Ταξιδιωτική ασφάλεια

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Έχει κανείς εμπειρία από τη Safetywing? Χρειάζομαι για μεγάλη διάρκεια και βγάζει πολύ οικονομικά πακέτα. Διαβάζω γενικά καλές κριτικές αλλά είπα να δω αν την έχει χρησιμοποιήσει κανείς εδώ και είχε και καμιά εμπειρία από τη διαδικασία των claims.
Η Worldnomads που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα δε δέχεται για την ώρα κατοίκους Ελλάδας.
εγω προ διετιας ..ΑΛΛΑ ηταν τοση η χαρτουρα που μου ζητουσε για τη ακυρωση πτησεων πχ ζητουσε επισημο εμαιλ απο τις Τουρκικες αερογραμμες που δεν μου απαντησαν ποτε, οποτε σταματησα τη διαδικασια αποζημιωσης...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
εγω προ διετιας ..ΑΛΛΑ ηταν τοση η χαρτουρα που μου ζητουσε για τη ακυρωση πτησεων πχ ζητουσε επισημο εμαιλ απο τις Τουρκικες αερογραμμες που δεν μου απαντησαν ποτε, οποτε σταματησα τη διαδικασια αποζημιωσης...
Μάλιστα,κατάλαβα...Σ ευχαριστώ!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ψαχνω κιεγω καποια ασφαλεια που να καλύπτει εξοδα σε περίπτωση νοσηλείας για covid (τα 30000 που δινουν συνήθως η οσα ειναι τελοσπαντων) για ταξίδι στην Αφρική, σε χωρες που θεωρουνται κοκκινες.. Αν εχει βγαλει καποιος πρόσφατα και μπορει να προτεινει καποια..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ψαχνω κιεγω καποια ασφαλεια που να καλύπτει εξοδα σε περίπτωση νοσηλείας για covid (τα 30000 που δινουν συνήθως η οσα ειναι τελοσπαντων) για ταξίδι στην Αφρική, σε χωρες που θεωρουνται κοκκινες.. Αν εχει βγαλει καποιος πρόσφατα και μπορει να προτεινει καποια..
ta 30.000 δεν φτανουν ουτε για πλακα.....δεν ξερω ποια ασφαλεια εχει κοστολογισει ετσι αλλα δεν...
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Η Mondial κάλυπτε για ταξίδι στη Πορτογαλία όμως 150.000 €

Ιατροφαρμακευτικές δαπάνες και δαπάνες νοσηλείας του Ασφαλιζόμενου (συμπεριλαμβανομένης της
διάγνωσης με μία επιδημική ή πανδημική νόσο όπως η COVID 19), έως 30 ημέρες από την ημέρα του
καλυπτόμενου Συμβάντος ή έως τη στιγμή που του δοθεί άδεια από τους θεράποντες ιατρούς να
ταξιδέψει. Απαλλαγή € 75.
€ 150.000
 

agmi

Member
Μηνύματα
499
Likes
2.443
Πες τα κοντοχωριανη για να διαφωτιστουνε μερικοί. Νομίζω ότι η Allianz (mondial κλπ) είναι από τις καλύτερες επιλογές στο τόπο μας, αν και νομίζω είναι πιο ακριβή από την Nomads. Ευελπιστώ να ξαναγυρίσει η Nomads στα μέρη μας γιατί κ' σε άλλες Ευρωπαϊκές χώρες με πολύ καλύτερο συστημα υγείας δεν προσφέρεται τώρα.
Όσο για τη κάλυψη των €30,000, τα φυστίκια δλδ, το 2018 που πήγαμε οικ. στις ΗΠΑ πήγα στην Ιντεραμερικαν η κάλυψη τους και το ποσό ήταν τόσο γελοίο που ίσως τα μισά μια κολωνοσκοπησης δεν θα καλυπταν! Μου λέει ο ασφ. σύμβουλος στη Ν. Φωκά, μην ξεχνάς ότι μιλάμε και την γλώσσα σου όταν συμβεί ότι συμβεί, όταν του είπα ότι τα ποσά είναι γελοία για ταξ. ασφάλιση. Τι να την κάνω τη γλώσσα στο ατύχημα! Καλά ταξίδια σ'ολους μας.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
ta 30.000 δεν φτανουν ουτε για πλακα.....δεν ξερω ποια ασφαλεια εχει κοστολογισει ετσι αλλα δεν...
2 φορες που χρειαστηκε να κανω υποχρεωτικη ασφαλεια ,σε ασφαλιστικη των χωρων που επισκεφτηκα για covid τον εναμιση αυτο χρονο εγραφε 30000 καλυψη covid,θεωρησα αυτο πανω κατω ειναι το ποσο,βεβαια ως εμβολιασμενος και πρωην κρουσμα covid δεν αγχωθηκα για το ποσο να ειμαι ειλικρινης γιατι λεω και θετικος να βρεθω κομπλε...Τωρα για Ν.Αφρικη που μαλλον θα κλεισω να παω διαβαζω οτι πολλες ασφαλσιτικες δεν καλυπτουν covid επειδη ειναι κοκκινη χωρα ..Ολο και καποια θα βρω..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Η Mondial κάλυπτε για ταξίδι στη Πορτογαλία όμως 150.000 €

Ιατροφαρμακευτικές δαπάνες και δαπάνες νοσηλείας του Ασφαλιζόμενου (συμπεριλαμβανομένης της
διάγνωσης με μία επιδημική ή πανδημική νόσο όπως η COVID 19), έως 30 ημέρες από την ημέρα του
καλυπτόμενου Συμβάντος ή έως τη στιγμή που του δοθεί άδεια από τους θεράποντες ιατρούς να
ταξιδέψει. Απαλλαγή € 75.
€ 150.000
ναι αν επιλεξεις τη δευτερη κατηγορια......globy...
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Καλησπέρα, στην ταξιδιωτική ασφάλιση καλύπτεται πλεον και το ενδεχόμενο να νοσήσεις από COVID ή πρέπει να το επιλέξεις σαν επιπλέον κάλυψη. Επίσης σε περίπτωση που νοσήσεις και δεν έχεις μεν πρόβλημα υγείας αλλά χρειαστεί να μείνεις καραντίνα, υπάρχει επιλογή να καλυφθούν τα έξοδα?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
επιληγοντας την world nomads για το ταξιδι μου μετα τη συμπληρωση τω στοιχειων .. μου εμφανιζει αυτο ....


World Nomads is temporarily unable to offer travel insurance for your Country of Residence as we review our travel insurance products. Stay connected below to find out when we’ll be selling again.

Stay Connected
Close
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
επιληγοντας την world nomads για το ταξιδι μου μετα τη συμπληρωση τω στοιχειων .. μου εμφανιζει αυτο ....


World Nomads is temporarily unable to offer travel insurance for your Country of Residence as we review our travel insurance products. Stay connected below to find out when we’ll be selling again.

Stay Connected
Close
Ναι έτσι είναι, εξακολουθεί να μην είναι διαθέσιμη για Ελλάδα.
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Παιδιά έχετε υπόψη κάποια ασφάλεια που να καλύπτει πιθανή νοσηλεία για covid και έξοδα διαμονής σε περίπτωση που νοσήσεις στο ταξίδι (και χρειαστεί να μείνεις σε καραντίνα) ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom