Ταξίδια Με ή Χωρίς Σύντροφο ?

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Με τις γυναίκες δεν ξέρεις ποτέ. Τις ρωτάς έκανα κάτι που σε πείραξε? Σου λέει όχι. Αλλά έχει μούτρα. Της λες πάμε από εκεί? σου λέει εεεεεεεεεεεεεεε δεν είναι και πολύ ωραία εκεί. Οπότε τη ρωτάς που θες να πάμε? Και σου απαντάει όπου θες εσύ. Και μετά πάλι μούτρα. Και στο τέλος θα σου πει εεεεεεεεεεεεεεέπρεπε να πάμε από εκεί φαινόταν πολύ ωραίος ο δρόμος. Ε τι να πεις μετά!
:haha::haha: Aυτά είναι κακοήθειες!!! :bleh:

~.~.~.~.~.~.~.~.~

Εγώ πιστεύω πως είναι σημαντικό να αρέσουν τα ταξίδια και στους δυο και να μπορούν να περνάνε καλά μαζί και να αποκτούν όμορφες εμπειρίες ταξιδεύοντας! Έτσι δένεται και περισσότερο ένα ζευγάρι κατά τη γνώμη μου! Και βλέπει και πόσο ταιριάζει...Αν είναι να πας ένα ταξίδι και να σου βγαίνει από τη μύτη κάτι πάει στραβά :bleh:

Και συνήθως όσο λιγότεροι στην παρέα τόσο το καλύτερο...με μεγάλες παρέες που δεν είναι δοκιμασμένες και ο καθένας θα θέλει να κάνει το δικό του ρισκάρεις και το ταξίδι και τη φιλία σου αν δεν περάσεις καλά! Ξέρω άτομα που ήταν φίλοι χρόνια και στο ταξίδι είδαν έναν άλλο εαυτό, δοκιμάστηκαν σε τέτοιο σημείο που όταν επέστρεψαν...δεν ξαναμίλησαν :shock:...τόσο χάλια!
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
μικρε ουρανε........φυσικα και ειναι πολυ καλυτερα να εισαι μονος σε ταξιδια που ξερεις εσυ πως να οργανωσεις και να ακολουθησεις. Οταν ομως βρεθει και καλη παρεα που εχετε ομως (προσοχη!!) τα ιδια γουστα τοτε ακομα καλυτερα. Τα ιδια γουστα ομως ειναι σχετικο. Το κλειδι ειναι οταν εισαι με εναν αλλον ανθρωπο παρεα να βρειτε μια χρυση τομη ετσι ωστε να μην δυσαρεστηθει κανεις. Αν αυτο εινια δυσκολο και δεν συμφωνειτε...τοτε....καλυτερα μονος και παλι μονος......
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Και ομως ο tupacgr αγαπητες φιλες εχει δικιο. Και μην σας πειραζει γιατι δυστυχως στις 80% των περιπτωσεων ετσι ειναι. Σημειωτεον και η δικια μου γυναικα θελει ταξιδια μονο σε Ευρωπη....πουθενα αλλου. Εγω τι να κανω λοιπον??
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
...Σημειωτεον και η δικια μου γυναικα θελει ταξιδια μονο σε Ευρωπη....πουθενα αλλου. Εγω τι να κανω λοιπον??
1.Να βγάλεις εισιτήρια για κάπου(εκτός Ευρώπης) που πιστεύεις πως θα της άρεσε και να της κάνεις έκπληξη! Δεν πιστεύω πως θα μείνει ασυγκίνητη ούτε πως θα πει όχι! Έτσι μπορεί να γλυκαθεί και μετά να το ζητάει και από μόνη της!
2.Να της γλιστρήσεις ένα χάπι την ώρα του ταξιδιού για να είναι ήρεμη και να μη γκρινιάζει :D!
3.Να την ''απειλήσεις'' πως θα πάρεις άλλη μαζί :bleh: ! Εκεί να δεις γλέντια :haha:!!!
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Εγώ πάλι νομίζω οτι αυτά τα κλισέ τύπου οι περισσότερες γυναίκες είμαστε έτσι και οι περισσότεροι άντρες είστε αλλιώς είναι να 'χαμε να λέγαμε. Και τα δύο φύλα έχουν τα κουμπιά τους και λίγο αν κάποιος ενδιαφερθεί μπορεί να χειριστεί τον οποιονδήποτε.

Στο ερώτημά σου αγαπητέ taxidiaris εγώ θα έκανα αυτό που λέει η Νικόλ στο νούμερο 1. Θα τα έβγαζα τα εισητηριάκια μου, θα έλεγα ένα ψεμματάκι οτι τα κέρδισα και θα της έλεγα με ύφος χαλαρό "Μην ανησυχείς όμως, θα έρθει η φίλη μου η τάδε μαζί αφού εσύ πας μόνο Ευρώπη". Ιδίως αν η φίλη είναι εμφανίσημη και όχι από το στενό σας κύκλο! Και να δεις που δε θα το σκεφτόταν καθόλου! :D
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
πριν γνωρισω την γυναικα μου, εκτος απο ενα interrail και μερικες χαζοεκδρομες στην Αγλια (λογω σπουδων αφου ειχα "εδρα" εκει ) δεν ειχα κανει τιποτα αλλο εκτος ελλαδας...
η γυναικα μου το ιδιο...μονο εντος συνορων

για ποτε καταληξαμε να κοιμομαστε στο αεροδρομιο της Φρανκφουρτης στις καρεκλες, περιμενοντας την πτηση για Μεξικο το επομενο πρωι ή να κανουμε απανωτες πτησεις απο θεσνικη ως Ταιτη μεσω αθηνας-φρανκφουρτης-λονδινο-Μαιαμι και διαφορα αλλα ταξιδια, οδικως, ακτοπλοικως και αεροπορικως , χαμπαρι δεν πηραμε....μας βγηκε τοσο φυσικα και ανετα..

anyway ταξιδι χωρις την γυναικα μου δεν μπορω να φανταστω...

ευχομαι και το "τελευταιο" να το κανουμε μαζι....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
ευχομαι και το "τελευταιο" να το κανουμε μαζι....
Μπρρρ........Μακάβριο.
Συγγνώμη για την αδιακρισία, αλλά τη ρώτησες κι εκείνη;
Γιατί κάποιοι παλιότεροι ούτε που το σκέφτονταν...
Η παρακάτω φωτο δειχνει τάφο κάποιου Ινδιάνου ( Περού, Σιλουστάνη. Οταν πέθανε ο τύπος, ενταφίασαν μαζί του και κάποια ζώα αλλά και την σύζυγό του...)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Μπρρρ........Μακάβριο.
Συγγνώμη για την αδιακρισία, αλλά τη ρώτησες κι εκείνη;
Γιατί κάποιοι παλιότεροι ούτε που το σκέφτονταν...
Η παρακάτω φωτο δειχνει τάφο κάποιου Ινδιάνου ( Περού, Σιλουστάνη. Οταν πέθανε ο τύπος, ενταφίασαν μαζί του και κάποια ζώα αλλά και την σύζυγό του...)
ναι την ρωτησα...
για την ακριβεια τον συγκεκριμενο στιχο τον δανειστηκα απο ενα παμπαλαιο τραγουδι της Βιση-Καρβελας...
και ηταν το πρωτο αλλα και το τελευταιο τραγουδι που χορεψαμε στον γαμο μας...οταν ειχανε φυγει ολοι και αποφασισαμε οτι πρεπει και εμεις να παμε για υπνο....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Και τα δικά μου ταξίδια είναι - σχεδόν όλα - με την γυναίκα μου ( τα τελευταία ...27 χρόνια).
Επί του θέματος:
Το πιο όμορφο που άκουσα κάποτε από μια συνταξιδιώτισα στην Κίνα ήταν:
" Καλό το ταξίδι, αλλά αν δεν έχεις και τον άνθρωπό σου να το μοιραστείς, είναι μισό"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom