Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

Dimiskia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σας! Σχεδιάζουμε ένα ταξίδι προς Μπαλί για τέλος Μαρτίου. Διαβάζουμε σε διάφορα sites ότι η περίοδος των βροχών είναι από Νοέμβριο έως Μάρτιο. Εναλλακτικά έχουμε τον Οκτώβριο. Τι μας προτείνετε; Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπέρα σας! Σχεδιάζουμε ένα ταξίδι προς Μπαλί για τέλος Μαρτίου. Διαβάζουμε σε διάφορα sites ότι η περίοδος των βροχών είναι από Νοέμβριο έως Μάρτιο. Εναλλακτικά έχουμε τον Οκτώβριο. Τι μας προτείνετε; Ευχαριστώ
Εμείς τέλος Μαρτίου πήγαμε, μια χαρά καιρό είχε. Τέλος της εποχής βροχών είναι, καμία μπόρα κάποια απογεύματα μόνο, αλλά όχι ενοχλητική.
Και ήταν και οι τιμές καλύτερες :)
 

Manosp88

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Σκέφτομαι αρχές Μαρτίου να πάω στο Μπαλί διακοπές για 15 μέρες. Ο Μάρτιος είναι καλός μήνας για το Mπάλι η θα πέσω σε βροχές;
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.618
Likes
50.268
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σκέφτομαι αρχές Μαρτίου να πάω στο Μπαλί διακοπές για 15 μέρες. Ο Μάρτιος είναι καλός μήνας για το Mπάλι η θα πέσω σε βροχές;
Τελευταίος Μήνας βροχερης περιόδου, δεν είναι και χάλια, ειδικά προς το τέλος του. Αλλά από Απρίλιο είναι που φτιάχνει ο καιρός. Δες μην πέσεις στο Nyepi Μάρτιο μήνα, τα πάντα κλειστά και η θρησκευτική αστυνομία δεν επιτρέπει και πολλά πολλά. Από την άλλη, το επομενο τριήμερο είναι γεμάτο ενδιαφέροντες εορτασμούς Και μάλιστα χωρίς τουρίστες.

Πάντως από πλευράς καιρού θα προτιμούσα από μέσα Απριλίου και μετά.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
528
Likes
2.566
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εμείς πήγαμε Φεβρουάριο του 2013 για 3 εβδομάδες καί ήταν πολύ καλά, λίγες ζεστές ψιχαλες δεν μας πτόησαν καθόλου! Περασαμε το nyepi στο Ubud καί ήταν άψογα, ίσως θέλεις να κλείσεις ξενοδοχείο με πισίνα για να έχεις κάτι να περάσει η ώρα σου. Για φέτος η ημερομηνία είναι 25 Μαρτίου :)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Τσεκαρε Jannata resort σε Ubud και Ayodya resort στη Nusa Dua. Το ειχαμε σπασει 4 και 2 νυχτες αντιστοιχα. Και τα 2 πολυ καλα. Τσεκαρε τα...
το jannata resort εχει τρομερα προβληματα επικοινωνιας με τους πελατες, ανοργανωσια σε ολο του το μεγαλείο... τραγικοι, εδω στο φορουμ το ανακαλυψα κι εγω και παραλιγο να μου χαλασουν την εκδρομη, κατεληξα στο ayong resort για το οποιο εχω να πω τα καλυτερα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
το jannata resort εχει τρομερα προβληματα επικοινωνιας με τους πελατες, ανοργανωσια σε ολο του το μεγαλείο... τραγικοι, εδω στο φορουμ το ανακαλυψα κι εγω και παραλιγο να μου χαλασουν την εκδρομη, κατεληξα στο ayong resort για το οποιο εχω να πω τα καλυτερα.
Αν ισχυει αυτο κριμα γιατι ειναι ξενοδοχειαρα... Ειχα παει την πρωτη χρονια λειτουργιας του και ηταν ολα αψογα. Ακομα κ θεμα που προεκυψε,προκειμενου να μας ευχαριστησουν, μας εκαναν δωρο και στους δυο ενα πληρες πακετο μασαζ.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
το jannata resort εχει τρομερα προβληματα επικοινωνιας με τους πελατες, ανοργανωσια σε ολο του το μεγαλείο... τραγικοι, εδω στο φορουμ το ανακαλυψα κι εγω και παραλιγο να μου χαλασουν την εκδρομη, κατεληξα στο ayong resort για το οποιο εχω να πω τα καλυτερα.
Αυτές τις μέρες ψάχνω κι εγώ να κλείσω διαμονή στο Ουμπούντ αλλα το ayong resort δεν το βρίσκω πουθενά.Μήπως γίνεται να το δω απο κάποιο link;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
το jannata resort εχει τρομερα προβληματα επικοινωνιας με τους πελατες, ανοργανωσια σε ολο του το μεγαλείο... τραγικοι, εδω στο φορουμ το ανακαλυψα κι εγω και παραλιγο να μου χαλασουν την εκδρομη, κατεληξα στο ayong resort για το οποιο εχω να πω τα καλυτερα.
Δε μπορείς να το βρεις γιατί είναι λάθος γραμμένο :) ayung είναι το σωστό , αν χρειάζεσαι πληροφορίες στείλε μου πμ
 

Dedys

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Γεια σας. 20 Μάιου θα παω μπαλι για 7 διανυκτερεύσεις. Ξερω ειναι λιγες αλλα δυστυχώς δεν εχω και πολλες μερες αδεια. Ελεγα να μεινω 4 βραδια ουμπουντ. Τα υπολοιπα που θα προτείνατε να μεινω? Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom