Ταξίδια Με ή Χωρίς Σύντροφο ?

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αφού τα τελευταία χρόνια ταξιδεύω μόνος και γουστάρω, χώρισα με τη γυναίκα που ζούσα τα τελευτάία 27 χρόνια και σε 3 μέρες την κάνω πάλι για Ασία, γι αυτό και χάθηκα, έπρεπε νάρθω στα ίσια μου ... και καλοβλέπω και την Κίνα, εννοείται Ladaki ξαναπάω με χίλια σύντομα στην Βόρεια Ινδία. Τώρα γιατί τα γράφω αυτά στο Φόρουμ στις 3 το βράδυ κι αύριο πρέπει να σηκωθώ από τις 7... ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ!
Aμ τι αιμα να παρεις πισω βρε ταλαιπωρε μετα απο 27 χρονια...:haha: Αντε να συμπληρωσω και το κοινοτυπο ''ποτε δεν ειναι αργα'':D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εγω,παντως,εχω βρει την ακρη.....καταλαβε,οτι μου αρεσουν τα ταξιδια,ενω εκεινος δεν ενδιαφερεται!Ετσι,παω μονη μου(η καποια και με τις κορες μου)
Και περναω φινα!.....:p
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Φυσικά και δεν είναι μόνο τα ταξίδια γαι να χωρίσεις με κάποιον, αν όμως δεν έχεις συνοδοιπόρο στη ζωή σου σ' αυτά που θέλεις μπλοκάρει το όλο θέμα. όσο για το ταλαίπωρο που με στόλισε κάποιος ποιό πάνω, μόνο έτσι δεν νοιώθω, στη ζωή πέφτεις και σηκώνεσαι συνέχεια ,μόνο έτσι προχωράς και πόσοι γύρω μας δεν παίρνουν ποτέ μια τέτοια απόφαση, όσο για δικαιολογίες σωρός.Και όταν υπάρχουν και παιδιά δν φεύγεις εύκολα, θέλει γερά κότσια, αυτά και θα σας διαβάσω μετά από 1 μήνα.
Καλά ταξίδια σε όλους μας, μέσα και έξω!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Χωρίς, ειδικά άμα είσαι άντρας! Όχι άλλο γκρίνια !
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Για 'μένα ο τομέας ταξίδι είναι αρκετά πολύπλοκος από την άποψη οτι απαιτεί χρόνο, χρήμα, οργάνωση και αν μη τι άλλο ο σκοπός είναι να το ευχαριστηθείς και να κάνεις αυτά που θέλεις εσύ ακολουθώντας το πρόγραμμα που θέλεις εσύ. Επομένως προσωπικά ταξιδεύω με άτομο/α που θέλουμε ακριβώς τα ίδια από το ταξίδι μας και επειδή αυτό είναι δύσκολο αρκετά, συνήθως μόνη. Τώρα στο γενικότερο πλαίσιο αυτό εντάσω και το σύντροφο. Νομίζω χίλιες φορές μόνος/η παρά με το σύντροφο και με διαφωνίες, γκρίνιες κλπ. ;)
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν πρόκειται για ταξίδι με παρέα η οποία δεν έχει δοκιμαστεί, τότε χίλιες φορές μόνη. Τι πιο ωραίο όμως όταν προετοιμάζεις το ταξίδι να έχεις δίπλα σου το σύντροφο σου, να οργανώνετε τη διαμονή σας, τα μέρη που θα επισκεφθείτε και να αδημονείτε καθημερινά για την έλευση του. Και κατά τη διάρκεια του ταξιδιού να μοιράζεστε τις εμπειρίες και τον ενθουσιασμό...Μερικές γκρίνιες μπορεί να υπάρχουν αλλά και αυτές μες στο πρόγραμμα είναι....προτιμότερο να τις μοιράζεσαι και αυτές παρά να γκρινιάζεις στον εαυτό σου :bleh:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Απαγορεύονται οι γκρίνιες στα ταξίδια. Δεκτές μόνο σε περίπτωση αρρώστιας ή άλλου δυσάρεστου συμβάντος. Αν αφορά φαγητό, διαμονή, περπάτημα κλπ κλπ όπως λέει ένας φίλος "Όποιος θέλει να περνάει καλά :roll: να μένει σπίτι του" (αυτό αφορά τα μπιχλοτάξιδα)
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνώ ότι το ταξίδι είναι κάτι που πρέπει να μοιράζεσαι με άτομα που ταιριάζεις αλλιώς θα σου βγει ξινό ή απλά δε θα περάσεις καλά. Μόνη δεν έχω ταξιδέψει αλλά νομίζω ότι δε θα είχα μεγάλο πρόβλημα. Ευτυχώς με το δικό μου ταίρι συμφωνούμε αρκετά και μ'αφήνει να βγάζω εγώ το πρόγραμμα οπότε μέχρι στιγμής δεν έχουμε πρόβλημα.:)
Παλιότερα είχα κάνει εκδρομές με μεγάλες παρέες, αλλά τώρα νομίζω ότι δε θα την πάλευα. Δεν μπορείς να ταιριάξεις με πολλά άτομα, ούτε στο τι αρέσει στον καθένα, ούτε στο φαγητό ούτε καν στο πόσα λεφτά θα ξοδέψεις και που. Οπότε καλύτερα λίγοι και αγαπημένοι.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Σιγα καλε...:D
Ενω οι αντρες δεν εχουν γκρινια που καθε τρεις και λιγο πεινανε....:bleh:
Γενικότερα νομίζω στη πλειοψηφία τους οι άντρες είναι πιο εύκολοι χαρακτήρες. Πεινάνε θα σου πουν πεινάμε, βαριούνται το ίδιο. Με τις γυναίκες δεν ξέρεις ποτέ. Τις ρωτάς έκανα κάτι που σε πείραξε? Σου λέει όχι. Αλλά έχει μούτρα. Της λες πάμε από εκεί? σου λέει εεεεεεεεεεεεεεε δεν είναι και πολύ ωραία εκεί. Οπότε τη ρωτάς που θες να πάμε? Και σου απαντάει όπου θες εσύ. Και μετά πάλι μούτρα. Και στο τέλος θα σου πει εεεεεεεεεεεεεεέπρεπε να πάμε από εκεί φαινόταν πολύ ωραίος ο δρόμος. Ε τι να πεις μετά!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Νομιζω εξαρταται απο πολλους παραγοντες..
ο αντρας μου μεχρι να με γνωρισει περα απο οικογενειακες διακοπες δεν ειχε παει καπου εκδρομη/διακοπες (οταν γνωριστικαμε ηταν 25) αλλα μ εμενα που εμπλεξε δεν ειχε και πολλες επιλογες!!! δεν κοβει φλεβες ΑΛΛΑ ακολουθει παντα με χαρα και ο μονος ορος που μου βαζει ειναι να ασχολουμαι εγω με τα παντα(να κλεισω εισητηρια, ξενοδοχειο, μουσεια κτλ) γι αυτον να ειναι ολα μια εκπληξη!
οποτε εγω πιστευω πως ΑΝ το αμορε μας ειναι καλη παρεα στα ταξιδια ειμαστε ΟΚ αν οχι σιγουρα θα υπαρχει καποιος φιλος μας με την ιδια τρελα με εμας!:)
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Γενικότερα νομίζω στη πλειοψηφία τους οι άντρες είναι πιο εύκολοι χαρακτήρες. Πεινάνε θα σου πουν πεινάμε, βαριούνται το ίδιο. Με τις γυναίκες δεν ξέρεις ποτέ. Τις ρωτάς έκανα κάτι που σε πείραξε? Σου λέει όχι. Αλλά έχει μούτρα. Της λες πάμε από εκεί? σου λέει εεεεεεεεεεεεεεε δεν είναι και πολύ ωραία εκεί. Οπότε τη ρωτάς που θες να πάμε? Και σου απαντάει όπου θες εσύ. Και μετά πάλι μούτρα. Και στο τέλος θα σου πει εεεεεεεεεεεεεεέπρεπε να πάμε από εκεί φαινόταν πολύ ωραίος ο δρόμος. Ε τι να πεις μετά!
:innocent::innocent: Μα γιατί τα λες αυτά;;;;;;;;:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.751
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom