Ταξιδιωτικο Φαρμακειο

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Καλέ κοριτσάκι είμαι!! :(

Δεν έχεις κι άδικο :), όμως φτιάξαμε το φαρμακείο μετά από ατύχημα με τη λογική ότι, εκτός από εμάς, μπορεί να βοηθήσει και σε άλλες περιπτώσεις...
Αχρείαστο να είναι πάντα, αλλά όπως λέει και ο σοφός λαός μας "των φρονίμων τα παιδιά..."
Τη συγγνώμη μου για την άστοχη επιλογή φύλου, αλλά είχα μόνο 50% πιθανότητες επιτυχίας :haha:

Καλό είναι να είσαι πάντα προετοιμασμένος....:rolleyes:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
τι να πουν και αυτοι ? που οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν κατα που πέφτει η Ταυλάνδη? και το χειρότερο δεν γνωρίζουν και οτι η αρρωστια απο τα φίλτρα των air-condition δεν θεραπευεται σε κατ οικον νοσηλεια ...ειναι πολύ σοβαρη ...αλλα είπαμε...πετάμε διαγνώσεις πολυ Χάους βλέπουν οι συνάδελφοι.....:haha::haha:
Να υποθέσω γιατρίνα?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
τι να πουν και αυτοι ? που οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν κατα που πέφτει η Ταυλάνδη? και το χειρότερο δεν γνωρίζουν και οτι η αρρωστια απο τα φίλτρα των air-condition δεν θεραπευεται σε κατ οικον νοσηλεια ...ειναι πολύ σοβαρη ...αλλα είπαμε...πετάμε διαγνώσεις πολυ Χάους βλέπουν οι συνάδελφοι.....:haha::haha:
Καλά κάνω δηλαδή και δεν εμπιστεύομαι ποτέ τη γνώμη ενός μόνο γιατρού! :shock:
Πάλι καλά που δεν είχα τίποτα πιο σοβαρό! :p
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
και όχι μόνο αλλα και πολύ καλή χειρουργός!!! άν χρειαστείς κόντεμα στένεμα μάκρεμα,η lullu δεν παίζεται!!!:bleh:
Έχω μια φουστίτσα για στένεμα-κόντεμα, αναλαμβάνει?

Αν ποτέ πάθω κάτι θέλω να χειρουργηθώ από Λουλού και νοσοκόμα Ρενάτα....:haha: Θα σας πάρω και μαζί στη Μποτσουάνα γιατί σκοπεύω να κατέβω από το τζιπ στη σαβάνα :D
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
mary τι να πω; Ήσουν τρομερά άτυχη με αυτό που έπαθες! Είναι αλήθεια πως στις τροπικές χώρες όπου υπάρχει air condition το βαράνε στο full και ας χρειάζεσαι μετά μπουφάν για να είσαι στο χώρο. Αλλά για το θέμα των φίλτρων πιστεύω θα μπορούσε να έχει συμβεί οπουδήποτε. Πχ στην Ελλάδα που κάποιοι έχουν την συνήθεια να καπνίζουν σε κλειστούς χώρους την ώρα που δουλεύει το a/c, τα υπολείμματα του καπνού κολλάνε στα φίλτρα, εκεί αναπτύσσονται μικροοργανισμοί και νάτες οι επιβλαβές συνθήκες από το a/c. Και δεν νομίζω πως και εδώ τα αλλάζουν συχνά τα φίλτρα αυτά!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Έχω μια φουστίτσα για στένεμα-κόντεμα, αναλαμβάνει?

Αν ποτέ πάθω κάτι θέλω να χειρουργηθώ από Λουλού και νοσοκόμα Ρενάτα....:haha: Θα σας πάρω και μαζί στη Μποτσουάνα γιατί σκοπεύω να κατέβω από το τζιπ στη σαβάνα :D
..,,μην κατέβεις απο το τζιπ...:haha::haha:στο ετοσα τη ωρα που εψαχνα για κανενα ψηλοτερο θαμνο να κρυφτω για να κανω την αναγκη μου αναφωνησε ο οδηγος λιονταρι στην 6 ωρα...και δεν ηταν ενα η δυο ηταν 9.... τα εκανα πανω μου πολλαπλως!!!!!!!!!!!!!!!:haha:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Καλά κάνω δηλαδή και δεν εμπιστεύομαι ποτέ τη γνώμη ενός μόνο γιατρού! :shock:
Πάλι καλά που δεν είχα τίποτα πιο σοβαρό! :p
Και πολυ καλα κανεις....:p:p
σου ευχομαι νασε πάντα καλα και μακρυα απο τυπους με ασπρες ποδιες και γραβαντες!!!!!!!!!!!!!:clap:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
mary τι να πω; Ήσουν τρομερά άτυχη με αυτό που έπαθες! Είναι αλήθεια πως στις τροπικές χώρες όπου υπάρχει air condition το βαράνε στο full και ας χρειάζεσαι μετά μπουφάν για να είσαι στο χώρο. Αλλά για το θέμα των φίλτρων πιστεύω θα μπορούσε να έχει συμβεί οπουδήποτε. Πχ στην Ελλάδα που κάποιοι έχουν την συνήθεια να καπνίζουν σε κλειστούς χώρους την ώρα που δουλεύει το a/c, τα υπολείμματα του καπνού κολλάνε στα φίλτρα, εκεί αναπτύσσονται μικροοργανισμοί και νάτες οι επιβλαβές συνθήκες από το a/c. Και δεν νομίζω πως και εδώ τα αλλάζουν συχνά τα φίλτρα αυτά!
Και εγώ αυτό υπέθεσα. Ότι ήμουν πολύ άτυχη γι' αυτό και πέταξα τον όρκο μου περί αποφυγής των εξωτικών χωρών στο καλάθι των αχρήστων!
Πάντως, πέρσι στη Σρι Λάνκα παρόλο που πήγα απόλυτα προετοιμασμένη (μπουφανάκι, πουλοβεράκια και γενικά μακρυμάνικα) δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα καθώς τα airconditions λειτουργούσαν σε απολύτως φυσιολογικές συνθήκες!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Έχω μια φουστίτσα για στένεμα-κόντεμα, αναλαμβάνει?

Αν ποτέ πάθω κάτι θέλω να χειρουργηθώ από Λουλού και νοσοκόμα Ρενάτα....:haha: Θα σας πάρω και μαζί στη Μποτσουάνα γιατί σκοπεύω να κατέβω από το τζιπ στη σαβάνα :D
ερχόμαστε!!!! έχομε δουλέψει και σε πολύ χειρότερα μέρη,χωρίς καμία υποδομή...θα σε κάνομε καινούριο..πότε φεύγομε?????:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom