιζουν.. @vagar78 αναψες φωτιες με το ουτλετ να ξερεις:haha:επισης εψαχνα εστιατοριο για να φαμε μια φορα τοπικη κουζινα και ελεγα να κλεισω και εγω σ αυτο που πηγες την πρωτη μερα..απο τα 2 που πηγες πιο αξιζει πιο πολυ??
Στο Sofia Outlet Center πήραμε τζιν και μπλουζάκια replay και g star raw σε απίστευτες τιμές , στο άλλο που γράφω τη πρώτη μέρα είχε πιο μεγάλη ποικιλία ήταν πιο κεντρικά αλλά δεν είδα κάποια ευκαιρία...
Το δεύτερο μαγαζι που είναι πάνω στον πεζόδρομο είχε πιο ωραίες γεύσεις και ήταν πολύ ωραίος ο χώρος, ισως το πρώτο να έμοιαζε πιο πολύ με παραδοσιακό..Σαν γεύσεις πάλι το δεύτερο ήταν καλύτερο χωρίς ωστόσο το πρώτο να υστερεί πολύ. ..
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Παμε για χαλαρο σκ σοφια οποτε θελω γνωμη ως προς σε ποια εμπορικα να κινηθουμε..δηλαδη ποια αξιζουν.. @vagar78 αναψες φωτιες με το ουτλετ να ξερεις:haha:επισης εψαχνα εστιατοριο για να φαμε μια φορα τοπικη κουζινα και ελεγα να κλεισω και εγω σ αυτο που πηγες την πρωτη μερα..απο τα 2 που πηγες πιο αξιζει πιο πολυ??
Κανε τον κόπο και πανε ΙΚΕΑ να δεις διάφορα στις τιμες με της Ελλάδας τα ΙΚΕΑ.. Δεν το πιστευα οταοταν πηγα και είδα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Στο Sofia Outlet Center πήραμε τζιν και μπλουζάκια replay και g star raw σε απίστευτες τιμές , στο άλλο που γράφω τη πρώτη μέρα είχε πιο μεγάλη ποικιλία ήταν πιο κεντρικά αλλά δεν είδα κάποια ευκαιρία...
Το δεύτερο μαγαζι που είναι πάνω στον πεζόδρομο είχε πιο ωραίες γεύσεις και ήταν πολύ ωραίος ο χώρος, ισως το πρώτο να έμοιαζε πιο πολύ με παραδοσιακό..Σαν γεύσεις πάλι το δεύτερο ήταν καλύτερο χωρίς ωστόσο το πρώτο να υστερεί πολύ. ..
πιο πολυ για Nike ενδιαφερομαστε εμεις και ειδα οτι ειχε απλα φοβαμαι μηπως εχει τιμες σα τα δικα μας τα ουτλετ και χασουμε τσαμπα χρονο:haha:
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
πιο πολυ για Nike ενδιαφερομαστε εμεις και ειδα οτι ειχε απλα φοβαμαι μηπως εχει τιμες σα τα δικα μας τα ουτλετ και χασουμε τσαμπα χρονο:haha:
Οι τιμές στα mall από όσο έχω προσέξει είναι σχεδόν ίδιες με την Ελλάδα σε αθλητικά NIKE κλπ
Οικονομικά και αρκετά καλά είναι τα Bulldozer που παράγονται εκεί. Επίσης πολύ καλά και ποιοτικά είναι και τα flair λίγο τσιμπημένες τιμές.
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Οι τιμές στα mall από όσο έχω προσέξει είναι σχεδόν ίδιες με την Ελλάδα σε αθλητικά NIKE κλπ
Οικονομικά και αρκετά καλά είναι τα Bulldozer που παράγονται εκεί. Επίσης πολύ καλά και ποιοτικά είναι και τα flair λίγο τσιμπημένες τιμές.
Για το ουτλετ αναφερομουν σε μαγαζια γενικα της nike το παρατηρησα και εγω στη τουρκια αυτο που λες...θα τα κοιταξω κ αυτα που λες...αρα μαλλον θα παραμεινουμε στην βιτοσα και σ οποιο αλλο μολ προλαβουμε
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Την έχουμε του "πεταμου" την Σόφια και είναι πολύ όμορφη. Δεν είναι Βουδαπέστη,Παρίσι ή κάποιο άλλο από τα πιο γνωστά μερη αλλά οποίος θέλει να πάει ένα διήμερο οικονομικό θα φύγει ευχαριστημένος.
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Μπράβο για την ιστορία σου.
Βρέθηκα το περασμένο ΣΚ στη Σόφια λόγω τένις βλ. Sofia Open.
Τον Τσιτσιπά ατύχησαμε να τον δούμε να παίζει γιατί αποκλείστηκε από την Παρασκευή αλλά μικρό το κακό. Ευχαριστηθηκαμε ματσάκια και τένις, τόσο το Σάββατο όσο και την Κυριακή στον τελικό.
Το συμπέρασμα μου; Είναι μια αρκετά όμορφη πόλη σε μια σοβαρή χώρα!
Μου έκανε μεγάλη εντύπωση τα πολλά μνημεια και αγάλματα. Σχεδόν σε κάθε οικοδομικό τετράγωνο θα συναντήσεις και κάτι.
Άνετα θα ξαναπήγαινα για πολλούς λόγους, όπως πχ να πηγαίνεις στο χιονοδρομικό της Βιτοσα με το μετρό. Είδαμε κάποιους στο κέντρο της πόλης με τα snowboards παραμάσχαλα!

Υ. Γ. Την πατήσαμε κι εμείς με τα προαγορασμενα εισιτήρια του μετρό. Για να πάμε στην Armeec Arena, αγόρασαμε κι ένα για την επιστροφή μας αλλά είσοδος στο μετρό γιοκ
Με τα εισητηρια την πατησα και εγω.Αγορασα απο την προηγουμενη μερα εισητηρια μετρο αλλα οταν πηγα να τα χρησιμοποιησω δεν λειτουργουσαν.Οταν εκδιδεις εισητηρια εχουν ενα barcode που γραφουν ημερομηνια και ωρα αγορας.Απο αυτη λοιπον την ωρα ισχυουν για 30 λεπτα!!!Γί´αυτό η αγορα εισητηριου πρεπει να γινεται τη στιγμη που θα χρειαστεις το μετρό.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Με τα εισητηρια την πατησα και εγω.Αγορασα απο την προηγουμενη μερα εισητηρια μετρο αλλα οταν πηγα να τα χρησιμοποιησω δεν λειτουργουσαν.Οταν εκδιδεις εισητηρια εχουν ενα barcode που γραφουν ημερομηνια και ωρα αγορας.Απο αυτη λοιπον την ωρα ισχυουν για 30 λεπτα!!!Γί´αυτό η αγορα εισητηριου πρεπει να γινεται τη στιγμη που θα χρειαστεις το μετρό.
Στα μηχανηματα για εισιτηριο δεχονται καρτα ή μονο μετρητα?μιλαω για τους σταθμους μεσα στη πολη οχι στο αεροδρομιο..γιατι πχ τουρκια δε δεχονταν πουθενα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom