Τα θετικά του κοροναϊού

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Σαντορινι 9ευρω στα μεσα Ιουνιου
Καλυτερα φυσικα τιποτα να μην ειχε γινει απο ολα αυτα και ας μην εκλεινα ποτε τετοια τιμη.
Ψαχνω και για Ροδο και ισως Ηρακλειο, με Volotea.
Εαν δεν παω απο κορονοιο θα παω απο Volotea :)

ΥΓ Επρεπε να ειχα γινει δασκαλος.


Κι εγώ σου εύχομαι να πας.

Δεν είχες ξεκινήσει πόλεμο σε όσους μέσα στον χαμό σκέφτονται τα ταξίδια; Τι άλλαξε;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στα θετικά είναι ότι θα τελειώσουμε όλες τις ανολοκλήρωτες ταξιδιωτικές Ιστορίες.
Να δούμε και καμία ιστορία στη ροή πλέον το μόνο που βλέπουμε είναι ειδήσεις για τον ιό κ ακύρωση εισητηρίων!
Ως ταξιδιωτικό φόρουμ μπήκαμε κ μεις σε καραντίνα..
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Στα θετικά επίσης είναι ότι μεγάλο τουριστικό γραφείο, για να ανακουφίσει τους θετικούς στον συγκεκριμένο κορονοϊό τους προσφέρει δωρεάν 20 ημέρες ταξίδι στην Τουρκία.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.217
Likes
25.829
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Να δούμε και καμία ιστορία στη ροή πλέον το μόνο που βλέπουμε είναι ειδήσεις για τον ιό κ ακύρωση εισητηρίων!
Ως ταξιδιωτικό φόρουμ μπήκαμε κ μεις σε καραντίνα..
Και όμως υπάρχουμε ακόμη μερικοί "γραφικοί" που δεν ασχολούμαστε με τον ιό και ανεβάζουμε καινούριες ταξιδιωτικές ιστορίες αλλά εκτός από κάποιους φίλους πιστούς αναγνώστες δε βλέπω δυστυχώς να ασχολείται, να διαβάζει ή να σχολιάζει κανείς άλλος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Που ειναι "μουγκα στη στρουγκα" πια οι αντιεμβολιστες και οι υπερμαχοι των ιδιοωτικων νοσοκομειων στο περιβαλλον μας.
Οσονουπω και οι "μια γριπουλα ειναι".
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Κι εγώ σου εύχομαι να πας.

Δεν είχες ξεκινήσει πόλεμο σε όσους μέσα στον χαμό σκέφτονται τα ταξίδια; Τι άλλαξε;
Ποτέ δεν είναι αργά να γίνεις δάσκαλος, αλλά να το σκεφτείς καλά πριν γίνεις, εσύ ή τα παιδιά σου!!! Εγώ σαν δάσκαλος αυτό συμβουλεύω τους μαθητές μου που θέλουν να γίνουν δάκαλοι - εκπαιδευτικοί. Να το σκεφτούν καλά πριν γίνουν.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Και όμως υπάρχουμε ακόμη μερικοί "γραφικοί" που δεν ασχολούμαστε με τον ιό και ανεβάζουμε καινούριες ταξιδιωτικές ιστορίες αλλά εκτός από κάποιους φίλους πιστούς αναγνώστες δε βλέπω δυστυχώς να ασχολείται, να διαβάζει ή να σχολιάζει κανείς άλλος.

Περιμένω να γράψεις το κομμάτι με την Δουνκέρκη και θα γράψω κατεβατό!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Οσονουπω και οι "μια γριπουλα ειναι".
Αυτό είναι πολύ εύκολο να αποδειχτεί. Αν μέσα στο 2020 ο αριθμός όσων πεθάνουν απ' τον κορόνα στην Ελλάδα είναι ίσος με τον αριθμό όσων πεθάνουν απ' την κοινή γρίπη ή καλύτερα το άθροισμα όσων πεθάνουν απ' τον κορόνα και την κοινή γρίπη να είναι στο μέσο όρο όσων πέθαιναν απ' τη γρίπη τα προηγούμενα χρόνια, τότε ο κορόνα ήταν μια γριπούλα.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.217
Likes
25.829
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Περιμένω να γράψεις το κομμάτι με την Δουνκέρκη και θα γράψω κατεβατό!
Αργεί λίγο αλλά θα έρθει και αυτό το κεφάλαιο.
Θα περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία τα σχόλιά σου αλλά και το κατεβατό που θα είναι άκρως σημαντικό και κατατοπιστικό, αφού ως κάτοικος η γνώμη σου και η ματιά σου θα απέχει (πιστεύω) κατά πολύ από την αίσθηση που μου άφησε η πόλη τις λίγες ώρες που βρέθηκα εκεί.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Ποτέ δεν είναι αργά να γίνεις δάσκαλος, αλλά να το σκεφτείς καλά πριν γίνεις, εσύ ή τα παιδιά σου!!! Εγώ σαν δάσκαλος αυτό συμβουλεύω τους μαθητές μου που θέλουν να γίνουν δάκαλοι - εκπαιδευτικοί. Να το σκεφτούν καλά πριν γίνουν.
Μην ανησυχεις, μολις ακουν τον μισθο του πρωτοδιοριστου, αλλαζουν γνωμη.
Αυτό είναι πολύ εύκολο να αποδειχτεί. Αν μέσα στο 2020 ο αριθμός όσων πεθάνουν απ' τον κορόνα στην Ελλάδα είναι ίσος με τον αριθμό όσων πεθάνουν απ' την κοινή γρίπη ή καλύτερα το άθροισμα όσων πεθάνουν απ' τον κορόνα και την κοινή γρίπη να είναι στο μέσο όρο όσων πέθαιναν απ' τη γρίπη τα προηγούμενα χρόνια, τότε ο κορόνα ήταν μια γριπούλα.
Παρολα αυτα, εξακολουθει να υπαρχει το προβλημα οτι δεν θα βρισκεις κρεβατι σε νοσοκομειο. Θεωρητικα μπορει να ειναι ετσι, αλλα πρακτικα ενω δεν κινδυνευω απο οποιαδηποτε γριπη (την κανονικη επειδη εμβολιαστηκα), θα παω ακλαφτη αν παθω αλλο ατυχημα την επομενη περιοδο που θα κρασαρουν ολα απο το πληθος των πνευμονιων, για Ελλαδα παντα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom