Μάλτα Ταξίδι Μάλτα και περιορισμοί covid

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Θα έκανε μοριακό...που νομίζω ότι ίσχυε να μπεις στην χώρα.
Με τα εισητηρια τι γίνεται....που δεν είναι δική του υπαιτιότητα??κρίμα...ελπίζω να το αλλάζουν... 24 πάμε άρα δεν προλαβενεις εμβόλιο...
Αυτό με τα εισιτήρια είναι ένα θέμα.....δεν ξέρω τι γίνεται.....θέλει ψάξιμο.

Γενικά είχε πολύ καλες τιμές για μαλτα και σκεφτόμουν αρχές Αυγούστου να πάω (οργανωμένη εκδρομή έβγαινε στα 345€ με φόρους κτλ, 4 ημέρες - 3 διανυκτερεύσεις, πρωινό και ξεναγήσεις)....μου έκανε εντύπωση που έβγαινε τόσος φτηνά......ελπίζω ο κόσμος που έκλεισε να παρει τα λεφτά του πίσω ...


Υ.γ: το επίσημο site της Μαλτας δεν λειτουργεί αυτή τη στιγμή. Προτείνω να δείτε εκεί τι ακριβώς ισχύει .....
 

agmi

Member
Μηνύματα
504
Likes
2.448
Επειδή και μας ενδιαφέρει η Μάλτα το έψαξα χθες, πριν κάνω τις κρατήσεις μας στο: Travel To Malta επισημο site της κυβέρνησης.

Δεν αναφέρει τπτ περί 'μόνο εμβολιασμένων'. Θέλει πρπ την ίδια plf με την Ιταλία
EU Digital Passenger Locator Form (dPLF)

Bεβαια το Re-open.eu είναι πιο ενηρωμενο, μόνο:
  • A negative 72 hour nasopharyngeal RT-PCR test result (age 5 and over)
  • “EU Digital COVID Certificate (Vaccination Certificate) “ full course of vaccination with 14 day after last dose. Accepted vaccines: Pfizer, Moderna.
Δλδ ανεβάζει το κόστος + πρπ €40 μιας που Rapid (παιδιά <12) πια δεν δέχεται😢.
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επειδή και μας ενδιαφέρει η Μάλτα το έψαξα χθες, πριν κάνω τις κρατήσεις μας στο: Travel To Malta επισημο site της κυβέρνησης.

Δεν αναφέρει τπτ περί 'μόνο εμβολιασμένων'. Θέλει πρπ την ίδια plf με την Ιταλία
EU Digital Passenger Locator Form (dPLF)

Bεβαια το Re-open.eu είναι πιο ενηρωμενο, μόνο:
  • A negative 72 hour nasopharyngeal RT-PCR test result (age 5 and over)
  • “EU Digital COVID Certificate (Vaccination Certificate) “ full course of vaccination with 14 day after last dose. Accepted vaccines: Pfizer, Moderna.
Δλδ ανεβάζει το κόστος + πρπ €40 μιας που Rapid (παιδιά <12) πια δεν δέχεται😢.
Είναι το current αυτό που βλέπεις. Οι ανακοινώσεις των αξιωματούχων λένε ότι οι προϋποθέσεις θα αλλάξουν από την ερχομένη Τετάρτη.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Δεν ξερω ποτε νοσησε το παιδι ουτε αν γενικα ενδιαφερεται να εμβολιστει αλλα αν κανει μια δοση συν τη νοσηση του βγαζουν πιστοποιητικο εμβολιασμου

Για να προλαβει βεβαια τις 14 μερες θα πρεπει αν τον ενδιαφερει να βρει ραντεβου σημερα.. αναλογα που μενετε ισως και να βρει ομως
Νοσουσε μετά το Πάσχα...του είπαν για εμβόλιο μετά από 6 μήνες....
 

HelenP

Member
Μηνύματα
16
Likes
18
Καλημέρα! Την Παρασκευή πετάμε κι εμείς για Μάλτα, έχοντας πιστοποιητικό εμβολιασμού. Άρα θέλουμε μόνο plf ή και κάποιο άλλο έγγραφο?
 

agmi

Member
Μηνύματα
504
Likes
2.448
Μόνο το Μαλτέζικο plf που αναφέρω παραπάνω και το πιστοποιητικό εμβολιασμού με τα μπλε και κίτρινα χρώματα. Στο γυρισμo το Ελληνικό plf! Ξανά κοίταξε και στο re-open.eu.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Μόνο το Μαλτέζικο plf που αναφέρω παραπάνω και το πιστοποιητικό εμβολιασμού με τα μπλε και κίτρινα χρώματα. Στο γυρισμo το Ελληνικό plf! Ξανά κοίταξε και στο re-open.eu.
Μα θες κ τα 2???? Το πιστοποιητικό εμβολιασμού μόνο δεν κάνει....?????στο γυρισμό γτ θελει αφού λένε ότι τους φτάνει το εμβόλιο????? Μα έχω μπερδευτεί εντελώς.....
 

agmi

Member
Μηνύματα
504
Likes
2.448
Στο χωρίο μου λένε: κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε.
Στο δικό σου τι λένε; Που να βγάλεις άκρη; Εγω έκανα rapid στην <12 κόρη μου, για καλό κακό, που το ζητούσε η χώρα προορισμού, και την επομένη βγήκε φιρμάνι ότι δεν χρειάζεται εφ'οσον συνοδεύεται απο εμβολιασμένους γονείς.
Και κοίτα να κάμεις και το Ελληνικό PCR, στην επιστροφή, ειδάλλως θα πάρεις πόρτα απο την αεροπορική εταιρεία στην επιβίβαση!

Εσύ τα περιμένεις όλα στο πιάτο βλέπω, οι πληροφορίες αλλάζουνε τόσο γρήγορα, φυσικά και δεν τις έχω (-ουμε) όλες και ενήμεροι τελείως δεν είμαστε! Σου ειπα να κοιταξεις το Re-open EU στο Re-open EU
δεν το κοίταξες, το λέει καθαρά μαζί με τόσα άλλα:

1) All passengers are required to present a completed Public Health Travel Declaration and Passenger Locator Form (PLF); Systems are in place to verify the origins of passengers arriving in Malta a false declaration will be considered a criminal offence.
 
Last edited:

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Στο χωρίο μου λένε: κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε.
Στο δικό σου τι λένε; Που να βγάλεις άκρη; Εγω έκανα rapid στην <12 κόρη μου, για καλό κακό, που το ζητούσε η χώρα προορισμού, και την επομένη βγήκε φιρμάνι ότι δεν χρειάζεται εφ'οσον συνοδεύεται απο εμβολιασμένους γονείς.
Και κοίτα να κάμεις και το Ελληνικό PCR, στην επιστροφή, ειδάλλως θα πάρεις πόρτα απο την αεροπορική εταιρεία στην επιβίβαση!

Εσύ τα περιμένεις όλα στο πιάτο βλέπω, οι πληροφορίες αλλάζουνε τόσο γρήγορα, φυσικά και δεν τις έχω (-ουμε) όλες και ενήμεροι τελείως δεν είμαστε! Σου ειπα να κοιταξεις το Re-open EU στο Re-open EU
δεν το κοίταξες, το λέει καθαρά μαζί με τόσα άλλα:

1) All passengers are required to present a completed Public Health Travel Declaration and Passenger Locator Form (PLF); Systems are in place to verify the origins of passengers arriving in Malta a false declaration will be considered a criminal offence.
Δεν καταλαβενω την επιθετικότητα.... Πραγματικά όμως...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Βάλε τα στοιχεία της πτήσης σου και τις υπόλοιπες πληροφορίες που θα σου ζητηθούν στον παρακάτω σύνδεσμο και θα δεις τι χρειάζεται. Και άσε τους άλλους να κάνουν ότι τεστ θέλουν για να είναι σίγουροι.
TravelDoc Passenger View - TravelDoc.Website
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Από όλο το ψάξιμο...κατάλαβα...ότι χρειάζεται το green pass κ το χαρτί εντοπισμού..είπε πας Μάλτα..είτε γυρνάς Ελλάδα...αυτά θα έχω ετοιμα..τι να πω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom