Ταξιδιωτικές εκπομπές

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Χθες στα Απίθανα ταξίδια με τρένο ο Φιλίπ είχε πάει στη Δανία και μιλούσε με κάτι χειμερινές κολυμβήτριες γυμνίστριες 60+ κούκλες όμως. Από χειμώνα όλες στις λίμνες και τις παραλίες κορίτσια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Χθες στα Απίθανα ταξίδια με τρένο ο Φιλίπ είχε πάει στη Δανία και μιλούσε με κάτι χειμερινές κολυμβήτριες γυμνίστριες 60+ κούκλες όμως. Από χειμώνα όλες στις λίμνες και τις παραλίες κορίτσια.
Ενώ αν δεν ήταν κούκλες? Δεν το είδα. Μπορεί και να μην το εννοείς.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Πολύ γλυκούλα η Sophie Fourlon που παρουσιάζει την εκπομπή The island diaries και με την εξυπνάδα να αφήνει τους ανθρώπους και τις εικόνες να μιλήσουν από μόνα τους αντί να προσπαθεί να κατευθύνει ή να περάσει μηνύματα ή να κλείσει με κλισέ συμπεράσματα.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Αγαπημένες μου ταξιδιωτικές εκπομπές είναι όλες οι εκπομπές του Τάσου Δούση και παλιά μου άρεσε το World Party ...
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Πέτυχα στην ερτ ένα οδοιπορικό στην Τήνο. Η παρουσιάστρια ρωτά μια Τηνιακιά που τη λέγανε Λουκία για το όνομά της που δεν είναι και ό,τι πιο ασυνήθιστο (Λουκία Πιστιόλα, Λουκία Ρικάκη, μια σχεδιάστρια Λουκία, μια Λουκία στο δημοτικό...). Μετά συναντά έναν καλαθοπλέχτη Λουδοβίκο αλλά δε δείχνει καμιά έκπληξη που τον λένε έτσι. Λες και στην Ελλάδα του Αγίου Λουδοβίκου περιμένουν τα ανθοπωλεία για να ξεπουλήσουν!
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Αγαπημένες μου ταξιδιωτικές εκπομπές είναι όλες οι εκπομπές του Τάσου Δούση και παλιά μου άρεσε το World Party ...
Κατα καποιο τροπο "αναγκαστικα" βλεπω περιπου και εγω τον Δουση, αφου αυτον εχει η τηλεοραση στο σπιτι.
Καποια μου αρεσουν αλλα αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ. Ειναι διαφημιστικη εκπομπη. Παει εκει αυτος τους λεει θα με κερασετε τα παντα για να δειξω το μαγαζι σας.
Προχθες ελεγε οτι πηγε καπου και εδωσε 7ευρω για δυο αυγα πρωινο, ενω εδω που ηρθαμε μας φεραν τα παντα.
Μα φυσικα θα σου φερουν τα παντα σε πολυ πλουσιες μεριδες, διαφημιση κανουν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κατα καποιο τροπο "αναγκαστικα" βλεπω περιπου και εγω τον Δουση, αφου αυτον εχει η τηλεοραση στο σπιτι.
Καποια μου αρεσουν αλλα αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ. Ειναι διαφημιστικη εκπομπη. Παει εκει αυτος τους λεει θα με κερασετε τα παντα για να δειξω το μαγαζι σας.
Προχθες ελεγε οτι πηγε καπου και εδωσε 7ευρω για δυο αυγα πρωινο, ενω εδω που ηρθαμε μας φεραν τα παντα.
Μα φυσικα θα σου φερουν τα παντα σε πολυ πλουσιες μεριδες, διαφημιση κανουν.
Καλά, δε βλέπεται αυτός. Στο ertflix (που είναι δωρεάν) έχει εξαιρετικές ταξιδιωτικές εκπομπές πάντως και ακόμη και η ΕΡΤ3 έχει πολλές καλές κι αυτόν με το τραίνοκαι την οικογένεια με το ιστιοπλοϊκό κάθε Κυριακή που πάει σε απίθανα μέρη, ο Δούσης κι ο Μπλέτσας παγκοσμίως πρέπει να είναι από τις χειρότερες "ταξιδιωτικές" εκπομπές.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Κατα καποιο τροπο "αναγκαστικα" βλεπω περιπου και εγω τον Δουση, αφου αυτον εχει η τηλεοραση στο σπιτι.
Καποια μου αρεσουν αλλα αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ. Ειναι διαφημιστικη εκπομπη. Παει εκει αυτος τους λεει θα με κερασετε τα παντα για να δειξω το μαγαζι σας.
Προχθες ελεγε οτι πηγε καπου και εδωσε 7ευρω για δυο αυγα πρωινο, ενω εδω που ηρθαμε μας φεραν τα παντα.
Μα φυσικα θα σου φερουν τα παντα σε πολυ πλουσιες μεριδες, διαφημιση κανουν.
@orck Περισσότερο τη παρακολουθώ για να βλέπω τα τοπία , αλλά ok ...
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Εγώ εδώ θέλω να "υπερασπιστώ" τον Ευτύχη, γιατί με το συγκεκριμένο στυλάκι της εκπομπής του (κάπως ως vlog) και αρκετά low budget, είμαι σίγουρος ότι έχει εμπνεύσει πάρα πολλούς νέους να σηκωθούν από τον καναπέ και να ταξιδέψουν εκτός Ελλάδας. Τελευταία και πάρα πολλούς νέους γονείς με μικρά παιδιά, τώρα που ταξιδεύει με το μικρό του.
Πράγματα που συνήθως τα βλέπαμε μόνο στο youtube, τα έχει τα τελευταία χρόνια κατά κάποιον τρόπο "εκλαϊκεύσει" στην τηλεόραση για ένα πιο ευρύ κοινό.
Και αυτό εγώ το θεωρώ πολύ καλό, μαζί με τα μάτια να ανοίγουν και τα μυαλά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom