Άνδρος Σύρος Τήνος Σύρος, Άνδρος ή Τήνος?

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.196
καλησπερα και παλι...καθως εχω μια διαφωνια με τον καλο μου θελω και παλι τα φωτα σας...τελικα καταληξαμε ανδρο...σε ποια πλευρα του νησιου ειναι καλυτερα να μεινεις?εγω βρηκα ενα κουκλιστικο σπιτακι στον αγιο πετρο διπλα στην θαλασσα και 200μ απο την χρυσση αμμο...ειναι καλη επιλογη?η μηπως η πλευρα απο την χωρα προσφερει περισσοτερα?
Η πλευρά αυτή του νησιού έχει καλές παραλίες(και μερικές) οργανωμένες αλλά ειναι και η πιο ανεπτυγμένη.Εχεις πρόβαση στην καλή παραλία της χρυσής ακτης/άμμου με τά πόδια.Εχει περιορισμένες επιλογές για φαγητό και καθόλου βραδυνή διασκέδαση.Η χώρα προσφέρει κάποια βραδυνή διασκέδαση αλλά οι παραλίες που πάς με τό πόδι δεν είναι σποιδαίες.Για να πάς κάπου καλύτερα θέλεις αυτοκίνητο.
 
Μηνύματα
47
Likes
5
μα εμεις ψαχνουμε ησυχια γιαυτο θελουμε κατι ησυχο κοντα σε ομορφες παραλιες και ευκολα προσβασιμες οποτε και μια μερα να κινηθουμε χωρις αμαξι..απλα ολοι μου λενε το ποσο ομορφη ειναι η χωρα(και ποσο δυσπροσιτη) καθως και οι παραλιες αχλα και πηδημα της γριας που ειναι σε εκεινη την πλευρα και αναρωτιομασταν μηπως ειναι καλυτερα να μεινουμε εκει κοντα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Κοιταξε η Χωρα ...οκ δεν τρελαθηκα με την ομορφια της ...συγκριτικα με αλλα νησια ...ειναι οντως μακριουτσικα απο το λιμανι.
Τωρα για την παραλια Αχλα-(Πηδημα Γριας δεν πηγα):..ειναι οντως πολυ ωραια παραλια με βοτσαλο λευκο ..εχει σπηλια στην ακρη οπου καναμε μπανιο στη σκια ...αλλα ο δρομος ...μανουλα μου.
Πηγαιναμε για αρκετη ωρα σε χωματοδρομο κακοτραχαλο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.196
Και αν πάς στο Πήδημα της Γριάς(από Κόρθι) οπωσδήποτε νερό και κάτι να φάς άν θέλει,να τά έχεις μαζί σου.Δεν έχει τίποτα εκεί.
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Λοιπον Ανδρο πηγαμε περυσι μετην κοπελα μου.
δεν θελαμε ''εξαλη ζωη'' .. πηγαμε για 5 μερες.
απλα ελεος..!!!

απο θεμα παραλιων βαζω 9/10
απο θεμα εξυπηρετησης 1/10 (μονο που δεν σε βριζουν)ουτε ενα σταντ με πληροφοριες..
απο θεμα συγκινονοιων (αν καποιος δεν θελει να νοικιασει κατι,αν και μετα νοικιασαμε μηχανακι) 1/10
και να σας πω ενα παραδειγμα. πηγαμε στο Κορθι με λεοφωριο (1.3 ωρες διαδρομη) με το που φτασαμε εκει ο οδηγοε μας ειπε οτι το τελευταιο λεοφορειο ηταν σε 2 ωρες!!!και για να πας στης γριας το πηδημα ηθελες ταξι που εκανε 10 ευρω!!! απλα ελεεινα.
γενικα οδηγοι-εισπρακτορες , χαλια δεν ξερουν να μιλανε , μαλωσα με ολους.

οταν νοικιασμαε το μηχανακι αλλαξαν τα πραγματα.
οποτε αν πας, μακρυα απο κτελ !!!!

μετα φυγαμε και πηγαμε Μυκονο γιατι δεν μπορουσα αλλο εκει την τοση ησυχια. διαβασα και την αρχη εδω που λεει ''ο χαμος στο μπατσι'' ποιος χαμος? 15γουστο πηγαμε και ανυπαρκτη ζωη...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ουτε εγω ειδα κανενα τρελο χαμο στην Ανδρο.
Θυμαμαι στο Μπατσι περιμεναμε 1 ωρα ακριβως με το ρολοι για να φαμε απο τη στιγμη που δωσαμε παραγγελια.Αυτο δε μου εχει ξανατυχει.
Υπηρξαν καποιες παρεες στα διπλανα τραπεζια που σηκωθηκαν και εφυγαν εν ψυχρω.
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Ουτε εγω ειδα κανενα τρελο χαμο στην Ανδρο.
Θυμαμαι στο Μπατσι περιμεναμε 1 ωρα ακριβως με το ρολοι για να φαμε απο τη στιγμη που δωσαμε παραγγελια.Αυτο δε μου εχει ξανατυχει.
Υπηρξαν καποιες παρεες στα διπλανα τραπεζια που σηκωθηκαν και εφυγαν εν ψυχρω.

εκτος απο αυτο , ισω ςειναι το νησι που νιωθεις και λιγο ξενος.
αν ρωτησεις αλλα σου λεει ο ενας αλλα ο αλλος. λες και δεν θελουν τουρισμο.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
εκτος απο αυτο , ισω ςειναι το νησι που νιωθεις και λιγο ξενος.
αν ρωτησεις αλλα σου λεει ο ενας αλλα ο αλλος. λες και δεν θελουν τουρισμο.
Ισχύει. Σε πολύ γενικές γραμμές, είναι λίγο κλειστό κλαμπ το Μπατσί.
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Ισχύει. Σε πολύ γενικές γραμμές, είναι λίγο κλειστό κλαμπ το Μπατσί.
εγω ειδα καποια βιντεο και ενας ντοπιος πιτσιρικας ελεγε:
μου αρεσει η ζωη στο μπατσι με τα πολλα κλαμπ που εχει..!!
πηγα εκει και το ενα που ειχε ηταν κλειστο !!! και μαλιστα αυγουστο :D:D

ηθελα να ξερα εχει φυγει ποτε απο εκει να δει τι θα πει κλαμπ ?
εκτος αν εννουσε το σαντουιτς..!!

οχι οτι ηθελα κατι τρελο αλλα οχι και ετσι..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.196
Οι Ανδριώτες δεν θέλανε τον τουρισμό απο παλιά.Τα πράγματα ηταν χειρότερα πρίν απο 8-10 χρόνια.Οφείλεται οτι οι πιο πολλοί είχαν καλά εισοδήματα απο την θάλασα(μηχανικοι,καπετάνιοι κτλ).Επίσης και οι ντόπιοι εφοπλιστές σαμποτάρανε τον τουρισμό για να εχουν την ησυχία τους.Πιστεύω οτι τώρα κάπως έχουν αλλάξει τά πράγματα.Πάντως σε ορισμένες περιπτώσεις και η ησυχία έχει τα πλεονεκτήματα της.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια.
Εχω παει & στα 3 νησια.Για μενα το πιο ομορφο ειναι η Συρος,η πολη δηλαδη,ειναι αρχοντικη & εχει μια ομορφια που κανενα νησι του Αιγαιου δεν εχει(αρχιτεκτονικα).Βεβαια,αυτα ειναι θεμα γουστου παντα!:p
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Εχω παει & στα 3 νησια.Για μενα το πιο ομορφο ειναι η Συρος,η πολη δηλαδη,ειναι αρχοντικη & εχει μια ομορφια που κανενα νησι του Αιγαιου δεν εχει(αρχιτεκτονικα).Βεβαια,αυτα ειναι θεμα γουστου παντα!:p

ναι αλλα απ'οτι λενε χανει σε παραλιες..:(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom