Ταξιδιωτική Έρευνα 2017 - Ερωτήσεις

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Έτοιμο και από εμένα!

Ωραίες οι ερωτήσεις για τους αγαπημένους προορισμούς, θα έχουν ενδιαφέρον τα αποτελέσματα. Κυρίως για εμάς που έχουμε αφήσει το ίδιο "Ονειρεμένο Ταξίδι".

Ερώτηση για ξενόγλωσσο site, "σημαντικές αλλαγές" στην συνάντηση, ελεύθερο το domain travelstories.com.au => κάτι μου μυρίζεται ;)
 

helena.mar28

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Ζηλανδια, Καραϊβικη
Προέχει νομίζω το mobile app και σύνδεση username-fb/twitter/insta. profile μέσω social media για όποιον/αν θέλει να μοιράζεται φωτο από ταξίδια εσωτ.-εξωτερ. Υ.Γ. μόλις συνειδητοποίησα πόσες ξένες λέξεις χρησιμοποίσα σε μια πρόταση, χαχα (LOL)!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Η έρευνα ξεπέρασε το στόχο της (και τις προσδοκίες μου φέτος) καθώς έχουμε πάνω από 1100 ολοκληρωμένες απαντήσεις!! :clap: :clap:

Θα την αφήσω να τρέξει ακόμα 1-2 μέρες ώστε να λάβουν μέρος και όσοι δεν την είδαν μέχρι τώρα.
Ωραία.Θα περιμένουμε τα αποτελέσματα !!:clap:
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Προέχει νομίζω το mobile app
Θα ελεγα οτι επιβαλλεται!!!! Καθως ως app φορτωνει πολυ πιο γρηγορα απο το να χρησιμοποιησεις καποιο browser και φυσικα ειναι παντα προσβασιμο καθως το μονο που χρειαζεται ειναι ενα smartphone. Τωρα τι λειτουργιες θα διαθετει εξαρταται απο τον δημιουργο του.;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το app είναι θέμα διαθεσιμότητας, μόλις υπάρξει κάτι στην αγορά θα το αγοράσουμε. Να φτιάξουμε κάτι custom δικό μας αποκλείεται αφού το κόστος θα είναι τεράστιο. Πάντως στην προηγούμενη έρευνα η ζήτηση για το app ήταν χαμηλότερη από όλα τα υπόλοιπα.

και φυσικα ειναι παντα προσβασιμο καθως το μονο που χρειαζεται ειναι ενα smartphone.
Γιατί, για να μπεις από mobile browser τι άλλο χρειάζεσαι εκτός από smartphone?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το app είναι θέμα διαθεσιμότητας, μόλις υπάρξει κάτι στην αγορά θα το αγοράσουμε. Να φτιάξουμε κάτι custom δικό μας αποκλείεται αφού το κόστος θα είναι τεράστιο. Πάντως στην προηγούμενη έρευνα η ζήτηση για το app ήταν χαμηλότερη από όλα τα υπόλοιπα.
Λογικό μου ακούγεται το τελευταίο. Και εγώ παλιά είχα λυσσάξει για app, αλλά τώρα με τις καλύτερες ταχύτητες στο mobile inernet και με πιο "δυνατό" smartphone, δεν το αποζητώ καθόλου. Μπορεί και να μην το κατέβαζα, καθώς αποφεύγω να πήζω σε app το τηλέφωνό μου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Και εγώ συμφωνώ ότι δεν είναι απαραίτητο.Μια χαρά γίνεται η δουλειά με ένα εικονίδιο στην επιφάνεια του κινητού.Συνδέεσαι εύκολα και ταχύτατα.Τώρα αν υπάρξει με λογικό κόστος για το site δεν θα το απορρίψουμε.
 

helena.mar28

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Ζηλανδια, Καραϊβικη
Σε οθόνη κιν. 5,5 ιν. και εχω πρόβλημα και με το διάβασμα καθώς το κάθε μην. πιανει πολυ περισσότερο απ οτι σε "προσαρμοσμένο" application σε Android περιβάλλον, αλλά και πρακτικά προβλήματα όπως π.χ. εικονιδια- λέξεις- κουμπακια πέφτουν το ένα πανω στο άλλο κάτι που το καθιστά δυσχρηστο. Για παράδειγμα το αντίστοιχο app του γνωστού σε όλους φορουμ του εξωτερικού καταναλώνει μόλις 82 MB εγκατεστημένο στις εφαρμογές και φυσικά καμία σχεση η ταχύτητα- ευκολία πλοήγησης του με το ίδιο του το site (για κινητο τηλ. μιλάμε πάντα). Συν οτι τα temp files γεμίζουν πολύ πιο γρήγορα απ` ότι με μια εφαρμογή. Δεν τα ξέρω κ καλά τα περί τεχνολογίας αν κάποιος ξέρει περισσότερα ας μας διαφωτισει. Όσο για το κόστος θα συμφωνήσω αν κ πιστεύω οτι οι admin εφόσον το θέλουν σίγουρα θα τα καταφέρουν! Οσον αφορά την χαμηλή "δημοτικότητα" του στην έρευνα του 2015 συμβάλλει κ η αύξηση στην αγορά των smartphones και κατ επέκταση πλατφορμες Android κ.τ.λ. (γμτ λείπει αποστροφη/ (διπλός) τονισμος από το κείμενο μου δεν είμαι ανορθογραφη θα φαω τις κοτσιδες μου με το #$@$πληκτρολόγιο κιν. που έχω!!)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σε οθόνη κιν. 5,5 ιν. και εχω πρόβλημα και με το διάβασμα καθώς το κάθε μην. πιανει πολυ περισσότερο απ οτι σε "προσαρμοσμένο" application σε Android περιβάλλον, αλλά και πρακτικά προβλήματα όπως π.χ. εικονιδια- λέξεις- κουμπακια πέφτουν το ένα πανω στο άλλο κάτι που το καθιστά δυσχρηστο. Για παράδειγμα το αντίστοιχο app του γνωστού σε όλους φορουμ του εξωτερικού καταναλώνει μόλις 82 MB εγκατεστημένο στις εφαρμογές και φυσικά καμία σχεση η ταχύτητα- ευκολία πλοήγησης του με το ίδιο του το site (για κινητο τηλ. μιλάμε πάντα). Συν οτι τα temp files γεμίζουν πολύ πιο γρήγορα απ` ότι με μια εφαρμογή. Δεν τα ξέρω κ καλά τα περί τεχνολογίας αν κάποιος ξέρει περισσότερα ας μας διαφωτισει. Όσο για το κόστος θα συμφωνήσω αν κ πιστεύω οτι οι admin εφόσον το θέλουν σίγουρα θα τα καταφέρουν! Οσον αφορά την χαμηλή "δημοτικότητα" του στην έρευνα του 2015 συμβάλλει κ η αύξηση στην αγορά των smartphones και κατ επέκταση πλατφορμες Android κ.τ.λ. (γμτ λείπει αποστροφη/ (διπλός) τονισμος από το κείμενο μου δεν είμαι ανορθογραφη θα φαω τις κοτσιδες μου με το #$@$πληκτρολόγιο κιν. που έχω!!)
O ειδικός στο φόρουμ είναι ο @Yorgos , και σε θέματα app και για φωτογραφικές μηχανές, γενικά τεχνολογικά για app, up, μήλα, Insta, snapchat, μόνο αυτός μπορεί να απαντήσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.344
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom