Πολωνία Ταξίδι στην Πολωνία και περιορισμοί covid

Butterflyeva

Member
Μηνύματα
6
Likes
41
Καλησπέρα παιδιά! Για την είσοδο στη Πολωνία, αν είσαι εμβολιασμενος πλήρως, τι ακριβώς θέλει; Επίσης από Πολωνία για επιστροφή στην Ελλάδα τι θέλει;
 

gritsino

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Δηλαδή για να καταλάβω, άπαντες ακόμη κ οι εμβολιασμενοι θα κάνουν μοριακό για επιστροφή??
Θα είμαι 23-26 Δεκεμβρίου Κρακοβία κ ρώτησα στο ξενοδοχείο κ μου είπαν ότι στις 24-25 πιθανόν είναι κλειστά τα μικροβιολογικά για μοριακό.. επιστρέφω 26 πρωί από εκεί...
υποθέτω επέστρεψες. τελικά χρειάζεται pcr η rapid? πεταω 6-9/1 για βαρσοβια.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
υποθέτω επέστρεψες. τελικά χρειάζεται pcr η rapid? πεταω 6-9/1 για βαρσοβια.
Ράπιντ 24 ωρών στο αεροδρόμιο πριν την επιστροφή με κόστος 39 ευρώ.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
αρα το κανεις πριν την πτηση. χρειαζεται να κανεις κρατηση; γιατι στις ειδησεις ακουμε τρελα πραγματα
Όχι δεν χρειάζεται,πας λίγο πιο νωρίς κάνεις εγγραφή πληρώνεις στο κιόσκι, κάνεις το Ράπιντ κ σε 15 λεπτά έχεις το αποτέλεσμα εκτυπωμένο.Μετα στον έλεγχο στην Θεσσαλονίκη κάνουν ξανά πάλι διαγνωστικό έλεγχο σχεδόν όλο το αεροπλάνο μόλις φτάσεις..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.954
Εγώ πάω 13-16 Γενάρη, λέτε να βάλουν επιπρόσθετα και πιο αυστηρά μέτρα για εκείνη την περίοδο;
Για πολωνια τα μετρα τους εχουν ισχυ ως τις 31-1,δε ξερω αν θα αλλαξει κατι ως τοτε..τωρα για Ελλαδα ολα ειναι πιθανα με τουτους εδω χαμω
 

gritsino

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
πληρης εμβολιασμενη χρειαζεται και ραπιντ για να παω; τι αλλο εγγραφο χρειαζεται; πεταω απο ηρακλειο μεσω αθηνων. ευχαριστω
 

spyros91

Member
Μηνύματα
879
Likes
801
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
πληρης εμβολιασμενη χρειαζεται και ραπιντ για να παω; τι αλλο εγγραφο χρειαζεται; πεταω απο ηρακλειο μεσω αθηνων. ευχαριστω
Για να πας Πολωνία δεν χρειάζεται να κάνεις ραπιντ, αλλά χρειάζεται να συμπληρωσεις ένα plf σαν το Ελληνικό.. μπορείς να ενημερώνεσαι από το σάιτ της πολωνικής κυβέρνησης EU Member States, Schengen Area, Turkey - Coronavirus: information and recommendations - Gov.pl website
 

PurpleS

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα. Θέλω να παω Πολωνία με μια φίλη 13 φλεβάρη.
Της φιλης το πιστοποιητικο εμβολιασμού λήγει 1 φλεβάρη αλλα λογικά θα μπορεί να κλείσει ραντεβού πριν λήξει; Θα προλάβει λέτε δεδομένου οτι χρειάζονται 14 μέρες;
Πρέπει να εχω κάνει και τις 3 δόσεις; Καπου διάβασα οτι με μονο μια δόση τζάνσεν μπορω να ταξιδέψω.
Αν όχι, μπορώ να μπω με ραπιντ κανονικά;
Ευχαριστώ
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.954
Καλησπέρα. Θέλω να παω Πολωνία με μια φίλη 13 φλεβάρη.
Της φιλης το πιστοποιητικο εμβολιασμού λήγει 1 φλεβάρη αλλα λογικά θα μπορεί να κλείσει ραντεβού πριν λήξει; Θα προλάβει λέτε δεδομένου οτι χρειάζονται 14 μέρες;
Πρέπει να εχω κάνει και τις 3 δόσεις; Καπου διάβασα οτι με μονο μια δόση τζάνσεν μπορω να ταξιδέψω.
Αν όχι, μπορώ να μπω με ραπιντ κανονικά;
Ευχαριστώ
Μεχρι 13 Φλεβαρη μπορει να χουμε λοκνταουν,οπως μπορει και στην Πολωνια,εχουν 500θανατους ανα ημερα...οι αποριες σας ωστοσο υποκεινται στον ταξ.εοδυ και οχι σε απλους ταξιδιωτες,μη σας παρει κανεις στο λαιμο του αδικως
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom