Ταξιδιωτική ασφάλεια

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.418
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Γνωρίζεις τι ακριβώς καλύπτει ως προς τον covid? Eπίσης μπορώ να την βγάλω ενώ έχω κλείσει ήδη εισιτήρια?
Ότι θα κάλυπτε και η ασφάλεια σου (ΕΦΚΑ) στην Ελλάδα, χονδρικά νοσηλεία για έκτακτη περίπτωση σε δημόσιο νοσοκομείο
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Η ευρωπαϊκή κάρτα ασφάλισης ανανεώνεται αυτόματα η πρέπει να κάνεις πάλι αίτηση?? Η κάρτα μου είναι μέχρι τον Φεβρουάριο του 22
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Η ευρωπαϊκή κάρτα ασφάλισης ανανεώνεται αυτόματα η πρέπει να κάνεις πάλι αίτηση?? Η κάρτα μου είναι μέχρι τον Φεβρουάριο του 22
Πρέπει να κανεις αίτηση. Πλέον μπορείς και ηλεκτρονικά και σου δίνει δυνατότητα (αν θυμάμαι καλά), να την ανανεώσεις και πριν τη λήξη της και σου έρχεται ταχυδρομικά σπίτι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
χονδρικά νοσηλεία για έκτακτη περίπτωση σε δημόσιο νοσοκομείο
τα εχουμε ξαναπει. για την ακριβεια των λογων: καλυπτει τα παντα, καθε "αναγκαια" ιατρικη περιθαλψη. οχι μονο "εκτακτη". δηλ κανεις κανονικα τους προγραμματισμενους ελεγχους, τεστ, θεραπειες σαν να εισαι στη χωρα σου. μονος περιορισμος να μην ειναι ιατρικος ο σκοπος του ταξιδιου.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κάποια πρόταση για ταξιδιωτική ασφάλεια ξένη που να καλύπτει και την περίπτωση νόσησης από Covid?
(εκτός από τη Nomads που την ξέρω ήδη)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάποια πρόταση για ταξιδιωτική ασφάλεια ξένη που να καλύπτει και την περίπτωση νόσησης από Covid?
(εκτός από τη Nomads που την ξέρω ήδη)
εξαρταται παντα κ απο που πας. για τις ερημους κ κατσαβραχα οπου γης (δηλ κ οπου υπαρχει κοκκινη ταξιδ. οδηγια που δεν σε καλυπτουν οι νορμαλ) battleface.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.283
΄Εχει ρωτήσει και ξέρει κάποιος για ταξιδιωτική ασφάλεια που καλύπτει και τα έκτακτα έξοδα(ξενοδοχεία καραντίνας κτλ) σε περίπτωση θετικού τεστ;Δεν μιλάμε για νοσηλεία αλλά αν είναι ασυμπτωματικός κάποιος και δεν χρειάζεται νοσοκομείο.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
΄Εχει ρωτήσει και ξέρει κάποιος για ταξιδιωτική ασφάλεια που καλύπτει και τα έκτακτα έξοδα(ξενοδοχεία καραντίνας κτλ) σε περίπτωση θετικού τεστ;Δεν μιλάμε για νοσηλεία αλλά αν είναι ασυμπτωματικός κάποιος και δεν χρειάζεται νοσοκομείο.
Οι online ασφάλειες ναι καλύπτουν την περίπτωση καραντίνας κλπ σε προσιτό κόστος.
Σε 1, 2 ελληνικές που κοίταξα οι τιμές ήταν 4 φορές επάνω
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.283
Οι online ασφάλειες ναι καλύπτουν την περίπτωση καραντίνας κλπ σε προσιτό κόστος.
Σε 1, 2 ελληνικές που κοίταξα οι τιμές ήταν 4 φορές επάνω
Μπορείς να δώσεις τιμές και εταιρείες;Δεν είναι διαφήμιση στην κατάσταση ημι-πανικού που βρισκόμαστε... ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom