Ταξιδιωτική ασφάλεια

Μηνύματα
49
Likes
44
Αποζημίωσε η World Nomads λόγω κορωνοϊού; Σίγουρα; Εδώ λένε και γράφουν παντού ότι κάτι τέτοιο δε γίνεται. Δε ξέρω βέβαια αν αφορά ακυρωμένες πτήσεις από εταιρείες κτλ., μπορείς να μας πεις περισσότερα;
γεια χαρά. Οτι είναι σίγουρο είναι. Τα χρήματα πιστώθηκαν στην κάρτα μου. Αν διαβάσεις παραπάνω στα μνμ θα δεις λεπτομέρειες. Ήταν συνεργάσιμοι, μου πρότειναν voucher 12μηνο στην αρχή, τους απάντησα ότι η αξίωσή μου είναι για επιστροφή χρημάτων και το δέχθηκαν και έβαλαν τα χρήματα σε μία εβδομάδα. Το ταξίδι ήταν για ΗΠΑ και ναι ακυρώθηκαν οι πτήσεις από την αεροπορική εταιρεία

Αν κατάλαβα καλά μιλάει για ακύρωση της ασφάλειας επειδή δεν έγινε το ταξίδι για το οποίο είχε ασφαλιστεί, όχι αποζημίωση από την ασφάλεια.
Σωστά Yorgo, είναι ακύρωση της ασφάλειας για ταξίδι που δεν έγινε
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Σωστά Yorgo, είναι ακύρωση της ασφάλειας για ταξίδι που δεν έγινε
Ναι, αυτό δε κατάλαβα γιατί δεν είχα παρακολουθήσει τις προηγούμενες συζητήσεις. Λογικά δεν αποζημίωσαν για τα αεροπορικά και άλλα έξοδα του ταξιδιού, λόγω του κορωνοϊου δεν αποζημιώνουν.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
H AXA φεύγει από την Ελλάδα και η Alpha bank υπέγραψε συμφωνία συνεργασίας με τη Generali.
Να δούμε πώς θα επηρεάσει αυτό την ταξιδιωτική ασφάλεια που προσφέρει δωρεάν η Alpha με χρήση ορισμένων καρτών (Aegean bonus visa κλπ.).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
H AXA φεύγει από την Ελλάδα και η Alpha bank υπέγραψε συμφωνία συνεργασίας με τη Generali.
Να δούμε πώς θα επηρεάσει αυτό την ταξιδιωτική ασφάλεια που προσφέρει δωρεάν η Alpha με χρήση ορισμένων καρτών (Aegean bonus visa κλπ.).
Για εξαγορά δραστηριοτήτων της μιας ασφαλιστικής από την άλλη γράφουν.Πιθανόν η Generali να συνεχίσει τα ίδια προγράμματα σαν διάδοχος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Για εξαγορά δραστηριοτήτων της μιας ασφαλιστικής από την άλλη γράφουν.Πιθανόν η Generali να συνεχίσει τα ίδια προγράμματα σαν διάδοχος.
Υπαρχει εντονη κινητικοτητα στις ασφαλιστικες εταιρειες, με ταση να ξεφορτωνονται τα πολυ ευνοικα παλια προγραμματα προκειμενου να γινουν οι εξαγορες με ευελιξια. Απο αλλη ασφαλιστικη εταιρεια βρεθηκα τρομερα ευνοημενη λογω αυτης της διαδικασιας εφαρμοζοντας την τακτικη take the money and run σε επενδυτικο πλαισιο, με δικη τους πρωτοβουλια. Ομως ας μην ειμαστε βεβαιοι πως στο τελος αυτης της ευθραυστης περιοδου θα τα βρουμε ολα οπως τα αφηνουμε το 2020.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Υπαρχει εντονη κινητικοτητα στις ασφαλιστικες εταιρειες, με ταση να ξεφορτωνονται τα πολυ ευνοικα παλια προγραμματα προκειμενου να γινουν οι εξαγορες με ευελιξια. Απο αλλη ασφαλιστικη εταιρεια βρεθηκα τρομερα ευνοημενη λογω αυτης της διαδικασιας εφαρμοζοντας την τακτικη take the money and run σε επενδυτικο πλαισιο, με δικη τους πρωτοβουλια. Ομως ας μην ειμαστε βεβαιοι πως στο τελος αυτης της ευθραυστης περιοδου θα τα βρουμε ολα οπως τα αφηνουμε το 2020.
Ναι αυτό ισχύει για τα παλιά επενδυτικά η τα παλιά συμβόλαια ζωής.Προσπαθούν να τα εξαγοράσουν με διάφορες προσφορές.Η ταξιδιωτική ασφάλεια είναι μια γενική ασφάλεια που γίνεται για συγκεκριμένο λόγο κάθε φορά.Οι εταιρείες μάλλον κερδισμένες είναι από τις γενικές ασφάλειες που τους φέρνουν και καινούριους πελάτες.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Υπάρχει κάποια ταξιδιωτικά ασφάλεια να σε καλύπτει σε περίπτωση covid?
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
καλησπερες σε τρεκ για νεπαλ λεει

TRAVEL INSURANCE
Travel insurance is compulsory to take any adventure trip and it must be covered both medical & emergency evacuation with worth of USD100, 000.00 minimum.

οποτε φανταζομαι οτι χρειαζομαι υποχρεωτικα μια????

λιγο που εψαξα, βρηκα στην Mondial με 100 ευρω περιπου

ξερετε αλλες ασφαλιστικες, καποια αλλη προταση?
 

Luna Spir

Member
Μηνύματα
10
Likes
8
Γεια σας και πάλι! Ξέρει κανεις τι παίζει με τις ταξιδιωτικές ασφάλειες ; Έχω κλείσει για Βαρκελώνη την επόμενη εβδομάδα ( όπως είπα και πιο πάνω 😛) και επειδή θα είμαστε ανεμβολιαστοι σκέφτομαι μήπως κλείσουμε κάποια ταξιδιωτική ασφάλεια που να καλύπτει ιατροφαρμακευτικά έξοδα και τυχόν έξοδα καραντίνας. Έχει κάποιος κάποια εμπειρία με αυτές τις ασφάλειες ; Ή έχει να μου προτείνει κάποιο πρόγραμμα ; Το έχω ψάξει στο Ίντερνετ κι μόνη μου αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Γiα δες την NOMADS
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.498
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom