Ταξίδι του μέλιτος

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
olgaki, Καλώς ήρθες και η Ώρα η Καλή.

Βλέπω, όμως, κατάφερε και σε έψησε ο traveller και γλυκοκοιτάς και την Ευρώπη!

Ψηφίζω Βενετία δαγκωτό!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κι εγώ ψηφίζω Βενετία!!!

Εκεί κάναμε κι εμείς το γαμήλιο ταξίδι μας, αλλά το κάναμε δέκα μέρες πριν το γάμο. Πειράζει?
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλέ τι να πειράζει? Για Βενετία δεν πειράζει τίποτε. Εγώ σκέφτομαι να κάνω εκεί ταξίδι του μέλιτος χωρίς γάμο. Και χωρίς γαμπρό μη σου πω....
 

olgaki

Member
Μηνύματα
28
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Λοιπόν τελικά,αρχίζουν να αλλάζουν τα σχέδια για το ταξίδι του μέλιτος.Λέω να εγκαταλείψω την ιδέα Μπαλί-Σιγκαπούρη ή Ντουμπάι-Μαλδίβες και να προσανατολιστώ Ευρώπη.Η Βενετία είναι σίγουρη, απλά σκεφτόμουν αν θα μπορούσα ενδεχομένως να συνδυάσω και κανα δυο άλλες πόλεις,(σε άλλες χώρες όμως) π.χ Βαρκελώνη και Βερολίνο ή Κυανή ακτή.Το ερώτημα είναι αν θα μου φτάσουν οι 12-15 μέρες που θα έχω στη διάθεσή μου και τα 3000Ε το ζευγάρι..;)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.345
Λοιπόν τελικά,αρχίζουν να αλλάζουν τα σχέδια για το ταξίδι του μέλιτος.Λέω να εγκαταλείψω την ιδέα Μπαλί-Σιγκαπούρη ή Ντουμπάι-Μαλδίβες και να προσανατολιστώ Ευρώπη.Η Βενετία είναι σίγουρη, απλά σκεφτόμουν αν θα μπορούσα ενδεχομένως να συνδυάσω και κανα δυο άλλες πόλεις,(σε άλλες χώρες όμως) π.χ Βαρκελώνη και Βερολίνο ή Κυανή ακτή.Το ερώτημα είναι αν θα μου φτάσουν οι 12-15 μέρες που θα έχω στη διάθεσή μου και τα 3000Ε το ζευγάρι..;)
Αν είναι για Ευρώπη, άκου τον κ. Traveller, κάτι ξέρει που τα λέει...Βερολίνο και Βαρκελώνη για γαμήλιο? Ε μη το ρίχνεις τόσο πια....πήγαινε Ιταλία και δε θα χάσεις...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Λοιπόν τελικά,αρχίζουν να αλλάζουν τα σχέδια για το ταξίδι του μέλιτος.Λέω να εγκαταλείψω την ιδέα Μπαλί-Σιγκαπούρη ή Ντουμπάι-Μαλδίβες και να προσανατολιστώ Ευρώπη.Η Βενετία είναι σίγουρη, απλά σκεφτόμουν αν θα μπορούσα ενδεχομένως να συνδυάσω και κανα δυο άλλες πόλεις,(σε άλλες χώρες όμως) π.χ Βαρκελώνη και Βερολίνο ή Κυανή ακτή.Το ερώτημα είναι αν θα μου φτάσουν οι 12-15 μέρες που θα έχω στη διάθεσή μου και τα 3000Ε το ζευγάρι..;)

Αφού κατέληξες στη Βενετία, τότε μείνετε όσες μέρες θεωρείτε αρκετές εκεί και μετά νοικιάστε αυτοκίνητο και έχει άπειρα μέρη να επισκεφθείτε στην Ιταλία.

Αν θες ντε και καλά να αλλάξεις και χώρα, από εκεί εύκολα πηγαίνεις Αυστρία, Ελβετία, Γαλλία, ακόμα και Σλοβενία.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.015
Και τα δύο μπορώ να τα έχω;Για καλοκαίρι λέμε.
Εγώ Ιούνιο είχα πάει γαμήλιο στον Άγιο Δομήνικο και ήταν σούπερ! Συνδυάζει ωραίες παραλίες, πολυτελή ξενοδοχεία με υποδομές για χαλάρωση, πλούσια ενδοχώρα, πολύ ωραίες εκδρομές, ανθρώπους με ωραίο ταμπεραμέντο. Αν θες διάβασε και την ιστορία μου: ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ - Το στολίδι της Καραϊβικής

Προσπαθώ να σε κάνω να αλλάξεις γνώμη για Ευρώπη, όπως κατάλαβες...
 

Evelpistos

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
βιρμανια
Χαίρεται.Είμαι νέα στην παρέα και τα ταξίδια είναι απτα ενδιαφέροντα μου.Έχω ταξιδέψει αρκετά στο εσωτερικό και έχω επισκεφτεί και κάποιες πόλεις του εξωτερικού.Το τελευταίο μου ταξίδι ήταν στην Αλεξανδρούπολη-Κομοτηνή και Ξάνθη το τριήμερο που μας πέρασε.Είμαι από Θεσσαλονίκη, οπότε για μας η χθεσινή μέρα ήταν αργία.
Θα ήθελα τα φώτα σας για το ταξίδι του μέλιτος που ετοιμάζομαι να κλείσω.Να διευκρινήσω ότι προτιμώ το εξωτερικό και δεν θα ήθελα να πάω Ευρώπη.Ευχαριστώ προκαταβολικά.:airplane:
καλημερα

δεν ειναι ασχημη ιδεα το Ντουμπαι,κοιτα επισεις και την περιπτωση της Ασιας.
Λανκαουι,Πουκετ,Κουαλα Λουμπουρ
για πιο ρομαντικ καταστασεις τσεκαρε τις Μαλδιβες η Σευχελλες

Καλα να περασεις
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Όλγα μου εμένα το θέμα "γαμήλιο" μου φαίνεται και λίγο μύθος-το συνειδητοποίησα αφότου το έκανα κι εγώ-και γιατί πρέπει να πας κάπου ρομαντικά ντε και καλά?Εμείς πήγαμε Κίνα-Ταΐλάνδη,είχε πολλή κούραση.πολύ περπάτημα και πολύ αεροπλάνο...δεν το μετανιώνω...ήταν σούπερ.Τη μόνη βλακεία που κάναμε ήταν ότι φύγαμε σχεδόν αμέσως μετά το γάμο-4 μέρες-και καλά-καλά οι φίλοι μας-που ήταν από την υπόλοιπη Ελλάδα- δεν είχαν φύγει από δω.Βρες το χρόνο πρώτα να "ανασυνταχθείτε"και μετά ξεκίνα για όπου σου αρέσει...
Και γιατί όχι Ευρώπη?Έχει τόσες ομορφιές,άπειρες!!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
W Hotels Barcelona: W Barcelona - Hotel Rooms at whotels
δεν ειναι στο ντουμπαι .ειναι Βαρκελωνη και ειναι 6 αστερων.
Φοβερη θεα.Σκεψου το
w hotel barcelona

Δηλαδη η προταση σου ειναι να παει Βαρκελωνη μονο και μονο για το συγκεκριμενο χοτελ; Και να καθεται στο κρεβατι να βλεπει τη θεα; Μπορει να βγει απο το δωματιο; Η Βαρκελωνη δεν ειναι για γαμηλιο! Μπορεις να πας οποιαδηποτε ωρα!
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Συμφωνω με την Getxowoman!!! Κακά τα ψεματα παιδια. Η Ευρώπη ειναι πολυ κοντά...
Μπορούμε να πάμε άνετα ολοκληρο το χρόνο... Σε κάποιο τριήμερο για παράδειγμα. Κολλάμε και 2 μέρες αδειουλα και όλα μια χαρά..Ενώ Μπαλί Ταυλάνδη και προς Αμερική μεριά, γενικά σε μακρινούς προορισμόυς δεν είναι ευκολο να πας!!!
Ασε που μετα το γαμήλιο προκύπτουν τα κουτσούβελα!!! Πως να κανεις μακρινά ταξίδια με τα παιδιά? Δύσκολο...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom