Ταξίδι του μέλιτος !

pantelis08

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Η φωτογραφία του διαβατηρίου διαγράφηκε. Να συμπληρώσω για τη συζήτηση ότι το διαβατήριο είναι κυπριακό.
Και μια δικιά μου απορία, για να καταλάβω αν τα μηνύματα είναι σε σχετικό θέμα. Θα πας γαμήλιο ή θα ταξιδεύσεις μόνος σου;
Γαμήλιο θα πάω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Φίλε οι χώρες που θα ταξιδέψω είναι μάλλον οι πιο πάνω που εχω γράψει συν ότι μπορεί να προσθέσω και την Κούβα. Ο τύπος διαβατηρίου μου είναι P
Για την Κούβα χρειάζεσαι βίζα, που εξαρτάται όμως αν θα πας από Αμερική ή από αλλού. Δες τα σχετικά θέματα.
https://www.travelstories.gr/community/threads/Βιζα-για-Κούβα.56220/
https://www.travelstories.gr/community/threads/visa-από-ΗΠΑ-για-Κούβα.60652/

Από την Αμερική θα με αφήσουν να ταξιδέψω σε άλλη χώρα της λατινικής Αμερικής χωρίς κανένα πρόβλημα? Αυτός είναι ο φόβος μου
Ναι. Ούτε να το σκέφτεσαι (αρκεί να έχεις ότι βίζες χρειάζεσαι, αν χρειάζεσαι).
 

pantelis08

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια. Έχετε να προτείνετε κάτι όσον αφορά τις χώρες της λατινικής Αμερικής? Κάποια που πρέπει να αφαιρέσω κάποια που πρέπει να προσθέσω. Βασικά η χωρα που με δυσκολεύει οικονομικα είναι η Βραζιλία γιατί εκεί για να πας θέλεις ένα μεγάλο μπάτζετ μόνο για τα εισιτήρια
 
Last edited:

KalliaTz

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σε όλους και από μένα! Έχω παρόμοια γνώμη και εγω.Θα θέλαμε ένα προορισμό όχι τόσο χαλάρωσης όσο αστικού τύπου, παράδοσης, επιβλητικων τοπίων για εξερεύνηση. Δηλαδη με λίγα λόγια περισοτερο χρόνο αναζήτησης συγκριτικά με ξεκούραση σε παραλίες. Ενα συνδυασμό εξωτικού προορισμου με ένα αστικό τύπου. Τι προτείνετε για το μήνα Φεβρουάριο για το διάστημα μέχρι 10 μερων;
 

katerina R

Member
Μηνύματα
76
Likes
52
Εγώ στη θέση σας με τα τωρινά δεδομένα θα πηγαινα κάπου αλλού το καλοκαίρι και θα άφηνα το Μπαλί για άλλη φορά.
Και εγώ πλέον ανησυχώ με τον ιό ..το μόνο κρίμα είναι ότι πάνω που βρήκαμε τον "ιδανικό" μας προορισμό πιθανόν να μην μπορέσουμε να πάμε εναλλακτικά γαμήλια ταξίδια για το καλοκαίρι , τι έχετε να προτείνετε; Αρχικά σκεφτόμασταν και για Νέα Υόρκη ...αλλά θα μας άρεσε και κάτι που να συνδυάζει και θάλασσα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.196
Και εγώ πλέον ανησυχώ με τον ιό ..το μόνο κρίμα είναι ότι πάνω που βρήκαμε τον "ιδανικό" μας προορισμό πιθανόν να μην μπορέσουμε να πάμε εναλλακτικά γαμήλια ταξίδια για το καλοκαίρι , τι έχετε να προτείνετε; Αρχικά σκεφτόμασταν και για Νέα Υόρκη ...αλλά θα μας άρεσε και κάτι που να συνδυάζει και θάλασσα...
Κανάρια νησιά ίσως.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Κατερίνα καλησπέρα. Η ώρα η καλή σου εύχομαι πάνω από όλα. Βρέθηκα κι εγώ στη θέση σου σχετικά πρόσφατα και το γαμήλιο ταξίδι μου ήταν Μπαλί Σιγκαπούρη. Επειδή οι μήνες που μεσολαβούν είναι αρκετοί και οι ετοιμασίες αναρίθμητες, έχεις καιρό μέχρι τότε, να δεις και πως θα πάνε τα πράγματα. Ίσως να έχει καταλαγιάσει αυτή η κατασταση. Αν όχι, καταλαβαινω το ξενερωμα πως θα είναι μεγάλο, αλλά μπορείτε να πάτε και λίγο αργότερα. Θα ταξίδεψε μόνοι σας ή οργανωμένα;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ωραία ιδέα όμορφος προορισμος...κάτι εκτός Ευρώπης λέγαμε ομως
Τα Κανάρια Νησιά που προαναφέρθηκαν ανήκουν μεν διοικητικά σε μια ευρωπαϊκή χώρα, γεωγραφικά όμως όχι. :) Αντιστοίχως η Μαδέρα (στην οποία έχω πάει και τη θεωρώ εξαιρετικό προορισμό για γαμήλιο) και οι Αζόρες ανήκουν μεν στην Πορτογαλία, αποτελούν όμως υπερπόντια εδάφη. :)
Από εκεί και πέρα θα συμφωνήσω με όσους υποστηρίζουν ότι αν μιλάμε για ταξίδι αρκετούς μήνες μετά, υπάρχει χρονικό περιθώριο καλύτερης και πιο έγκυρης εκτίμησης της κατάστασης. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom