Ταξίδι μόνος ή μόνη??

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Να πας!!! μην το σκεφτεσαι καθολου!!... αν ειναι η πρωτη φορα, ειναι λογικο να εχεις καποιους ενδοιασμους... αλλα πιστεψε με ..θα περασεις SUPER!!! καλο ταξιδι!
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και το εσωτερικό μια χαρά είναι, αρκεί να έχεις οργανωθεί από νωρίς, αλλιώς το εξωτερικό με διάφορα πακέτα προσφορών συμφέρει. Just do it, για μένα.

Ανυπομονώ ήδη να μπω στο καράβι τον Ιούνιο.. και όσες πιο πολλές ώρες, τόσο το καλύτερο. Κατάστρωμα και σκέψεις..
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επόμενη βδομάδα έχω Μόναχο, και μετά είμαι ανάμεσα σε Στουτγάρδη η Στρασβούργο, τι μου προτείνετε??
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Εννοείται Στρασβούργο!
Για πόσες μέρες?
Φαντάζομαι όχι αυθημερόν... Η Στουτγάρδη περίπου 2,5 ώρες και το Στρασβούργο πάνω από 3,5 ώρες
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
όχι αυθημερόν, 2,5 μέρες θα κάτσω(η 1,5 αν κάτσω 1 παραπάνω στο Μόναχο), η πτήση επιστροφής είναι από Καρλσρούη..
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Μονος/Μονη..!!!...στα 50 μου χρόνια έκανα το πρώτο ταξίδι μόνη μου στην Ελβετια 5 μερες ΜΟΝΗ !! ( χωρίς οικογένεια,χωρις φιλους,χωρις γκρουπ) ηταν τελεια!!! ήταν το καλλίτερο μακράν !!!..κριμα να μην εχω αυτη την εμπειρία πιο νωρίς.... Μονοι παιδια - μονοι..αν ο σκοπός του ταξιδιού ειναι περιήγηση και οχι αραλίκι , να πηγαίνετε μονοι!! και τωρα εχω μπροστα μου αλλους 4 προορισμους/ταξιδια που θα παω ΜΟΝΗ..περιμενω πως και πως να περασουν οι μερες!!
Γεια σου, εγω πραγματοποιησα μονη μου στα 36 μου το πρωτο ταξιδι!! ανυπομονω κ εγω οπως εσυ για το επομενο!!!
καλη συνεχεια!
 

Έλεν

Member
Μηνύματα
21
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς γυρισμό
Το πρώτο ταξιδι μόνη και ανήλικη το 1995 από το αεροδρομιο του Ελληνικού και βουρ για το Αμερικα! Με στείλανε πακετο στην θεία μου από την Αστορια! Εμπειρια ζωης το αεροπλανο η πτήση ολα! Αδρεναλινη! Αγχος! Απ'όλα ειχε ο μπαχτσες!χεχε... και παρολο που έζησα εκεί 2 μηνες ειδα ελαχιστα πράγματα σε σχέση με το διάστημα που έμεινα και αυτό λόγω συνθηκών...και η αλήθεια είναι πως θυμάμαι και ελάχιστα ... Τώρα από επιλογή, η πρώτη εξόρμηση μόνη μου για διακοπες ήτανε σε ελληνικό νησάκι...
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
εκατσα και διαβασα ολα τα ποστ στο συγκεκριμενο θεμα.....αι ταξιδεψτε βρε παιδια,αυτο θα πω μονο........πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο,το εκανα στα 44,ειμαι 47 τωρα........απο τοτε καθε φορα που με περνει φευγω......ποτε βρισκω παρεα,ποτε οχι.......τι σημασια εχει;το ταξιδι μετραει....οσο για τις γνωριμιες,εχω κανει αρκετες στη ζωη μου,μονη δεν με λες.......το ταξιδι ειναι ταξιδι......εχει τοση δυναμη που δεν χρειαζεται κατι παραπανω για να περασεις καλα.
 

Eiria

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Τρώτε μόνοι σας όταν ταξιδεύετε εντός Ελλαδας;; (οχι junk food) πειτε καμια εμπειρία...

Μόνο σε αυτό κολλαω για να ταξιδέψω μόνη
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Τρώτε μόνοι σας όταν ταξιδεύετε εντός Ελλαδας;; (οχι junk food) πειτε καμια εμπειρία...

Μόνο σε αυτό κολλαω για να ταξιδέψω μόνη
κοιτα εγω προσωπικα ακομα μονη εντελως δεν εχω ταξιδεψει...........αλλα αν σκεφτεις οτι για οποιοδηποτε ταξιδι περνω καραβι 8 ωρες μονη μου λεοφωρειο για το αεροδρομιο απο πειραια 2 ωρες και αεροπλανο επισης μονη μου αναλογα το ταξιδι.......απο 3 ωρες και πανω.........δεν ξερω αν θεωρηται ταξιδι ολο αυτο που γιατι οχι;αν ναι 25 χρονια μονη ταξιδευω........και βεβαια τρωω....κι οχι απαραιτητα τζανκ φουντ.......και σε ταβερνα μ εχω παει και σε εστιατοριο στο πλοιο και σε καφε.........απλα οταν πηγαινω παρισι συνηθως με περιμενουν.....το δεκεμβρη θα παω μονη βουδαπεστη ομως και θα με παω οπου μπορω........θα κανω ενα πλανο με τα μερη που θα επισκεφτω και που θα φαω......δεν κολαω στο να φαω μονη μου αν αυτο ρωτας.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Τρώτε μόνοι σας όταν ταξιδεύετε εντός Ελλαδας;; (οχι junk food) πειτε καμια εμπειρία...

Μόνο σε αυτό κολλαω για να ταξιδέψω μόνη
Η αλήθεια είναι πως το φαγητό είναι το μόνο πράγμα που με κανει να βαριέμαι / νιώθω άβολα όταν ταξιδεύω μόνος μου. Ταξιδεύω πολλές φορές μόνος και τρώω πολλές φορές μόνος σε εστιατόρια και ταβέρνες και η αλήθεια ειναι το ψιλοβαριεμαι. Απλά προσπαθώ να βρω ένα τραπεζι με καλή θέα ή να πιάσω τημ κουβέντα για λίγο όσο γίνεται με τους διπλανους. Ειδικά σε μικρά νησάκια (πχ μικρές Κυκλάδες) δεν είναι δύσκολο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ δε νιώθω άβολα.Το έχω συνηθίσει πια μιας και τον τελευταίο καιρό ταξιδεύω πολύ και πάντα μόνη. Συνήθως παίρνω ένα βιβλίο αλλά στα εστιατόρια είναι που ηρεμώ,σκέφτομαι και βγάζω το ταξιδιωτικό ημερολόγιο να γράψω. Αν καμία φορά μπω κάπου με πολύ κόσμο και βαβούρα λέω μέσα μου "μισή ντροπή δική σας και μισή δική μου" και κάθομαι :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.890
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom