Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Για κάποιον (εμένα) που νόσησε από covid (λιγότερο από 6 μήνες πριν), με βεβαίωση θετικού pcr στα αγγλικά από ιδιωτικό εργαστήριο είναι (είμαι) καλυμμένος?
Βγαζεις το Ευρωπαικο πιστοποιητικο και δεν θες pcr για Ελλαδα . Θες rapid για να μπεις Ιταλια, 20 ευρω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Για κάποιον (εμένα) που νόσησε από covid (λιγότερο από 6 μήνες πριν), με βεβαίωση θετικού pcr στα αγγλικά από ιδιωτικό εργαστήριο είναι (είμαι) καλυμμένος?
Για καινούριο τεστ μιλάς ότι είναι θετικό ή για το παλιό όταν νόσησες τότε;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Θα το κάνω πιο σαφές. Νόσησα και προφανώς βρέθηκα θετικός σε pcr test πριν από 2 μήνες κι έχω τη βεβαίωση από το εργαστήριο (στα αγγλικά) με εκείνη την ημερομηνία.
Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό ή πιστοποιητικό νόσησης απο το gov.gr δε μπορώ να βγάλω, κάτι δεν πέρασαν σωστά, με τηλέφωνα και mail δεν έβγαλα άκρη.
Νομίζω πως και οι 2 χώρες (αν δεν κάνω λάθος) δέχονται ταξιδιώτες με βεβαίωση νόσησης από covid, θα μπορέσω με αυτό το χαρτί να ταξιδέψω προς και από Ιταλία χωρίς περαιτέρω τεστ (pcr ή rapid)?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα το κάνω πιο σαφές. Νόσησα και προφανώς βρέθηκα θετικός σε pcr test πριν από 2 μήνες κι έχω τη βεβαίωση από το εργαστήριο (στα αγγλικά) με εκείνη την ημερομηνία.
Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό ή πιστοποιητικό νόσησης απο το gov.gr δε μπορώ να βγάλω, κάτι δεν πέρασαν σωστά, με τηλέφωνα και mail δεν έβγαλα άκρη.
Νομίζω πως και οι 2 χώρες (αν δεν κάνω λάθος) δέχονται ταξιδιώτες με βεβαίωση νόσησης από covid, θα μπορέσω με αυτό το χαρτί να ταξιδέψω προς και από Ιταλία χωρίς περαιτέρω τεστ (pcr ή rapid)?
Οχι. Η Ιταλια θελει ραπιντ κ απο 1/7 ευρωπαικο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Θα το κάνω πιο σαφές. Νόσησα και προφανώς βρέθηκα θετικός σε pcr test πριν από 2 μήνες κι έχω τη βεβαίωση από το εργαστήριο (στα αγγλικά) με εκείνη την ημερομηνία.
Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό ή πιστοποιητικό νόσησης απο το gov.gr δε μπορώ να βγάλω, κάτι δεν πέρασαν σωστά, με τηλέφωνα και mail δεν έβγαλα άκρη.
Νομίζω πως και οι 2 χώρες (αν δεν κάνω λάθος) δέχονται ταξιδιώτες με βεβαίωση νόσησης από covid, θα μπορέσω με αυτό το χαρτί να ταξιδέψω προς και από Ιταλία χωρίς περαιτέρω τεστ (pcr ή rapid)?
Νομιζω οτι πρεπει να ψαξεις τι εγινε με το εργαστηριο. Το ταξιδι ειναι το λιγοτερο, πως ακριβως θα παρεις ημερομηνια εμβολιασμου αν δεν εχουν σωστα και το τηλ και το μειλ στη σχετικη ελληνικη υπηρεσια ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom