Ταξίδια στην Ελλάδα και περιορισμοί covid.

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μπορεί να συμπληρωθεί και χειρόγραφα ή μόνο ηλεκτρονικά;
Και χειρόγραφα. Εγώ όταν έκλεισα τα εισιτήρια μου την έστειλαν στο email με τα στοιχεία της κράτησης συμπληρωμένα. Σχεδόν έτοιμη δηλαδή.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Απο την σελιδα του αεροδρομιου...COVID-19 ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ >Τι ισχύει για τις πτήσεις εσωτερικού;
Δειτε στην δευτερη εικονα (το εχω σημειωσει με κιτρινο) λεει οτι οι ανωτερω υποχρεωσεις συμπεριλαμβανουν και παιδια απο 12 και πανω.

Καπου εχουμε χαθει στην μεταφραση η εγω δεν καταλαβαινω καλα;

1625775670039.png


1625775729219.png
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
χρειαζομαι βοηθεια
το πλοιο φευγει το πρωι στις 7,45
το rapid test εγινε σημερα σε κλιμακιο του εοδυ
μεχρι τωρα ομως δεν εχει ερθει μυνημα ή εχει ανεβει κατι στην αντιστοιχη σελιδα
τι μπορω να κανω;
γνωριζει καποιος;
σκεφτομαι οτι τα μικροβιολογικα εργαστηρια ανοιγουν στις 7,00 οποτε κατι μπορει να σωθει
ειναι καποιος απο την ευρυτερη περιοχη της ΚΥλληνης ;
γνωριζει καποιο αξιοπιστο εργαστηριο σε αποσταση 20*30 λεπτων μπας και τελευταια στιγμη ανεβει ολη η οικογενεια στο καραβι;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
χρειαζομαι βοηθεια
το πλοιο φευγει το πρωι στις 7,45
το rapid test εγινε σημερα σε κλιμακιο του εοδυ
μεχρι τωρα ομως δεν εχει ερθει μυνημα ή εχει ανεβει κατι στην αντιστοιχη σελιδα
τι μπορω να κανω;
γνωριζει καποιος;
σκεφτομαι οτι τα μικροβιολογικα εργαστηρια ανοιγουν στις 7,00 οποτε κατι μπορει να σωθει
ειναι καποιος απο την ευρυτερη περιοχη της ΚΥλληνης ;
γνωριζει καποιο αξιοπιστο εργαστηριο σε αποσταση 20*30 λεπτων μπας και τελευταια στιγμη ανεβει ολη η οικογενεια στο καραβι;
Τον σταυρο σου να μην σε ελεγξουν...δε τα αφηνουμε αυτα 1 μερα πριν το ταξιδι,αφου μπορεις να το κανεις ως και 2 μερες πιο πριν δε βρισκω το λογο να πας στην εκπνοη της προθεσμιας
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
χρειαζομαι βοηθεια
το πλοιο φευγει το πρωι στις 7,45
το rapid test εγινε σημερα σε κλιμακιο του εοδυ
μεχρι τωρα ομως δεν εχει ερθει μυνημα ή εχει ανεβει κατι στην αντιστοιχη σελιδα
τι μπορω να κανω;
γνωριζει καποιος;
σκεφτομαι οτι τα μικροβιολογικα εργαστηρια ανοιγουν στις 7,00 οποτε κατι μπορει να σωθει
ειναι καποιος απο την ευρυτερη περιοχη της ΚΥλληνης ;
γνωριζει καποιο αξιοπιστο εργαστηριο σε αποσταση 20*30 λεπτων μπας και τελευταια στιγμη ανεβει ολη η οικογενεια στο καραβι;
τελος καλο ολα καλα
η βεβαιωση ανεβηκε στις 5,30 το ξημερωμα
προηγουμενη εμπειρια ολα ειχαν τελειωσει 8λεπτα μετα τις8,00


Τον σταυρο σου να μην σε ελεγξουν...δε τα αφηνουμε αυτα 1 μερα πριν το ταξιδι,αφου μπορεις να το κανεις ως και 2 μερες πιο πριν δε βρισκω το λογο να πας στην εκπνοη της προθεσμιας
και τον σταυρο μου εκανακαι πιεση ανεβασα και πλεον των 2 εναλακτικων σχεδιασα
στην επαρχια δεν υπαρχουν παντου σταθερα σημεια του εοδυ
ετσι ηταν ή δωρεαν εαν ο εοδυ ηταν καπου κοντα στον τοπο διαμονης μου τις 2 μερες πριν το ταξιδι ή σε ιδιωτικο εργαστηριο με την αναλογη χρεωση
σε ευχαριστω για τον κοπο και τον χρονο σου να απαντησεις
καλες διακοπες
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Το πιστοποιητικό εκδίδεται την επομένη της δεύτερης δόσης, οπότε σίγουρα θα το έχεις στα χέρια σου. Από κει και πέρα... Εγώ στην ίδια ακριβώς περίπτωση και μάλιστα στο αεροδρόμιο με προορισμό το εξωτερικό, το δέχτηκαν (δηλ. 4 Ιουνίου δεύτερη δόση, 18 Ιουνίου ταξίδι), χωρίς κανέναν ενδοιασμό. Εφόσον έχεις "πατήσει" τη 14η μέρα μπορείς να υποστηρίξεις ότι πχ ειχες κάνει το εμβόλιο πολύ νωρίς το πρωί (δεν φαίνεται πουθενά άλλωστε η ώρα) κι ότι σίγουρα έχουν περάσει οι 24 ώρες των 14 ημερών.
Ηρθε η απαντηση στο ερωτημα που εστειλα στη σελιδα που εκδιδεται η βεβαιωση και προφανως δεν ηταν απαντηση απλα μου ελεγε οτι μπορω να το εκδωσω την επομενη απο τον εμβολιασμο.. 😒

Θυμασαι αν στην περιπτωση σου σκαναραν το qr?
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Ηρθε η απαντηση στο ερωτημα που εστειλα στη σελιδα που εκδιδεται η βεβαιωση και προφανως δεν ηταν απαντηση απλα μου ελεγε οτι μπορω να το εκδωσω την επομενη απο τον εμβολιασμο.. 😒

Θυμασαι αν στην περιπτωση σου σκαναραν το qr?
Όχι, πουθενά δεν μου το έχουν σκανάρει.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλημερα σας!Το πιστοποιητικο εμβολιασμου το σκαναρουν πριν την εισοδο?η απλα το κοιτανε σε εκτυπωμενη ειτε ηλεκτρονικη μορφη?ταξιδεψε κανενας αυτες τις ημερες?υπηρχαν καθυστερησεις στην εισοδο του πλοιου?
 

blade_

Member
Μηνύματα
184
Likes
174
Καλησπέρα στην παρέα
Για επιστροφή σεροπορικως από νησί με Σελφ τεστ είμαστε οκ αν εχω καταλάβει σωστά?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom