Ουγγαρία Ταξίδι στη Βουδαπέστη

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
ναι πέρασα πολύ ωραία, αν και τα σχόλια που είχα ακούσει από φίλους και από το forum ήταν ανάμεικτα.. Εμένα μου άρεσε ανέλπιστα, και πολύ παραπάνω από αυτό που περίμενα..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδια έχει επισκεφθεί κανείς το χωριό Μπελογιάννη νότια της Βουδαπέστης που έχει σημαντικό ποσοστό ελλήνων κατοίκων? Εντυπώσεις?
Μερικές Ελληνόφωνες επιγραφές. Τίποτε άλλο Ελληνικό. 20-25 λεπτά κάθισα (γύρισα όλο το κέντρο) και δε συνάντησα ούτε ένα άνθρωπο που να μιλάει Ελληνικά....
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
εφτασε η μερα 9 και σημερααααααααααα
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οποιος παει τωρα γυριζει ενθουσιασμενος! Πριν 4 περιπου χρονια αρκετοι που πηγαν ( οχι ολοι) λενε οτι δεν τους πολυ-αρεσε γιατι υπηρχε μιζερια - καλαθλιψη κ.α. στους ανθρωπους... Αλλαξαν τα πραγματα; Ή εμεις γιναμε χειροτεροι????
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τίποτα και σε καμία περίπτωση δεν μου θύμισε χώρα ανατολικού μπλοκ.. Πολύ περιποιημένα εστιατόρια, μπαράκια, καφέ, τιμές τύπου Ελλάδας. Ίσως να έχουν πραγματικά εξελιχθεί πολύ!
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
αυτό το μεγάλο εμπορικό κέντρο west έχει καλές τιμές??
 

oliamic

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Σιγκαπούρη - Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
Γύρισα και εγώ από Βουδαπέστη, το μικρό Παρίσι! Ήταν ανέλπιστα όμορφη! Τι εικόνες! Καμία σχέση με μιζέρια. Καλύτερη από Βιέννη! Μου θύμισε Παρισάκι σε κάποιες φάσεις. Και η Rynair Κυρία, δεν μπορώ να πω, αν και ο αδερφός μου που πήγε Μιλάνο-Βαλένθια με ryanair είχαν καθυστέρηση 5 ώρες.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ετσι να ακουω προτασεις.....
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
oliamic επειδη παω σε 3 μηνες αν θελεις γραψε την ιστορια σου να μαθουμε κι εμεις.απο τιμες πως ηταν που εμενες για ποσες μερες πηγες και υπηρχαν μαγαζια για ψωνια;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
να κάνω μια ερώτιση προς τους αντμίν;
γιατί όταν πατάω Βουδαπέστη βγάζει τόσες λίγες πληροφορίες;
http://www.travelstories.gr/glossary.php?do=item&id=54 όταν έχουμε πάρα πολλές ιστορίες στο φορουμ

ευχαριστώ


καλέ τι ψώνια θέλετε να κάνετε εκεί;
 

oliamic

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Σιγκαπούρη - Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
alkistismaria Πήγα για πολύ λίγο,3 μέρες 2 διανυκτερευσεις να φανταστείς με μια φίλη. Την 1η μέρα φτάσαμε νωρίς το απόγευμα και πήγαμε κατευθείαν στο χόστελ όπου είχαμε κλείσει "Royal hostel λεγόταν με 40ευρω την βραδιά. Ηταν ενα μικρό διαμερισματακι κέντρο καρακέντρο πράγμα που μας βόλεψε μια χαρά. Σταση του μετρο Ferenciek Tere. Μόλις βολευτήκαμε πήραμε το μετρο (που ήταν 10 βήματα απο το χοστελ ) και πήγαμε στα λουτρά Széchenyi που ήταν 5,6 στάσεις παραπέρα. Αφού χαρήκαμε στα ζεστά νερά των πισινών για κανενα 2ωρο, μετά επιστρέψαμε στο φωτισμενο κέντρο της Βουδαπέστης. Εκεί και περπατήσαμε παραποτάμια και χαζέψαμε τις γεφυρες απο κοντά και απο μακριά και βγάλαμε πολλές φοτός. Η ώρα είχε πάει 10.30 το βράδυ και μπορώ να πω οτι δεν κυκλοφορούσε ψυ-χη. (ημέρα τετάρτη ίσως γι αυτο). Έπιτα επιστρέψαμε στο χόστελ.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
thanasis διαβαζα για κρυσταλλα βλεπεις ακομα δεν πηγαμε και αρχισαν οι παραγγελιες

κι εμενα μου φαινονται λιγες οι ιστοριες ενω γι αλλες χωρες ειναι πιο πολλες
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom