Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Αφήνει τους πάντες με μικρές προυποθέσεις όπως και πολλές άλλες χώρες.Που είναι πρόοδος σε σύγκριση με ότι ίσχυε εδώ και δύο χρόνια.Αν δεν το βλέπεις ή δεν θέλεις να το δεις είναι άλλο θέμα....
30% περίπου του ελληνικού πληθυσμού είπε "no Thanks " στο μπολι(Χώρια τα 2 τεστ).
Αρα ούτε οι πάντες είναι, ούτε μικρή προϋπόθεση είναι,ουτε δεδομένο είναι.
Πρόοδος σε σχέση με τα μέτρα που ίσχυαν μέχρι πρότινος είναι. Δεν είπα ποτέ το αντίθετο. Δεν ξέρω πως εβγαλες το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι δεν το βλέπω ή ότι δεν θέλω να το δω... 🤔
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
30% περίπου του ελληνικού πληθυσμού είπε "no Thanks " στο μπολι(Χώρια τα 2 τεστ).
Αρα ούτε οι πάντες είναι, ούτε μικρή προϋπόθεση είναι,ουτε δεδομένο είναι.
Πρόοδος σε σχέση με τα μέτρα που ίσχυαν μέχρι πρότινος είναι. Δεν είπα ποτέ το αντίθετο. Δεν ξέρω πως εβγαλες το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι δεν το βλέπω ή ότι δεν θέλω να το δω... 🤔
΄Οτι να ναι...Τι σχέση έχει το ποσοστό των μη εμβολιασμένων σε μια χώρα με τα μέτρα και τις προυποθέσεις που εφαρμόζονται σε άλλη χώρα;Αν δεν θέλει να ταξιδέψει το 30% με κάποιες προυποθέσεις/μέτρα ας μην ταξιδέψει.Ποιός σκοτίζεται αν θα πάει στην Ν.Ζηλανδία(για αυτό μιλάμε) ή αλλού;Αλλά από την στιγμή που συνεχίζεις να αποκαλείς ένα επιστημονικό μέσο που έδωσε την δυνατότητα να επανέλθουμε για τα ταξίδια(αυτό μας ενδιαφέρει εδώ καθώς είμαστε ταξιδιωτικό φόρουμ) σε μια κανονικότητα τουλάχιστον σαν "μπόλι" τότε κάθε συζήτηση είναι άχρηστη...
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
΄Οτι να ναι...Τι σχέση έχει το ποσοστό των μη εμβολιασμένων σε μια χώρα με τα μέτρα και τις προυποθέσεις που εφαρμόζονται σε άλλη χώρα;Αν δεν θέλει να ταξιδέψει το 30% με κάποιες προυποθέσεις/μέτρα ας μην ταξιδέψει.Ποιός σκοτίζεται αν θα πάει στην Ν.Ζηλανδία(για αυτό μιλάμε) ή αλλού;Αλλά από την στιγμή που συνεχίζεις να αποκαλείς ένα επιστημονικό μέσο που έδωσε την δυνατότητα να επανέλθουμε για τα ταξίδια(αυτό μας ενδιαφέρει εδώ καθώς είμαστε ταξιδιωτικό φόρουμ) σε μια κανονικότητα τουλάχιστον σαν "μπόλι" τότε κάθε συζήτηση είναι άχρηστη...
Έχεις δίκιο...
Αστο...
 
Μηνύματα
11
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
bora bora
Καλησπερα στην ομαδα..σκεφτομαι για να παω ενα ταξιδι τελος οκτωβρη αρχες νοεμβρη γυρω στις 12 μερες εκτος ευρωπης..ο προβληαμτισμος μου ειναι τι θα γινει..θ θελουμε παλι καινουργια εμβολια? θα γινονται τ ταξιδια? κ να κλεισω ταξιδι 2 μηνες πριν καθως ολα ειναι ρευστα??/
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπερα στην ομαδα..σκεφτομαι για να παω ενα ταξιδι τελος οκτωβρη αρχες νοεμβρη γυρω στις 12 μερες εκτος ευρωπης..ο προβληαμτισμος μου ειναι τι θα γινει..θ θελουμε παλι καινουργια εμβολια? θα γινονται τ ταξιδια? κ να κλεισω ταξιδι 2 μηνες πριν καθως ολα ειναι ρευστα??/
Καλησπέρα. Σχεδόν δύο χρόνια έχουμε νομίζω οι περισσότεροι τον ίδιο προβληματισμό.
Πήγα 2 εβδομάδες Ισλανδία αυτό το καλοκαίρι και το σκεφτόμουν συνέχεια, ειδικά όταν είδα ότι δεν τηρείτο εκεί κανένα μέτρο.
Η αλλαγή που επέφερε ο Covid στα δικά μου ταξίδια είναι ότι αποφεύγω πλέον το διάστημα από Νοέμβριο έως Μάρτιο.
Κανένας δε μπορεί να σου δώσει σίγουρη απάντηση, θεωρώ πως ο Οκτώβριος είναι ΟΚ.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Πέρυσι πάντως δεν έκλεισε κανένας προορισμός στην Ευρώπη εκτός από ένα 20ήμερο στην Αυστρία απ' ότι θυμάμαι. Μόνο αν συμβεί κάτι εντελώς απρόοπτο και δραματικό θα ξανακλείσει κάποιος προορισμός. Το πιο πιθανό είναι να χρειαστεί και πάλι πιστοποιητικό εμβολιασμού ή τεστ.
 

LunaK

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Για να ταξιδέψω Κύπρο τις επόμενες μέρες θελω αρνητικο ραπιντ;Το πιστοποιητικό μου εληξε το προηγούμενο μήνα!Εχω την εντύπωση ότι δεν ελέγχεται καποιο έγγραφο αλλά οι πληροφορίες στο σαιτ της Ράιαν δεν είναι επικαιροποιημενες και προβληματιστηκα!Ευχαριστώ πολύ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Για να ταξιδέψω Κύπρο τις επόμενες μέρες θελω αρνητικο ραπιντ;Το πιστοποιητικό μου εληξε το προηγούμενο μήνα!Εχω την εντύπωση ότι δεν ελέγχεται καποιο έγγραφο αλλά οι πληροφορίες στο σαιτ της Ράιαν δεν είναι επικαιροποιημενες και προβληματιστηκα!Ευχαριστώ πολύ!
Κατά την Aegean δεν χρειάζεται τίποτα.

Ταξιδιωτικές οδηγίες | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
53
Likes
19
Πήγα να βγάλω ένα plf για Ιταλία αλλά μου βγάζει μόνο επιλογή την Μαλτα και την Σλοβενία . Βέβαια δεν χρειάζεται αυτή την στιγμή plf για Ιταλία αλλά για καλό και για κακό είπα να φτιάξω ένα.
 
Μηνύματα
15
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Τυνησία;
Τελευταία επικαιροποίηση: 19-09-2022 για την ΙΤΑΛΙΑ

Ποιοι είναι οι κανόνες εισόδου στη χώρα αυτή από κράτος μέλος της ΕΕ ή συνδεδεμένη χώρα Σένγκεν;

Οι ταξιδιωτικοί περιορισμοί λόγω της νόσου COVID-19 άρθηκαν στην Ιταλία. Δεν απαιτείται η παροχή αποδεικτικών στοιχείων για τον εμβολιασμό, την ανάρρωση από τη νόσο COVID-19 ή αρνητικά αποτελέσματα διαγνωστικών εξετάσεων.

Για περισσότερες πληροφορίες για τα ευρωπαϊκά κράτη
Re-open EU
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Πήγα να βγάλω ένα plf για Ιταλία αλλά μου βγάζει μόνο επιλογή την Μαλτα και την Σλοβενία . Βέβαια δεν χρειάζεται αυτή την στιγμή plf για Ιταλία αλλά για καλό και για κακό είπα να φτιάξω ένα.
Τί plf ρε φίλε,είχα ξεχάσει τι'ναι αυτό :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.284
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom