Ταξίδι μόνος ή μόνη??

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Παντως εγω τον ξεπερασα ευκολα τον κομπεξισμο μου...ηθελα ας πουμε να πιω εναν πρωινο καφε πλαι στη θαλασσα και ...ντρεπομουν..Ειδα και μια αλλη κυρια ομως σε ενα τραπεζακι και καθησα!!και σιγα δεν χαλασε ο κοσμος.μια χαρα χαλαρωσα και κανεις δεν νομιζω να γυρισε να με κοιταξει και να ειπε:πω πω..πινει καφε μονη της!!

μια εφημεριδα, ενα βιβλιο παντως βοηθαει οπως προειπαν καποιοι.

και τελικα για το εξωτερικο το σκεφτομαι και εγω..συνηθως εξω με πιανει ενας τρελος ενθουσιασμος , και δε ξερω αν θα μάρεσει που δεν θα εχω κανεναν να το μοιραζομαι..:(
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
και τελικα για το εξωτερικο το σκεφτομαι και εγω..συνηθως εξω με πιανει ενας τρελος ενθουσιασμος , και δε ξερω αν θα μάρεσει που δεν θα εχω κανεναν να το μοιραζομαι..:(
ένα netbook για να το μοιράζεσαι μαζί μας:bleh:
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
:haha::haha::haha::haha:

ουφ !παει και αυτο το προβλημα:D
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τους φίλους που την έγραψαν και της χάλασαν το πρόγραμμα; Όοοοχι σιγά μην τους κάνουμε τη χάρη για skype. Θα βγάλει τις απίστευτες photo και θα τους τις δείξει μετά να σκάσουν από τη ζήλια τους. Go girl! Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα ή εξωτερικό με group (αφού δεν έχεις ξαναπάει και νιώθεις ανασφάλεια), ή σε κάποιο νησί τύπου Κουφονήσια!
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Τους φίλους που την έγραψαν και της χάλασαν το πρόγραμμα; Όοοοχι σιγά μην τους κάνουμε τη χάρη για skype. Θα βγάλει τις απίστευτες photo και θα τους τις δείξει μετά να σκάσουν από τη ζήλια τους. Go girl! Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα ή εξωτερικό με group (αφού δεν έχεις ξαναπάει και νιώθεις ανασφάλεια), ή σε κάποιο νησί τύπου Κουφονήσια!

ποπο κάρμα!!!! εδω και 2 ώρες ψάχνω ξενοδοχείο για κουφονήσια :bleh: και ευτυχώς βρίσκω με wifi... τι μου φταίνε οι φίλες μου που χάλασαν τα σχέδια μου??? έτσι κι αλλιώς δεν είχα κανονίσει μαζί τους!! άσε που η μία μου φίλη δεν θέλει να βλέπει καράβι ούτε σε φωτογραφία!! αλλά θα τις δείξω φώτο να δει τι χάνει μήπως ξεπεράσει την φοβία της :bleh:...

the case is closed!!! μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχω κλείσει τα εισιτήρια μου και το δωμάτιο μου. κάθε εμπόδιο είναι για καλό λένε, το σίγουρο είναι πως έστω και μόνη μου, θα περάσω καλύτερα απ το να φάω την άδεια μου αθήνα και να βουτάω στις υπέροχες θάλασσες τις αττικής.
 
Last edited by a moderator:

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Για την βραδινή έξοδο, όταν ταξιδεύω μόνη κοιτάζω να μην γυρίσω πολύ αργά.
Δεν χρειάζεται να πας σε night club, μπορεί κανείς να πιεί ένα ωραιότατο ποτάκι στο μπαρ και στις 22.00 να γυρίσει πίσω. Ή να πάει σε ένα εστιατόριο και να δειπνήσει νωρίς.
Σε όλες τις περιπτώσεις από το περπάτημα, τα αξιοθέατα, μουσεία κλπ. το απόγευμα μετά τις 7.00 ήμουν ΠΤΩΜΑ και μετά βίας έκανα ένα ντους και μόλις ξάπλωνα με έπαιρνε ο ύπνος. Οπότε δεν το σκέφτεσαι και πολύ το βραδυνό. Στις βόρειες χώρες που βραδιάζει αργάμιση (23.00) άνοιξη και κακοκαίρι δεν είχα πρόβλημα, γύριζα άνετα ως τις 22.00 περπατώντας κιόλας. Το χειμώνα απλά ήθελα να γυρίσω στο κρεβατάκι μου. Αν ήθελα ένα ποτάκι πήγαινα στο μπαρ του hotel, ή σε καμιά pub δίπλα.
Ειδικά στις μπυραρίες που είναι το must μου, κάθομαι πάντα στη μπάρα και πάντα ο μπάρμαν πιάνει κουβέντα μαζί μου και περνάω υπέροχα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τώρα που το θυμήθηκα , μια νύχτα κατά τις 03:00 που περιπλανιόμουνα μόνη μου στο Λας Βέγκας , ήρθε ένα ζώον και με ρώτησε πόσο πάει η ταρίφα...
Και ήμουν ευπρεπέστατα ενδεδυμένη.
 

diakopes

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
τι φοβάσαι

Επειδή για ακόμη μια χρονιά ο λατρεμένος Δίας κάνει αυτό που πολύ καλά ξέρει με θνητές και μη και μου χαλάει τις λατρεμένες και πολυπόθητες διακοπούλες μου και με αφήνει τέλος αυγούστου μόνη κ έρημη σαν την καλαμιά στον κάμπο, αποφάσισα να μην του κάνω την χάρη να μείνω στην Αθήνα και να πάρω την μοναχική βαλίτσα μου να την πάω σε κανένα νησί. Έχω όμως ενδιασμούς αφού δεν έχω ξαναπάει μόνη μου διακοπές και έτσι όπως έχουν αγριέψει τα πράγματα φοβάμαι και λίγο!! Έχει πάει κανείς μόνος του ποτέ διακοπές?? Αν ναι, πείτε μου εμπειρίες. Ευχαριστώ!!!
Μιλάμε για την ελληνική επαρχία όπου το να φοβάται κανείς ακόμη και σήμερα είναι αστείο πράγμα.
Το σαββατοκύριακο το πέρασα με σκηνή στο ΧΡΟΥΣΟ Μεσοτόπου Λέσβου όπου πολλές γυναίκες ήταν μόνες με σκηνή . Δεν τις πείραξε κανείς απεναντίας αν χρειάζονταν και κάτι της προσέφεραν αμέριστη βοήθεια. Που προσανατολίζεσαι να πας βόλτα τη βαλίτσα σου ή δεν αποφάσισες ακόμα ?
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Τώρα που το θυμήθηκα , μια νύχτα κατά τις 03:00 που περιπλανιόμουνα μόνη μου στο Λας Βέγκας , ήρθε ένα ζώον και με ρώτησε πόσο πάει η ταρίφα...
Και ήμουν ευπρεπέστατα ενδεδυμένη.

:haha::haha::haha: πλάκα κάνεις????? (ένα ερωτηματικό για την ώρα, ένα που ήσουν μόνη σου, ένα για το μέρος και δύο για το ζώο!!!)
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Για την βραδινή έξοδο, όταν ταξιδεύω μόνη κοιτάζω να μην γυρίσω πολύ αργά.
Δεν χρειάζεται να πας σε night club, μπορεί κανείς να πιεί ένα ωραιότατο ποτάκι στο μπαρ και στις 22.00 να γυρίσει πίσω. Ή να πάει σε ένα εστιατόριο και να δειπνήσει νωρίς.
Σε όλες τις περιπτώσεις από το περπάτημα, τα αξιοθέατα, μουσεία κλπ. το απόγευμα μετά τις 7.00 ήμουν ΠΤΩΜΑ και μετά βίας έκανα ένα ντους και μόλις ξάπλωνα με έπαιρνε ο ύπνος. Οπότε δεν το σκέφτεσαι και πολύ το βραδυνό. Στις βόρειες χώρες που βραδιάζει αργάμιση (23.00) άνοιξη και κακοκαίρι δεν είχα πρόβλημα, γύριζα άνετα ως τις 22.00 περπατώντας κιόλας. Το χειμώνα απλά ήθελα να γυρίσω στο κρεβατάκι μου. Αν ήθελα ένα ποτάκι πήγαινα στο μπαρ του hotel, ή σε καμιά pub δίπλα.
Ειδικά στις μπυραρίες που είναι το must μου, κάθομαι πάντα στη μπάρα και πάντα ο μπάρμαν πιάνει κουβέντα μαζί μου και περνάω υπέροχα.
εγώ έτσι όπως το βλέπω μάλλον θα αποχαιρετήσω την βραδυνή διασκέδαση...
 

diakopes

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
ΚΑι ακομα

Επειδή για ακόμη μια χρονιά ο λατρεμένος Δίας κάνει αυτό που πολύ καλά ξέρει με θνητές και μη και μου χαλάει τις λατρεμένες και πολυπόθητες διακοπούλες μου και με αφήνει τέλος αυγούστου μόνη κ έρημη σαν την καλαμιά στον κάμπο, αποφάσισα να μην του κάνω την χάρη να μείνω στην Αθήνα και να πάρω την μοναχική βαλίτσα μου να την πάω σε κανένα νησί. Έχω όμως ενδιασμούς αφού δεν έχω ξαναπάει μόνη μου διακοπές και έτσι όπως έχουν αγριέψει τα πράγματα φοβάμαι και λίγο!! Έχει πάει κανείς μόνος του ποτέ διακοπές?? Αν ναι, πείτε μου εμπειρίες. Ευχαριστώ!!!
Δύο αγγλίδες σταματούν έναν τύπο που στα χέρια του κρατάει ένα καρπούζι , τον ρωτάν που το βρήκε , αυτός δεν καταλαβαίνει , επειδή είμαι σχετικά κοντά του εξηγώ , το καρπούζι το έχει κόψει από το χωράφι του και το πάει σπίτι του, οι αγγλίδες απογοητεύονται που δεν μπορούν να βρούν κατάστημα που να πουλάει καρπούζια , ο τύπος με κοιτάει παραξενεμένος και με ρωτάει προς τι η απογοήτευση , του εξηγώ και τότε αυτός τους κάνει δώρο το καρπούζι και φεύγει ξεκαρδισμένος στα γέλια , μονολογώντας ... είναι πράγματα αυτά να στενοχωριέται κανείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom