Ταξίδι με μωρό εντος ΕΕ -- Χρειάζεται Διαβατήριο ?

newintown

Member
Μηνύματα
38
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Chile!!!
Ταξίδι-Όνειρο
απο που να αρχισω..
ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
"Ναι, ναι, πρέπει, το έκανα πρόσφατα. Χρειάζεσαι ληξιαρχική πράξη γέννησης ή πιστοποιητικό γέννησης και φωτογραφίες διαβατηρίου. Με αυτά θα πας στα ΚΕΠ, μαζί με το μωρό για να σου δώσουν πιστοποίηση ταυτοπροσωπίας."

δηλαδη κοιτανε το μωρο και το συγκρινουν με την φωτο?:shock: πρεπει να εχει πολλη πλακα η φαση.
τι φοβουνται μηπως και παρεις αλλουνου μωρο στο ταξιδι:roll:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
....φοβουνται μην κανεις εισαγωγές & εξαγωγές μωρών, λίγες φορές έγινε?
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Εξακολουθεί το διαβατήριο να είναι ο μοναδικός τρόπος για να ταξιδέψει μωρό σε χώρα της Ε.Ε. (Ιταλία)?
 

22lini

Member
Μηνύματα
28
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα-Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
τον γύρο του κόσμου!
Καλησπερα επειδη ειχα τον ιδιο προβληματισμο θα ταξιδεψουμε για Μοναχο 1η Μαιου με τον γιο μας 8 χρονων κ το μωρακι μας 9μηνων.περυσι στην Κων/πολη ο γιος μας ηθελε διαβατηριο και φετος που εχουμε κ το μωρο μας ειπαν οτι χρειαζεται.επισης μας ενημερωσαν οτι καλο ειναι αν εχουμε αποφασισει το ονομα στο παιδι να παμε στο Ληξιαρχειο να κανουμε ονοματοδοσια,καθως το διαβατηριο θα ειναι 3ετες μας ειπαν οτι καποιες χωρες δεν το δεχονται μετα απο 1 χρονου σαν αβαπτιστο οποτε να μην ξαναβγαζουμε διαβατηρια κ.ο.κ. Ετσι μιας και ειχαμε αποφασισει το ονομα πηγαμε ληξιαρχειο κ μετα προχωρησαμε στην διαδικασια του διαβατηριου.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Γνωρίζετε αν χρειάζεται διαβατήριο και στις πτήσεις εσωτερικού?
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ

giorgopap

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
στο site αναφερει η ryanair οτι δεν δεχεται κανενα αλλο ταξιδιωτικο εγγραφο πλην διαβατηριου και ταυτοτηταs
 

22lini

Member
Μηνύματα
28
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα-Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
τον γύρο του κόσμου!
η ryanair θελει διαβατηριο για παιδι σε πτηση εσωτερικου?
Το καλυτερο που εχεις μα κανεις ειναι να επικοινωνησεις με την εταιρια για να μαθεις την πολιτικη της.Αλλα μου φαινεται πως θα εισαι εμταξει με το βιβλιαριο του ΙΚΑ ( η ο,τι αςφαλεια εχεις) αυτο με την φωτογραφια δεν θυμαμαι απο ποτε μου το ειχαν ζητησει για τον γιο μου(μου το ειχαν ζητησει ομως) αλλα το μωρο που ταξιδεψαμε Ροδο κ Κεφαλονια το βιβλιαριο ειναι ακομα χωρις φωτογραφια.Παρε τηλ. και αναλογως την ηλικια των παιδιων πραξε!Να επισημανω οτι αυτα ειναι με aegean η ryanair δεν ξερω...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.337
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom