Ταξιδιωτική ασφάλεια

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Με Interamerican για 10 μέρες (2 άτομα) σε Νέα Υόρκη, 60 ευρώ.
Έχει βέβαια και σημασία οι καλύψεις και το ύψος των καλύψεων καθώς διαφοροποιούνται αισθητά.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ευχαριστω πολυ, αν υπαρχουν και αλλες προτασεις που αξιζουν να κοιταξουμε θα ηταν χρησιμο να εχουμε επιλογες
Όλες οι άλλες επιλογές (που ξέρω), για τις αντίστοιχες παροχές, κοστίζουν περίπου τα διπλά. Δες και το ποστ #141.

Εσείς - φυσικά - μπορείτε να ψάξετε. Καλή τύχη...
 

freedom21

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Όλες οι άλλες επιλογές (που ξέρω), για τις αντίστοιχες παροχές, κοστίζουν περίπου τα διπλά. Δες και το ποστ #141.

Εσείς - φυσικά - μπορείτε να ψάξετε. Καλή τύχη...
Δυστυχως δεν τα εχει μ αυτα και αν του πω να το ψαξει θα φρικαρει με τα κοστη και θα πει δεν χρειαζεται. Πρωτη φορα θα κανω και εγω αλλα το ταξιδι ειναι για 26 μερες και επειδη εχω ακουσει διαφορα για Βραζιλια θεωρω οτι πρεπει. Η αγροτικη φαινεται ως καλυτερη επιλογη προς το παρον.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Επανέρχομαι στο θέμα της ταξιδιωτικής ασφάλειας για ταξίδι στην Ασία και θα ήθελα να ζητήσω τις εξής (ενδεχομένως χαζές) διευκρινήσεις:
1. Καλύπτουν μήπως οι ασφαλιστικές τα προπληρωθέντα έξοδα διαμονής εφόσον δε γίνει η πτήση ή αν αυτή καθυστερήσει (π.χ. σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης λόγω απεργιών)?
2. Καλύπτουν οι ασφαλιστικές τυχόν ζημιά σε νοικιασμένο μεταφορικό μέσο που θα προκαλέσουμε κατά τη διάρκεια του ταξιδιού (εφόσον είναι υπαιτιότητα δική μας)?
3. Παίρνουμε κάποια αποζημίωση εφόσον καθυστερήσει μία πτήση και χάσουμε την ανταπόκριση?
4. Μεταξύ Interamerican και Worldnomads (Bupa) ποιά θα προτιμούσατε και γιατί?
Ευχαριστώ
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Επανέρχομαι στο θέμα της ταξιδιωτικής ασφάλειας για ταξίδι στην Ασία και θα ήθελα να ζητήσω τις εξής (ενδεχομένως χαζές) διευκρινήσεις:
1. Καλύπτουν μήπως οι ασφαλιστικές τα προπληρωθέντα έξοδα διαμονής εφόσον δε γίνει η πτήση ή αν αυτή καθυστερήσει (π.χ. σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης λόγω απεργιών)?
2. Καλύπτουν οι ασφαλιστικές τυχόν ζημιά σε νοικιασμένο μεταφορικό μέσο που θα προκαλέσουμε κατά τη διάρκεια του ταξιδιού (εφόσον είναι υπαιτιότητα δική μας)?
3. Παίρνουμε κάποια αποζημίωση εφόσον καθυστερήσει μία πτήση και χάσουμε την ανταπόκριση?
4. Μεταξύ Interamerican και Worldnomads (Bupa) ποιά θα προτιμούσατε και γιατί?
Ευχαριστώ
..ολα εχουν να κανουν με τη ασφαλιστικη καλυψη που πληρωνεις......οσο πιο πολλες καλυψεις τοσο περισσοτερο ανεβαινει και το ποσον..
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Ειμαι παλι σε αυτο το σταδιο του προγραμματισμου ενος ταξιδιου και κλασσικα οι αποριες και οι ανασφαλειες αν θα πανε ολα οπως τα υπολογιζω μου κρατανε τον μισο ενθουσιασμο κουμπωμενο! :rolleyes-80:
Το πρωτο μακρινο ταξιδι, η πρωτη φορα που δεν θα κλεισω απευθειας απο την ιστοσελιδα αεροπορικης εταιριας αλλα απο "μεσαζοντα" και η πρωτη φορα που σκεφτομαι να ασφαλισω τα εισιτηρια μου. Εκανα την αναζητηση μου στο skyscanner και κατεληξα να θελω να τα κλεισω μεσω travelplan. Κανοντας την κρατηση δεν μου εχει επιλογη ασφαλειας ( οπως εχει στις επισημες ιστοσελιδες των αεροπορικων εταιριων ). Μπορω λοιπον να κλεισω πρωτα τα εισιτηρια και να κανω μια ασφαλεια αργοτερα? Αν ναι, εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη? Μηπως κλεινοντας τα εισιτηρια απο καποιο αλλο πρακτορειο εχω την επιλογη της ασφαλισης απευθειας και ετσι γλιτωσω το παραπανω ψαξιμο? Μηπως ειδατε το βουνο? :confused::bleh:
Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για τις πολλες μπερδεμενες ερωτησεις!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ειμαι παλι σε αυτο το σταδιο του προγραμματισμου ενος ταξιδιου και κλασσικα οι αποριες και οι ανασφαλειες αν θα πανε ολα οπως τα υπολογιζω μου κρατανε τον μισο ενθουσιασμο κουμπωμενο! :rolleyes-80:
Το πρωτο μακρινο ταξιδι, η πρωτη φορα που δεν θα κλεισω απευθειας απο την ιστοσελιδα αεροπορικης εταιριας αλλα απο "μεσαζοντα" και η πρωτη φορα που σκεφτομαι να ασφαλισω τα εισιτηρια μου. Εκανα την αναζητηση μου στο skyscanner και κατεληξα να θελω να τα κλεισω μεσω travelplan. Κανοντας την κρατηση δεν μου εχει επιλογη ασφαλειας ( οπως εχει στις επισημες ιστοσελιδες των αεροπορικων εταιριων ). Μπορω λοιπον να κλεισω πρωτα τα εισιτηρια και να κανω μια ασφαλεια αργοτερα? Αν ναι, εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη? Μηπως κλεινοντας τα εισιτηρια απο καποιο αλλο πρακτορειο εχω την επιλογη της ασφαλισης απευθειας και ετσι γλιτωσω το παραπανω ψαξιμο? Μηπως ειδατε το βουνο? :confused::bleh:
Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για τις πολλες μπερδεμενες ερωτησεις!
Μπορείς να κάνεις ανεξάρτητα την ασφάλεια.Μια επιλογή είναι:

http://www.mondial-assistance.gr/content/2/el/taxidiotiki-asfalisi
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
worldnomads.com πολυ αποτελεσματικοί όποτε τους χρειάστηκα, ταχύτατοι και τα πάντα online
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εχω κανει με mondial assistance αλλα δεν χρειαστηκα τις υπηρεσιες οποτε δεν γνωριζω αν ειναι αποτελεσματικη..
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
πρόσφατα έκανα στην intermaerican αλλά δεν χρειάστηκα κάτι οπότε δεν έχω να πω περισσότερα.

Βγήκε την ίδια μέρα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
κ εγω αναμεσα στις 3 ειμαι..εχουν ολες excess σωστα;τα πρωτα 70 ευρω τα πληρωνεις εσυ.
τη στιγμη που τη χρειαστεις πρεπει να ενημερωσεις τηλεφωνικα;
@Yorgos email εστειλες κ απαντησαν αμεσα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Mai
κ εγω αναμεσα στις 3 ειμαι..εχουν ολες excess σωστα;τα πρωτα 70 ευρω τα πληρωνεις εσυ.
τη στιγμη που τη χρειαστεις πρεπει να ενημερωσεις τηλεφωνικα;
@Yorgos email εστειλες κ απαντησαν αμεσα;
Mail. They replied within 2 hours
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom