Τουρκία Ταξίδι Τουρκία και περιορισμοί covid

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Γνωριζει καποιος αν ειναι υποχρεωτικες οι μασκες ,σε μαγαζια -αγορες;
γενικα αν υπαρχει καποια φρεσκια πληροφορια καλοδεχουμενη!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Γνωριζει καποιος αν ειναι υποχρεωτικες οι μασκες ,σε μαγαζια -αγορες;
γενικα αν υπαρχει καποια φρεσκια πληροφορια καλοδεχουμενη!
Γεια σου, μόλις γύρισα,ναι η μασκα ειναι υποχρεωτική στους εσωτερικούς χώρους. Ομως σε σημεία που υπάρχει συνωστισμός, ο κόσμος φοράει και εξω. Γενικά ε΄χει πολύ τουρισμό τωρα.
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Γεια σου, μόλις γύρισα,ναι η μασκα ειναι υποχρεωτική στους εσωτερικούς χώρους. Ομως σε σημεία που υπάρχει συνωστισμός, ο κόσμος φοράει και εξω. Γενικά ε΄χει πολύ τουρισμό τωρα.
ευχαριστω!τελεια ,φευγουμε την αλλη κυριακη και εμεις.
κατι ακομα αν μπορεις
περα απο το ευρ.πιστοποιητικο και το δικο τους κωδικο hes χρειαστηκες κατι αλλο;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
ευχαριστω!τελεια ,φευγουμε την αλλη κυριακη και εμεις.
κατι ακομα αν μπορεις
περα απο το ευρ.πιστοποιητικο και το δικο τους κωδικο hes χρειαστηκες κατι αλλο;
οχι δε χρειαζεται κατι αλλο. Αν εχετε σκοπο να παρετε την istanbul card για ολα τα μεσα, τοτε πρεπει να την συγχρονισετε με το hes code. Αυτο γίνεται είτε μέσω εφαρμογής αλλά μπορείτε να πατε σε διάφορα σημεία, πχ Sultanahmet ή Emimonu, στην αποβάθρα για τα ferries εχει γραφειο που σου κάνουν το συγχρονισμό οι υπάλληλοι εκεί.
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
οχι δε χρειαζεται κατι αλλο. Αν εχετε σκοπο να παρετε την istanbul card για ολα τα μεσα, τοτε πρεπει να την συγχρονισετε με το hes code. Αυτο γίνεται είτε μέσω εφαρμογής αλλά μπορείτε να πατε σε διάφορα σημεία, πχ Sultanahmet ή Emimonu, στην αποβάθρα για τα ferries εχει γραφειο που σου κάνουν το συγχρονισμό οι υπάλληλοι εκεί.
ναι θα χρειαστει η ινσταμπουλ καρτ σιγουρα..θενξ!
 

Mairi89

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους ..την επομενη βδομαδα ετοιμαζομαι για ταξιδι στην κωνσταντινουπολη..προ covid με την ταυτοτητα περναγες κανονικα ,γνωριζει καποιος τι ισχυει τωρα?τι εγγραφο πρεπει να συμπληρωθει 72 ωρες πριν εισελθεις στην χωρα..?προσπαθησα να το συμπληρωσω αλλα ζηταγε στοιχεια διαβατηριου που εγω δεν εχω..ας μου δωσει καποιος τα φωτα του παρακαλω
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπερα σε ολους ..την επομενη βδομαδα ετοιμαζομαι για ταξιδι στην κωνσταντινουπολη..προ covid με την ταυτοτητα περναγες κανονικα ,γνωριζει καποιος τι ισχυει τωρα?τι εγγραφο πρεπει να συμπληρωθει 72 ωρες πριν εισελθεις στην χωρα..?προσπαθησα να το συμπληρωσω αλλα ζηταγε στοιχεια διαβατηριου που εγω δεν εχω..ας μου δωσει καποιος τα φωτα του παρακαλω
Καλησπέρα, διάβασε εδώ Τουρκία - Ταξίδι Τουρκία και περιορισμοί covid

Και εδώ Τουρκία - Κωνσταντινούπολη πληροφορίες
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπερα σε ολους ..την επομενη βδομαδα ετοιμαζομαι για ταξιδι στην κωνσταντινουπολη..προ covid με την ταυτοτητα περναγες κανονικα ,γνωριζει καποιος τι ισχυει τωρα?τι εγγραφο πρεπει να συμπληρωθει 72 ωρες πριν εισελθεις στην χωρα..?προσπαθησα να το συμπληρωσω αλλα ζηταγε στοιχεια διαβατηριου που εγω δεν εχω..ας μου δωσει καποιος τα φωτα του παρακαλω
βαζεις κανονικα της ταυτοτητας π.χ.ΑΒ058789
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Τι έγραφα χρειάζονται για να μπορείς να έχεις είσοδο στη χώρα ? Μπορεί να μπει ανεμβολιαστος με αρνητικό τεστ?
 

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Τι έγραφα χρειάζονται για να μπορείς να έχεις είσοδο στη χώρα ? Μπορεί να μπει ανεμβολιαστος με αρνητικό τεστ?
Και με θετικό μπαίνεις :)
Στα σύνορα δεν γίνεται κανένας έλεγχος. Ότι ζητηθεί είναι από την αεροπορική, στον έλεγχο διαβατηρίων κατά την είσοδο στη χώρα δεν γίνεται έλεγχος κοβιντ.
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Τι αλλά έγραφα πρέπει να έχει ένας ταξιδιώτης για Τουρκία? Επίσης το διαβατήριο είναι απαραίτητο η μπορείς και με ταυτότητα?
 

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Τι αλλά έγραφα πρέπει να έχει ένας ταξιδιώτης για Τουρκία? Επίσης το διαβατήριο είναι απαραίτητο η μπορείς και με ταυτότητα?
Ταυτότητα αρκεί..
Αν πας αεροπορικώς χρειάζεται ακόμα αρνητικό τεστ/πιστοποιητικό και να έχεις συμπληρώσει τη φόρμα στο register.health.gov.tr
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom