1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ελβετία Ταξίδι στην Ελβετία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος mkapsalis, στις 26 Οκτωβρίου 2012.

1. dimaq

dimaq Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΜΑΔΡΙΤΗ
    Για Ζυριχη διαμονη δες και το motel one, πολυ κοντα στο κεντρο

crisant and maria91 like this.
  2. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Και σε λίγες ώρες την προλαβαίνεις τη Ζυρίχη (τα βασικά):
    https://www.travelstories.gr/community/threads/amsterdam-4-ημερες-Ζυριχη-12-ώρες.14392/#post-141420

crisant and maria91 like this.
  3. maria91

maria91 Member

Μου δωσες πολυ καλη ιδεα πως να κινηθουμε μεσα στο κεντρο της πολης,θα το αποθηκευσω για μελετη ξανα οταν πλησιαζει ο καιρος,ευχαριστω!

4. Bobcat89

Bobcat89 Member

Καλημέρα σας!έχω κανονισει ταξιδι για την ζυριχη τις 13 αυγουστου μεχρι τις 18 με την Swiss!θα ηθελα λιγες πληροφοριες σχετικα με την πολη!αξιζει το ταξιδι μου τωρα το καλοκαιρι εκει? η προσβαση απο το αεροδρομιο προς το κεντρο πως γινεται με δημοσια συγκοινωνια?Ποια ειναι τα top αξιοθεατα που πρεπει να δω μεα σε αυτες τις 5 ημερες!!καποια μερη οικονομικα για φαγητο και καφε-μπυρα-ποτο που να ειναι ωραια!

5. Ntt

Ntt Member

Με το τρένο μπορείς να φτάσεις από το αεροδρόμιο στον κεντρικό σταθμό της Ζυρίχης.
    Η γνώμη μου είναι εφόσον θα μείνεις 6 ημέρες (5 νύχτες) στη Ζυρίχη να επισκεφτείς και κάτι άλλο.
    Π.χ. οι καταρράκτες του Ρήνου για μονοήμερη, ή την Βέρνη ή την Βασιλεία για μονοήμερη.

Την Ζυρίχη σε 2-3 ημέρες μπορείς να την έχεις γυρίσει. Επίσης αν έχετε παιδιά μαζί αξίζει ο ζωολογικός κήπος (δεν είναι τίποτα τρομερό).

Annoula Goal likes this.
  6. Annoula Goal

Annoula Goal New Member

Καλημέρα!!22 Δεκεμβρίου πετάω για ζυρίχη έχω κλείσει rbnb για 3 διανυκτερευσεις .εισητηριο επιστροφής δεν έχω κλείσει ακόμα ,μπορείτε να μου προτείνετε κάποια άλλη πόλη ενδεχομένως εκτος ελβετίας που να επισκευτώ και να επιστρέψω απο εκεί ωστε να μου βγει και το εισητηριο λιγο πιο οικονομικό?απο γερμανια ίσως?

escursione likes this.
  7. dimaq

dimaq Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΜΑΔΡΙΤΗ
    Η πιο κοντινη γερνανικη πολη ειναι η στουτγκαρδη αλλα ποσο πιο φτηνα θα βρεις;

8. escursione

escursione Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?????
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΙΟΡΔΑΝΙΑ
    Σε 1 ωρίτσα είσαι στη βασιλεία ψαξου από εκεί ίσως βρεις κάτι πιο οικονομικό.

Annoula Goal likes this.
  9. Ntt

Ntt Member

Βασιλεία πετάει η easyJet συγκεκριμένες ημέρες, δες ότι σε εξυπηρετεί η ημέρα πρώτα.

Annoula Goal likes this.
  10. Annoula Goal

Annoula Goal New Member

Μόλις τα έκλεισα σ' ευχαριστώ

Last edited by a moderator: 18 Αυγούστου 2019