Ταξιδιωτική ασφάλεια

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μπορείς να δώσεις τιμές και εταιρείες;Δεν είναι διαφήμιση στην κατάσταση ημι-πανικού που βρισκόμαστε... ;)
Παλιότερα είχα χρησιμοποιήσει τη worldnomads κ έχω αποζημιωθεί κιόλας. Τώρα πάντως δεν μου έβγαζε προσφορά για τη χώρα που με ενδιαφέρει. Δοκίμασε και συ αν θέλεις

δες κ αυτό είναι συγκριτικό ψαχτήρι και κάθε ασφάλεια που προτείνει έχει ένδειξη παροχών για covid.

Travel Insurance
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Ενημερωτικά οι περισσότερες από αυτού του είδους τις online ασφάλειες απευθύνονται αποκλειστικά σε κατοίκους Η.Β.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ενημερωτικά οι περισσότερες από αυτού του είδους τις online ασφάλειες απευθύνονται αποκλειστικά σε κατοίκους Η.Β.
Διαφωνώ. Τις έχω χρησιμοποιήσει σε 2 υπερατλαντικά κ δεν είχα κανένα απολύτως θέμα.
Ειδικά όταν χρειάστηκε να αποζημιωθώ νου ζήτησαν απλά σκαναρισμενα τα δικαιολογητικά και σε 20 μέρες είχα τα χρήματα στο λογαριασμό μου
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Διαφωνώ ο κ. @mourohavlos έχει απόλυτα ΔΙΚΙΟ! Εκτός αν τα Εγγλέζικα μου να μην είναι επαρκη! Με εστελνε η μαννα μου στο φροντηστηριο κ'εγω επαιζα μπαλα στη γειτονια...
Το λέει οτι πρέπει να είσαι κάτοικος της Αγγλιας κ' να έχεις κάλυψη στη χώρα σου!
Από το αναφερόμενο link

Travel Insurance

1639681485775.png



Επίσης όταν κάνεις μια δοκιμή για κράτηση ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΧΩΡΑΣ!
1639682460758.png


Έχει live chat (το οποίο είναι τώρα off line) και μπορούνε να απευθυνθούνε οι ενδιαφερόμενοι!

Ας απευθυνθεί κάποιος για να μας διαφωτίσει γιατί με την αποστασιοποίηση της world nomads οι ταξιδιωτικές ασφάλειες είναι μετρημένες! Δεν λεωφ οτι δεν υπάρχουνε, αλλά τι προσφέρουν, πόσο κοστίζουν και τι φερεγγυότητα έχουν
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι δεν πρόσεξα αν στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα που πρότεινα ισχύει μόνο για το Ηνωμένο Βασίλειο. Εγώ μιλούσα γενικά για τις Online ταξιδιωτικές ασφάλειες....Παρεξήγηση!
Το κόστος πάντως διαμορφώνεται ανάλογα με τη χώρα και την διάρκεια του ταξιδίου.
Από φερεγγυότητα εγώ 2 φορές που τις χρειάστηκα ήταν συνεπείς...Από κει και πέρα δεν γνωρίζω περισσότερα.
 

snik38

New Member
Μηνύματα
4
Likes
5
Φεύγω 29/12 με 4/1 για Τσεχία (φτάνω πρώτα Αυστρία και πάω με λεωφορείο με το που φτάνω Τσεχία), λόγω κόβιντ και κυρίως να μην τύχει καμία στραβή ψάχνω κάποια ασφάλεια που να καλύπτει και τη διαμονή μου σε περίπτωση που μπω κάποια καραντίνα εκεί. Έιδα την heymondo όπου λέει

  • Extra lodging expenses due to medical quarantine are covered when testing positive and prescribed by a doctor.

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Από ότι καταλαβαίνω καλύπτει τα έξοδα διαμονής σε περίπτωση που βγω θετικός στο rapid της επιστροφής.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μετά απο έντονη έρευνα βρήκα πως πλέον με την όμικρον οι καλύψεις για covid από τις ασφάλειες είναι πενιχρές....(αναμενόμενο!)
Επί της ουσίας αυτό που καλύπτουν πια είναι ΜΟΝΟ νοσήλεια ενώ αν βγεις θετικός στο τεστ πριν την επιστροφή κ μπεις σε καραντίνα τον ήπιες....δεν καλύπτουν τίποτα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τους έχοντες τη Revolut.
Το premium πρόγραμμα προσφέρει δωρεάν ταξιδιωτική ασφάλεια με παροχές αντίστοιχες των εταιρειών από τις οποίες πήρα προσφορά (εγχώριες κ οnline)
Την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για αποζημίωση;
7,99 € το πρόγραμμα premium είναι γελοίο ποσό σε σχέση με την τιμή για μια οποιαδήποτε ασφάλεια ενώ προσφέρει τα ίδια πράγματα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
7,99 € το πρόγραμμα premium είναι γελοίο ποσό σε σχέση με την τιμή για μια οποιαδήποτε ασφάλεια ενώ προσφέρει τα ίδια πράγματα
Νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι μιλάει για 12μηνο συμβόλαιο σε περίπτωση που θέλεις να γίνεις Premium.
Βέβαια τα προνόμια πέρα από την ασφάλεια είναι και άλλα, από δωρεάν πρόσβαση σε πολλά lounges, ασφάλεια, μέχρι μεγαλύτερο όριο σε αναλήψεις.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Μετά απο έντονη έρευνα βρήκα πως πλέον με την όμικρον οι καλύψεις για covid από τις ασφάλειες είναι πενιχρές....(αναμενόμενο!)
Επί της ουσίας αυτό που καλύπτουν πια είναι ΜΟΝΟ νοσήλεια ενώ αν βγεις θετικός στο τεστ πριν την επιστροφή κ μπεις σε καραντίνα τον ήπιες....δεν καλύπτουν τίποτα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τους έχοντες τη Revolut.
Το premium πρόγραμμα προσφέρει δωρεάν ταξιδιωτική ασφάλεια με παροχές αντίστοιχες των εταιρειών από τις οποίες πήρα προσφορά (εγχώριες κ οnline)
Την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για αποζημίωση;
7,99 € το πρόγραμμα premium είναι γελοίο ποσό σε σχέση με την τιμή για μια οποιαδήποτε ασφάλεια ενώ προσφέρει τα ίδια πράγματα
Επειδή ψάχνω κ εγώ για το ίδιο θέμα, την ασφάλεια μέσω του skyscanner την έχεις κοιτάξει καθόλου ? COVID-19 Ταξιδιωτική ασφάλιση από τη Skyscanner | Skyscanner
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
έχεις δίκιο...12μηνο είναι-παραήταν φθηνό αλλιώς! ωστόσο ακόμα κ έτσι με 2 ταξίδια η τιμή είναι ανταγωνιστική σε σχέση με άλλες ασφάλειες.
Απλά ήθελα να δω μήπως κάποιος την έχει χρησιμοποιήσει για αποζημίωση και αν ήταν εύκολες/γρήγορες οι διαδικασίες κλπ.


Επειδή ψάχνω κ εγώ για το ίδιο θέμα, την ασφάλεια μέσω του skyscanner την έχεις κοιτάξει καθόλου
Ακριβή, πήρα καλύτερη τιμή από Interamerican & MET από ασφαλιστές.
 
D

Delmem38110

Guest
έχεις δίκιο...12μηνο είναι-παραήταν φθηνό αλλιώς! ωστόσο ακόμα κ έτσι με 2 ταξίδια η τιμή είναι ανταγωνιστική σε σχέση με άλλες ασφάλειες.
Απλά ήθελα να δω μήπως κάποιος την έχει χρησιμοποιήσει για αποζημίωση και αν ήταν εύκολες/γρήγορες οι διαδικασίες κλπ.




Ακριβή, πήρα καλύτερη τιμή από Interamerican & MET από ασφαλιστές.
όποιος έχει βρετανική ρεβολουτ απλή, κοστίζει ένα ευρώ την ημέρα. χρησιμοποιούν την δυνατότητα του κινητού για εντοπισμό τοποθεσίας και χρεώνεσαι μόνο όταν βρίσκεσαι εκτός χώρας. αυτή η ασφάλεια υπήρχε πριν λίγο καιρό και για μας. αφαιρέθηκε όταν άνοιξε την ευρωπαϊκό της έδρα στην Λιθουανία.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom