Ταξίδι μόνος ή μόνη??

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
το συζητας; το κακο ( ή καλο :) ) ειναι μην εχει την ιδια ιδεα και τελικα την βγαλετε μαζι στο αεροπλανο
 

ant_mpi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Χαχαχα κι εγω Μαδριτη εχω κλεισει! Λες να ειναι το μέρος τελικά που πριν πας χωρίζεις? Για πες μου γενικά έχεις να δεις και να κάνεις αρκετά? Γενικά η αίσθηση πώς είναι? Απλώς επειδή είναι και περίοδος εορτών φοβάμαι μην μελαγχολήσω μόνος σε μια ξένη πόλη...
 

ant_mpi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
το συζητας; το κακο ( ή καλο :) ) ειναι μην εχει την ιδια ιδεα και τελικα την βγαλετε μαζι στο αεροπλανο

Φίλε μου εάν έχει την ίδια ιδέα θα την βγάλουμε και μαζί στο ίδιο δωμάτιο..χαχα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Χιλιες φορες καλυτερα μελαγχολια σε ξενη πολη, ξενα αξιοθεατα, ξενα μουσεια, ξενα καταστηματα, ξενους δρομους, παρα σπιτι σου.
Εγω πιστευω οτι δεν θα εχεις χρονο καν να το σκεφτεις. Η Μαδριτη και οι γυρω πολεις εχουν πολλα πραγματα να δεις.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Χαχαχα κι εγω Μαδριτη εχω κλεισει! Λες να ειναι το μέρος τελικά που πριν πας χωρίζεις? Για πες μου γενικά έχεις να δεις και να κάνεις αρκετά? Γενικά η αίσθηση πώς είναι? Απλώς επειδή είναι και περίοδος εορτών φοβάμαι μην μελαγχολήσω μόνος σε μια ξένη πόλη...
Δε νομιζω να φταίει το μέρος, χαχα. Πάντως είναι αγαπημενη μου πόλη, φυσικά έχει πολλά να δείς, Μουσεία, γειτονιές, καταστήματα, βόλτες, εστιατόρια, το Bernabeu, πολλά πράγματα. Μπορείς ακόμα και χαμάμ να κάνεις, σε ένα πολύ ωραίο μέρος το Medina Mayit,μπορείς να πας και εκδρομή στο Τολέδο ή σε άλλη κοντινή πόλη.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
@ant_mpi Εγώ πάλι πήγα Μαδρίτη λίγο ΑΦΟΥ χώρισα χαχα δε χρειάστηκε καν να το κανονίσω από πριν... Κάτι έχει αυτό το μέρος.. Ήταν το πρώτο μέρος που επιχείρησα να πάω ολομόναχη για να "ξεφύγω" κ από τότε "κόλλησα" με τα "μοναχικά" ταξίδια..

Να πω όμως ότι εξαρτάται κ από τη διάθεση που έχεις όταν πας... Εγώ πχ ήμουν πολύ "down" ψυχολογικά και δε το φχαριστήθηκα όσο έπρεπε... Δεν έχω πολλές καλές αναμνήσεις από εκεί σα πόλη αν κ είχε ωραία σημεία. Μέχρι κ Τολέδο πήγα (να πας οπωσδήποτε) κ επειδή ήμουν σ΄αυτή τη κατάσταση δε με εντυπωσίασε ιδιαίτερα αν κ μου άρεσε ΟΚ.

Να πας πάντως! Άσε που εσείς οι άντρες είστε κ πιο "αναίσθητοι" :bleh::bleh:
 

ant_mpi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Μάλλον με πείσατε και λεώ να το τολμησω..δεν ξέρω πως θα είναι η εμπερία μιας και δεν το έχω ξαναζήσει, αλλά για όλα υπάρχει η πρώτη φορά!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όσο έχεις πράγματα να κάνεις και να δεις, ωραία είναι. Προσωπικά η Μαδρίτη δε με ενθουσιάζει, δε θεωρώ πως έχει πράγματα για μένα για πάνω από μια μέρα, αλλά οι γύρω πόλεις έχουν φοβερές επιλογές. Επειδή μάλιστα το δυνατό της σημείο είναι πράγματα που κάνεις με παρέα (πολύ καλό φαγητό και νυχτερινή ζωη), θα επικέντρωνα στις γύρω πόλεις με ημερήσιες. Ειδικά στο Τολέδο αξίζει να μείνεις και το βράδυ, αλλά και Άβιλα, Αρανχουέθ, Σεγκόβια, Σεπούλβεδα, Κόκα είναι πολύ αξιόλογα μέρη για να μην πούμε ότι ακόμη και η Κόρδοβα γίνεται εύκολα με το γρήγορο τραίνο σε ημερήσια εξόρμηση κι είναι πόλη με καταπληκτική ιστορία και βάρος.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Και επεστρεψα απ τα ταξιδια που εκανα μονη μου,και περασα τελεια,πιο καλα απ οτι περιμενα........το τιμημα βεβαια το πληρωνω ακομα,αλλα το περιμενα κι αυτο........πως τολμησα;να ταξιδεψω μονη;μεχρι και οτι τα χω χαμενα ειπαν δικοι μου ανθρωποι.........εφοσον φευγει και ταξιδευει μονη κατι της συμβαινει......σε στυλ εγω σ αγαπαω,θελω το καλο σου,εισαι καλα;
ολος ο δεκεμβρης του 2018 ηταν γεματος ταξιδια,οργανωμενα απο εμενα απ το καλοκαιρι......στα πιο πολλα ταξιδεψα μονη μου,εξωτερικο για πρωτη μου φορα,ξεκινησα αμστερνταμ με τον αδελφο μου,ο οποιος(με παρατησε κατοπιν συννενοησης) μονη μου και ξαναβρεθηκαμε στο αεροδρομιο........τι ωραια παρεα;τι να πω;εγω περασα καλα ομως φωτογραφισα και επισκεφτηκα οσα προλαβαινα κι οσα μπορουσα..........επομενο ταξιδι παρισι,εκει ηταν η σχεση μου,μια το ενα μια το αλλο μια τα κιτρινα γιλεκα,δεν πολυ κυκλοφορησαμε........αλλα εγω παλι περασα καλα,και ειδα οσα μερη μπορουσα κι ας εχω ξαναπαει πολλες φορες(ειχαν και κλειστα τα μετρο εκεινες τις μερες λογω γεγονοτων.)μετα παω βουδαπεστη μονη,ολομοναχη και ξερετε κατι;περασα τελεια......πιο καλα απ οσο περιμενα και πιο καλα απο την παρεα που ειχα στα προηγουμενα ταξιδια,μετα πηγα μπεργκαμο βορρεια ιταλια,κι εκει μια ευχαριστη εκπληξη κι ενα ονειρο.............μετα εκανα γιορτες με τα παιδια μου,ελλαδα,που ηρθαν απ το νησι για να περασουμε στον πειραια τις γιορτες και 3 τελευταιες μερες εκανα ακομα ενα μοναχικο ταξιδι στη ρωμη..........το τι εχω ακουσει απο συγγενεις δεν λεγεται............που αφηνω τα παιδια μου(μονογονεας ειμαι) που αφηνω τα γατια μου,λες και νοιαστηκανε τοσα χρονια για τα παιδια μου και για τα γατια μου,τους πηρε ο πονος ολους......καθε ταξιδι μοναχικο ηταν μικρο το πολυ 4 μερες,επεστρεφα,καθαριζα το σπιτι μου,φροντιζα τα γατονια μου,και ξαναφευγα.... συμπερασμα........ταξιδεψτε μονοι,αλλη φαση.
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Λοιπόν...τελειωνω το στρατιωτικό μέσα Αυγούστου και θέλω μέχρι να Χριστούγεννα να πάω κάπου αλλά παρέα δεεε.. Προβλέπεται μάλλον:rolleyes-80:!! Σκέψεις γυρίζουν στο μυαλό μου για κάποια γκρουπακια ομαδικά που δημιουργούνται μέσω φβ, από την άλλη solo που το έχω σκεφτεί πόσες φορές κολλάω στο τέλος κ δε το παίρνω απόφαση ! Δε ξέρω γιατί αλλά .. Για κάποιο λόγο σκέφτομαι ότι θέλω να το ευχαριστηθώ με κάποιον/α άτομα είτε 1,2 είτε παραπάνω γιατί με πιάνουν τα ψυχολογικά μου ώρες ώρες και τρελαίνομαι .. Από την άλλη θέλω να τολμήσω πράγματα! :confused: μάλλον αυτός ο στρατός πάει να με αποτελειωσει o_O

Υ. Γ Κανονίζουμε από εδώ κάνα γκρουπακι για πουθενά; έχει ξανααναφερθει αλλά μένει στάσιμο.. Ίσως οι διαχειριστές θα έπρεπε να το δουν ζεστά να κάνουμε λίγο χαμό :)
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Λοιπόν...τελειωνω το στρατιωτικό μέσα Αυγούστου και θέλω μέχρι να Χριστούγεννα να πάω κάπου αλλά παρέα δεεε.. Προβλέπεται μάλλον:rolleyes-80:!! Σκέψεις γυρίζουν στο μυαλό μου για κάποια γκρουπακια ομαδικά που δημιουργούνται μέσω φβ, από την άλλη solo που το έχω σκεφτεί πόσες φορές κολλάω στο τέλος κ δε το παίρνω απόφαση ! Δε ξέρω γιατί αλλά .. Για κάποιο λόγο σκέφτομαι ότι θέλω να το ευχαριστηθώ με κάποιον/α άτομα είτε 1,2 είτε παραπάνω γιατί με πιάνουν τα ψυχολογικά μου ώρες ώρες και τρελαίνομαι .. Από την άλλη θέλω να τολμήσω πράγματα! :confused: μάλλον αυτός ο στρατός πάει να με αποτελειωσει o_O

Υ. Γ Κανονίζουμε από εδώ κάνα γκρουπακι για πουθενά; έχει ξανααναφερθει αλλά μένει στάσιμο.. Ίσως οι διαχειριστές θα έπρεπε να το δουν ζεστά να κάνουμε λίγο χαμό :)
Και μονος θα περασεις καλα φιλε μου. Θα πηγαινεις οπου εσυ θελεις , οτι ωρα εσυ θελεις, και γενικα δεν θα εχεις καπιον αλλον διπλα σου που δεν θα ταυτιζονται οι αποψεις σας. Καλα για γκρουπακι απο γραφειο δεν το συζητω ! Εκτος οτι θα βγει ακριβο θα σε πηγαινουν οπου αυτοι θελουν . Εσυ για που σκεφταισε να πας; Ευρωπη η και εκτος;
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Ναι το ξέρω ότι έχει πολλά καλά απλά νταξ δε το παίρνω απόφαση εγώ Όχι ρε συ δε λέω από γραφείο, εννοώ από εδώ μέσα να κανονίσουμε άτομα να πάμε πουθενά.. (Από φβ γκρουπακι εννοώ μια ομάδα που κάνει τέτοια, όχι γραφειο, δεν υπηρχε περίπτωση να πάω με γραφείο πουθενά)... Δε ξέρω εξαρτάται αν είναι solo η όχι.. Ιορδανία θέλω αρκετά κ Ιρλανδία ίσως αλλιώς κ Ασία θα γούσταρα άσχημα αλλά νταξ θέλει κ χρόνο για εκεί... Δε ξέρω
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom