Ηνωμένο Βασίλειο Ταυτότητα/Διαβατήριο στη Μ. Βρετανία...

Myra

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Καλησπέρα σας!έχω την εξής απορία:Έχω κλείσει ήδη πτήση για Λονδίνο για 30 Μαρτίου.Θα χρειαστεί να βγάλω διαβατήριο,δεδομένου ότι 29 Μαρτίου είναι η τελική συμφωνία για το BREXIT?
 

alex7

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, σκέφτομαι να ταξιδέψω στο Λονδίνο το Μαιο. Πρέπει να έχω διαβατήριο ή αρκεί και ταυτότητα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.820
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Για ταξίδι που ρώτησα με επιστροφή όμως 24/03 δεν χρειάζεται διαβατήριο.
 

gkemma13

Member
Μηνύματα
14
Likes
17
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σε λίγες μερες θα βρίσκομαι Λονδίνο και για καλό και για κακό εβγαλα διαβατήριο. Εντος 5ετιας ελπίζω να μου φανεί χρήσιμο και εκτός Ευρώπης.
 

panosdp

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα!ξέρει κάποιος να μου πει ε αν θα υπάρχει πρόβλημα με τα ταξιδιωτικά έγγραφα(Ελληνική ταυτότητα) λόγω του επικείμενου BRexit; ταξιδεύω 12 Μαΐου 19.Ευχαριστώ πολύ!
 

giwtapapa22

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
παιδια καλησπερα!!!ξερετε αν εχει βγει καποια ανακοινωση για το αν ειναι απαραιτητη η εκδοση διαβατηριων για αυτουσ που ταξιδευουν λονδινο?η ταυτοττητα αρκει?
 

Olajuwon

Member
Μηνύματα
27
Likes
13
Χαιρετώ την παρέα, σκέφτομαι να πάω Λονδίνο τον Οκτώβριο. Δύο μέρες περίπου διαβάζω το forum σχετικά με τον προορισμό και με προβληματίζει το θέμα της ταυτότητας. Η δική μου εκδόθηκε τον Δεκέμβριο του 2006 και είναι χειρόγραφη, το σημαντικότερο είναι ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση, όλες οι πληροφορίες είναι ευδιάκριτες βέβαια αλλά η ταυτότητα συνολικά δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Σκέφτομαι να πάω τη Δευτέρα να την αλλάξω αλλά αυτό μετά θα μου δημιουργήσει σκοτούρα με δημόσιες υπηρεσίες κλπ. Επίσης, όταν πήγα στη Γερμανία το Δεκέμβριο του 2017 δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά στη Γεωργία ένα χρόνο νωρίτερα ταλαιπωρήθηκα λίγο. Τι προτείνετε; Να δοκιμάσω να πάω με την υπάρχουσα ταυτότητα ή να προβώ σε έκδοση καινούριας; Θα με ενδιέφερε πολύ η άποψη κάποιου/κάποιας που βρέθηκε σε παρόμοια κατάσταση με εμένα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Χαιρετώ την παρέα, σκέφτομαι να πάω Λονδίνο τον Οκτώβριο. Δύο μέρες περίπου διαβάζω το forum σχετικά με τον προορισμό και με προβληματίζει το θέμα της ταυτότητας. Η δική μου εκδόθηκε τον Δεκέμβριο του 2006 και είναι χειρόγραφη, το σημαντικότερο είναι ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση, όλες οι πληροφορίες είναι ευδιάκριτες βέβαια αλλά η ταυτότητα συνολικά δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Σκέφτομαι να πάω τη Δευτέρα να την αλλάξω αλλά αυτό μετά θα μου δημιουργήσει σκοτούρα με δημόσιες υπηρεσίες κλπ. Επίσης, όταν πήγα στη Γερμανία το Δεκέμβριο του 2017 δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά στη Γεωργία ένα χρόνο νωρίτερα ταλαιπωρήθηκα λίγο. Τι προτείνετε; Να δοκιμάσω να πάω με την υπάρχουσα ταυτότητα ή να προβώ σε έκδοση καινούριας; Θα με ενδιέφερε πολύ η άποψη κάποιου/κάποιας που βρέθηκε σε παρόμοια κατάσταση με εμένα.
Ετοιμάσου για ταλαιπωρία. Αν δεν θες να αλλάξεις ταυτότητα βγάλε διαβατήριο.
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Χαιρετώ την παρέα, σκέφτομαι να πάω Λονδίνο τον Οκτώβριο. Δύο μέρες περίπου διαβάζω το forum σχετικά με τον προορισμό και με προβληματίζει το θέμα της ταυτότητας. Η δική μου εκδόθηκε τον Δεκέμβριο του 2006 και είναι χειρόγραφη, το σημαντικότερο είναι ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση, όλες οι πληροφορίες είναι ευδιάκριτες βέβαια αλλά η ταυτότητα συνολικά δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Σκέφτομαι να πάω τη Δευτέρα να την αλλάξω αλλά αυτό μετά θα μου δημιουργήσει σκοτούρα με δημόσιες υπηρεσίες κλπ. Επίσης, όταν πήγα στη Γερμανία το Δεκέμβριο του 2017 δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά στη Γεωργία ένα χρόνο νωρίτερα ταλαιπωρήθηκα λίγο. Τι προτείνετε; Να δοκιμάσω να πάω με την υπάρχουσα ταυτότητα ή να προβώ σε έκδοση καινούριας; Θα με ενδιέφερε πολύ η άποψη κάποιου/κάποιας που βρέθηκε σε παρόμοια κατάσταση με εμένα.
Μην το επιχειρήσεις καν... Καλύτερα ταξίδεψε με διαβατήριο
 

Olajuwon

Member
Μηνύματα
27
Likes
13
Πάω να βγάλω τη Δευτέρα διαβατήριο επομένως. Έτσι κι αλλιώς σύντομα θα αλλάξουν οι ταυτότητες από ότι ακούγεται τουλάχιστον και θα γλιτώσω τον κόπο να ανανεώνω τα εγγραφα στις υπηρεσίες.

Για την κοπέλα μου που έχει ταυτότητα σε άριστη κατάσταση και όχι χειρόγραφη τι θα προτείνατε;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom