Ταξίδι μόνος ή μόνη??

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Πες πως ερωτευτηκες ενα μουχλα που το πιο μακρυα που παει ειναι 30 χιλ...τι θα κανεις εσυ που ονειρευεσαι ταξιδια?θα κατσεις να περιμενεις να σου περασει για να δεις θεου προσωπο?
ας μην ειμαι νεα και πλουσια..μονο υγιης και με αρκετα στν τσεπη,φτανει!
:haha::haha::haha: Αχ εμεις τα μεγαλα κοριτσια! Εχουμε απομυθοποιησει τελειως τον μικρο Θεο!!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
τι δουλεια εχει ο ερωτας με τα ταξιδια,δεν ξερω.Πες πως ερωτευτηκες ενα μουχλα που το πιο μακρυα που παει ειναι 30 χιλ...τι θα κανεις εσυ που ονειρευεσαι ταξιδια?θα κατσεις να περιμενεις να σου περασει για να δεις θεου προσωπο?εμεις εδω μεσα,το ταξιδι το χουμε πολυ ψηλα στη λιστα..Οσο για μενα,ταξιδευω συχνα μονη γιατι θελω και μπορω και γιατι με κανει ευτυχισμενη..ας μην ειμαι νεα και πλουσια..μονο υγιης και με αρκετα στν τσεπη,φτανει!
Να αγιάσει το στόμα σου !!! Το χέρι σου μάλλον γιατί πληκτρολογείς :lol:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Αυτό όμως είναι πολύ σπάνιο.Αν έχεις όντως τον άνθρωπό σου,δε σου κάνει κέφι να πας μόνος.Διαφορετικά γούστα και συγκυρίες,εγώ τα ακούω βερεσέ.Αν δεν μπορείς εσύ,δεν μπορεί κι αυτός.Αν δεν μπορεί αυτός,δεν μπορείς κι εσύ.Τέλος.Εκτός εαν δεν υπάρχει πλέον έρωτας.
Τι λέτε καλέ; Όλα τα ζευγάρια πιστεύετε ότι έχουν άδειες ταυτόχρονα;
Πρόσφατα βρέθηκα σε παιδικό πάρτι. Ο πατέρας διοργανωτής , μια απίστευτη φάτσα , μεσήλικας, με δυο γάμος στο ενεργητικό του και κάμποσα παιδιά, μας διηγούνταν σκασμένος στα γέλια πως ανακοίνωσε στη γυναίκα του και τα παιδιά του κάποια Χριστούγεννα "Σας αγαπώ, σας αγαπώ όλους και το ξέρετε. Αλλά αν δεν πάω Καραιβικη φέτος τα Χριστούγεννα νομίζω ότι θα πεθάνω." Και πήγε και πέρασε υπέροχα είπε και δεν θύμωσε κάνεις.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
3. Για όσους είναι φαν της τεχνολογίας έχει αρκετά mobile applications που μπορείς να γνωρίσεις κόσμο μέσα από το κινητό εφόσον δυσκολεύεστε να έχετε την πρώτη επαφή από κοντά. Είτε θέλετε να επιδιώξετε μια καλοκαιρινή περιπέτεια είτε να βρείτε έναν άνθρωπο για να πάτε σε μία γκαλερί υπάρχουν apps από το "Tinder" μέχρι το "party with a local" και το "backpackr" που θα βρείτε πάρα πολύ κόσμο και σίγουρα με κάποιον θα ταιριάξετε στα ενδιαφέροντα.
Πολύ ωραία όλα αυτά που γράφεις, αλλά το 3. τι το ήθελες ; Σαν τη κατ' ιδίαν επαφή δεν έχει !
Για να μην πώ πόσους κινδύνους κρύβει αυτού του είδους η προσέγγιση....
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Απλά όταν ξεκινάς να πας μόνος,έχεις και μια μικρή προσδοκία ότι μπορεί να βρεις εκεί τον άνθρωπό σου
Σε καμια περιπτωση οσες φορες ταξιδεψα μονη δε ξεκινησα μ αυτη την προσδοκια.
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
λοιπον οποιος-α θελει να ερθει ταυλανδη (blan b η ευρωπη!) το χειμωνα ειναι καλοδεχουμενος! ειτε μονος, ειτε παρεα. να περνατε ολοι καλα οπου θελετε να πατε να ανακαλυψετε πολιτισμο!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
:haha::haha::haha: Αχ εμεις τα μεγαλα κοριτσια! Εχουμε απομυθοποιησει τελειως τον μικρο Θεο!!!
Μπαααα,νομιζω τον εχουμε βαλει στις σωστες του διαστασεις..μια χαρα ειναι ο ερωτας κι ευτυχεις οσοι τον νοιωθουν ..υπαρχουν ομως τοσες μορφες ερωτα..δυνατες και ομορφες..το ταξιδι ειναι μια απο αυτες...
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σε καμια περιπτωση οσες φορες ταξιδεψα μονη δε ξεκινησα μ αυτη την προσδοκια.
Αυτός είναι ένας καλός λόγος να απογοητευθείς, οπότε καλά έκανες/κάνεις. Ταξιδεύεις για σένα, για να βρειςτο νόημα στη διαδρομή, για να απολαύσεις το δρόμο, να γνωρισεις νέα μέρη, ακόμα και τον εαυτό σου. Τίποτε άλλο.
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Σε καμια περιπτωση οσες φορες ταξιδεψα μονη δε ξεκινησα μ αυτη την προσδοκια.
Ίσως επειδή είσαι γυναίκα.Οι γυναίκες γενικώς δεν είστε και τόσο ενθουσιώδεις για καινούριες γνωριμίες.Όχι όσο εμεις τουλάχιστον.Πες ότι κάποιοι είμαστε ακόμα ρομαντικοί και πιστεύουμε ότι ο έρωτας μπορεί να σε βρεί οπουδήποτε.Εγώ το πιστεύω πάντως ότι όποιος άντρας πάει μόνος είτε ταξίδι,είτε διακοπές,έχει σίγουρα την προσδοκία να του τύχει και κάποια ερωτική γνωριμία.Οι γυναίκες για να το αποκλείετε εντελώς,πάει να πει ότι δεν το θέλετε κιόλας να σας συμβεί.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Ίσως επειδή είσαι γυναίκα.Οι γυναίκες γενικώς δεν είστε και τόσο ενθουσιώδεις για καινούριες γνωριμίες.Όχι όσο εμεις τουλάχιστον.Πες ότι κάποιοι είμαστε ακόμα ρομαντικοί και πιστεύουμε ότι ο έρωτας μπορεί να σε βρεί οπουδήποτε.Εγώ το πιστεύω πάντως ότι όποιος άντρας πάει μόνος είτε ταξίδι,είτε διακοπές,έχει σίγουρα την προσδοκία να του τύχει και κάποια ερωτική γνωριμία.Οι γυναίκες για να το αποκλείετε εντελώς,πάει να πει ότι δεν το θέλετε κιόλας να σας συμβεί.
Δεν εχει να κανει με το αν θελεις να σ συμβει η οχι. Εχει να κανει με το γιατι ταξιδευεις κ που επιλεγεις να πας. Το ταξιδι το κανεις για σενα. Δεν αποφασιζεις να πας καπου κ το οργανωνεις για να γνωρισεις καποιον. Αλλο αν τελικα σ τυχει.. Αυτο ειναι αλλο θεμα. Αλλα αν ξεκινας ετσι σημαινει οτι τελικα ουσιαστικα "χανεις" ολο το νοημα γιατι εχεις το νου σου στο να βλεπεις τι κοσμος κυκλοφορει γυρω σου κι αν σου "κανει" για ερωτας της ζωης σου κ οχι να βλεπεις κ να παρατηρεις ολα αυτα που εχει να σου δωσει ο συγκεκριμενος προορισμος.
Και στην τελικη αν θελω να γνωρισω καποιον θα βγω στην πολη μου, δε χρειαζεται να με φαει η ξενιτια.
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ίσως επειδή είσαι γυναίκα.Οι γυναίκες γενικώς δεν είστε και τόσο ενθουσιώδεις για καινούριες γνωριμίες.Όχι όσο εμεις τουλάχιστον.Πες ότι κάποιοι είμαστε ακόμα ρομαντικοί και πιστεύουμε ότι ο έρωτας μπορεί να σε βρεί οπουδήποτε.Εγώ το πιστεύω πάντως ότι όποιος άντρας πάει μόνος είτε ταξίδι,είτε διακοπές,έχει σίγουρα την προσδοκία να του τύχει και κάποια ερωτική γνωριμία.Οι γυναίκες για να το αποκλείετε εντελώς,πάει να πει ότι δεν το θέλετε κιόλας να σας συμβεί.
Συμφωνώ με την Kitsos! Δεν είναι θέμα ρομαντισμού, προσωπικά ταξιδεύω για να δω κάτι καινούριο, να ηρεμήσει το μυαλό μου, να αλλάξω παραστάσεις, δεν έχω καμία προσδοκία πέραν του να ευχαριστηθεί η ψυχή μου. Το που και αν θα τύχει είναι διαφορετικό.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
@Sassenach77

Το νούμερο 3 το έγραψα για τους πιο εσωστρεφείς. Μερικοί άνθρωποι όσο να 'ναι νιώθουν μια μεγαλύτερη άνεση και ασφάλεια αν έχουν ανταλλάξει κάποιες απόψεις με τον άλλον πρώτα. Προσωπικά δεν τις χρησιμοποιώ αλλά έχω δει αρκετό κόσμο να το κάνει αυτό. Εσένα ούτως ή άλλως σε είχα βάλει στην λίστα με τους εξωστρεφείς :D!

@Robert

Νομίζω έχουν δίκιο οι υπόλοιποι. Γνωρίζω ιστορίες ανθρώπων που κατέληξαν μαζί μέσα από ένα ταξίδι αλλά είμαι σίγουρος ότι κανένας από αυτούς δεν ταξίδεψε ποτέ για να παντρευτεί. Συμφωνώ στο γεγονός ότι οι ελεύθεροι αν τους τύχει καμιά περιπέτεια μάλλον δε θα πουν όχι αλλά σίγουρα δε ταξιδεύουν με αυτόν τον σκοπό. Ειδικά στη δική σου περίπτωση που μάλλον ψάχνεις κάτι πιο σοβαρό θεωρώ ότι είναι καλύτερο να ξεκινήσεις από τον τόπο σου αγαπητέ. Το να ξεκινήσεις να κάνεις χιλιόμετρα για να παντρευτείς μόνο στις Νύφες του Παντελή Βούλγαρη το έχω δει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.899
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom