Τουρκία Ταξίδι Τουρκία και περιορισμοί covid

D

Delmem38110

Guest
φοράνε μάσκες παντού ακόμα και στον δρόμο. Τον χες τον ζητάνε σε αρκετά μέρη αλλά όχι παντού. Στο μέτρο ναι. Οποίος μπορεί να πάει τώρα θα περάσει πολύ καλά και οικονομικά. Ειναι τζάμπα. Ξανασκέφτομαι ταξιδάκι σύντομα.
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Εστιατόρια ξενοδοχεία μαγαζιά και γενικά δραστηριότητες είναι ανοιχτές προς ανεμβολιαστος με ραπιντ?
 
D

Delmem38110

Guest
Εστιατόρια ξενοδοχεία μαγαζιά και γενικά δραστηριότητες είναι ανοιχτές προς ανεμβολιαστος με ραπιντ?
Αν κάτι θα σου ζητήσουν ειναι ο κωδικός χες.
τα πάντα ανοιχτά. Και πολύ φτηνά.
μέτρο πρέπει να τον παντρέψεις με την ισταμπουλκαρντ για να Μπεις.
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Εστιατόρια ξενοδοχεία μαγαζιά και γενικά δραστηριότητες είναι ανοιχτές προς ανεμβολιαστος με ραπιντ?
Ναι.. Πιστοποιητικό θα ζητήσουν μόνο στην είσοδο σε κάποιο ματς, συναυλία ή παράσταση. Εγώ το μόνο μέρος που έδειξα πιστοποιητικό -και πήγα αρκετές φορές τελευταία- ήταν σε ένα campus και σε ένα κολυμβητήριο...
Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις που απαιτείται κάποια ταυτοποίηση, ο κωδικός hes αρκεί..
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
φοράνε μάσκες παντού ακόμα και στον δρόμο. Τον χες τον ζητάνε σε αρκετά μέρη αλλά όχι παντού. Στο μέτρο ναι. Οποίος μπορεί να πάει τώρα θα περάσει πολύ καλά και οικονομικά. Ειναι τζάμπα. Ξανασκέφτομαι ταξιδάκι σύντομα.
Ναι.. Πιστοποιητικό θα ζητήσουν μόνο στην είσοδο σε κάποιο ματς, συναυλία ή παράσταση. Εγώ το μόνο μέρος που έδειξα πιστοποιητικό -και πήγα αρκετές φορές τελευταία- ήταν σε ένα campus και σε ένα κολυμβητήριο...
Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις που απαιτείται κάποια ταυτοποίηση, ο κωδικός hes αρκεί..
Και που τον βρίσκω αυτόν τον κωδικό
Επίσης με το ίντερνετ τι παίζει εκεί?
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το σκ που μας πέρασε ήμουν εκεί και πέρασα θαυμάσια.
να πας. Όλα ειναι μια χαρά. να έχεις πολλά λεφτά στις κάρτες για ψώνια.
και μάσκα παντού.
Καλημέρα, μιας που πήγες πρόσφατα θα ήθελα βοήθεια σχετικά με τα έγγραφα. Έχω συμπληρώσει την plf της Τουρκίας αλλά έχω μπερδευτεί με την Ελληνική. Συμπληρώνω μόνο για την επιστροφή ή και για την αναχώρηση επειδή είναι εκτός Ευρώπης;
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα, μιας που πήγες πρόσφατα θα ήθελα βοήθεια σχετικά με τα έγγραφα. Έχω συμπληρώσει την plf της Τουρκίας αλλά έχω μπερδευτεί με την Ελληνική. Συμπληρώνω μόνο για την επιστροφή ή και για την αναχώρηση επειδή είναι εκτός Ευρώπης;
για την ελληνική πλευρά συμπληρώνεις μόνο την επιστροφή.
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
για την ελληνική πλευρά συμπληρώνεις μόνο την επιστροφή.
Τέλεια! Σε ευχαριστώ πολύ!
Μία ακόμη ερώτηση γιατί είναι πρώτη φορά που συμπληρώνω🤓

εάν βάλω ένα άτομο ως συνταξιδιώτη είμαστε οκ με το ένα qr code ή θα πρέπει να έχουμε και οι δύο?
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Τέλεια! Σε ευχαριστώ πολύ!
Μία ακόμη ερώτηση γιατί είναι πρώτη φορά που συμπληρώνω🤓

εάν βάλω ένα άτομο ως συνταξιδιώτη είμαστε οκ με το ένα qr code ή θα πρέπει να έχουμε και οι δύο?
Όλες οι οδηγίες υπάρχουν στο Travel.gov.gr και δεν είναι κάτι που αφορά ειδικά το νήμα εδώ.
Όλοι οι επιβάτες υποβάλλουν ατομικά plf εκτός αν πρόκειται για οικογένεια που κατοικούν στο ίδιο νοικοκυριό οπότε υποβάλλεται ένα για όλους.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα σας,
Προσπαθώ να καταλαβω τι παίζει με το πιστοποητικό HES και εχω μπερδευτεί!!!
Υπάχρει κάποιο συγκεκριμλενο app το οποίο κατεβάζουμε? Γιατι το googlαρα και δε μου βγαζει ενα αλλα διαφορα! επίσης πρέπει να πληρώσουμε για να το εκδώσουμε???
Γενικά τι παίζει? Εχω πελαγωσει!! ΗΕLP!!
ΥΓ. Εχω ευρωπαικο πιστοποιητικο εμβολιασμου. δεν ξερω αν παιζει κάποιο ρόλο αυτό
 
D

Delmem38110

Guest
Όλες οι οδηγίες υπάρχουν στο Travel.gov.gr και δεν είναι κάτι που αφορά ειδικά το νήμα εδώ.
Όλοι οι επιβάτες υποβάλλουν ατομικά plf εκτός αν πρόκειται για οικογένεια που κατοικούν στο ίδιο νοικοκυριό οπότε υποβάλλεται ένα για όλους.
στο πλφ σου μπορείς να προσθέσεις οποιονδήποτε, δεν είναι απαραίτητο να ανήκει στην οικογένεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom