Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ταξιδεύω πρώτα ο Θεός 9 Αυγούστου με καράβι και πετάω 11 χτες βγήκα θετική στον κοβιντ όμως είμαι καλά το περνάω χαλαρά με συνάχι μονο...έβγαλα και πιστοποιητικό νόσησης που το παλιό είχε λήξει...είχα ξανανοσησει Γενάρη του 2022 λέτε να έχω πρόβλημα με το ταξίδι;ή κουτί μου ήρθε που νόσησα τώρα κι όχι αργότερα;πάντως στην Πάτμο που μένω κανείς δε προσέχει ούτε εγώ δλδ και κολλάνε σοριδον όλοι...
Κουτί σου ήρθε! Θα έχεις και φρέσκα αντισώματα στο ταξίδι. Περαστικά!
 
D

Delmem38110

Guest
επίσης ύπαρχε και η τέταρτη δόση για άνω των 50 και στις ομάδες αυξημένου κινδύνου.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
επίσης ύπαρχε και η τέταρτη δόση για άνω των 50 και στις ομάδες αυξημένου κινδύνου.
Για όλους τους ενήλικες ισχύει θεωρητικά η 4η δόση, αλλά με συμβουλή γιατρού (στην ουσία συνιστάται στις ευπαθείς ομάδες και στους άνω των 60)
 
D

Delmem38110

Guest
Για όλους τους ενήλικες ισχύει θεωρητικά η 4η δόση, αλλά με συμβουλή γιατρού (στην ουσία συνιστάται στις ευπαθείς ομάδες και στους άνω των 60)
εμείς την κάναμε για να νιώθουμε πιο ασφαλείς (εγω νόσημα και δυο φορές με σχεδόν μηδενικά συμπτώματα) ετοιμάσαμε και μια βαλίτσα φάρμακα για ότι μπορείς να φανταστείς κάναμε και ασφάλεια ζωής και αναχωρούμε για το μεγάλο ταξίδι σε λίγες μέρες.
το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βρω που έχω βάλει τα ανταπτορακια για τις πρίζες.... 🤩
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Ταξιδεύω πρώτα ο Θεός 9 Αυγούστου με καράβι και πετάω 11 χτες βγήκα θετική στον κοβιντ όμως είμαι καλά το περνάω χαλαρά με συνάχι μονο...έβγαλα και πιστοποιητικό νόσησης που το παλιό είχε λήξει...είχα ξανανοσησει Γενάρη του 2022 λέτε να έχω πρόβλημα με το ταξίδι;ή κουτί μου ήρθε που νόσησα τώρα κι όχι αργότερα;πάντως στην Πάτμο που μένω κανείς δε προσέχει ούτε εγώ δλδ και κολλάνε σοριδον όλοι...
εννοειται πως εισαι τυχερη μεσα στην ατυχια σου. απο την στιγμη που το περνας ελαφρια,ολα καλα. θα παρεις και το πιστοποιητικο και θα εχεις και την ανοσια . καλα να περασεις.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Κάποιοι αυτά δεν τα θεωρούν πρόβλημα και προτιμούν να τα κάνουν απο το μην πηγαίνουν καθόλου.
Δικο τους θεμα.
Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.
Το θέμα είναι ότι έτσι όπως το έγραψες ηταν σαν να μετατράπηκε η Νεα Ζηλανδία σε Αγγλία και να αφήνει τους πάντες, κάτι το οποίο δεν ισχύει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Δικο τους θεμα.
Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.
Το θέμα είναι ότι έτσι όπως το έγραψες ηταν σαν να μετατράπηκε η Νεα Ζηλανδία σε Αγγλία και να αφήνει τους πάντες, κάτι το οποίο δεν ισχύει.
Αφήνει τους πάντες με μικρές προυποθέσεις όπως και πολλές άλλες χώρες.Που είναι πρόοδος σε σύγκριση με ότι ίσχυε εδώ και δύο χρόνια.Αν δεν το βλέπεις ή δεν θέλεις να το δεις είναι άλλο θέμα....
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Δικο τους θεμα.
Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.
Το θέμα είναι ότι έτσι όπως το έγραψες ηταν σαν να μετατράπηκε η Νεα Ζηλανδία σε Αγγλία και να αφήνει τους πάντες, κάτι το οποίο δεν ισχύει.
Ο τίτλος του άρθρου είναι παραπλανητικός από μόνος του. Μιλάει για πλήρες άνοιγμα ενώ στην πραγματικότητα είναι άνοιγμα χωρίς την προϋπόθεση καραντίνας, με προαπαιτούμενο το εμβόλιο και 2 τεστ μετά την άφιξη τους που δεν ορίζει πότε ακριβώς.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Ο τίτλος του άρθρου είναι παραπλανητικός από μόνος του. Μιλάει για πλήρες άνοιγμα ενώ στην πραγματικότητα είναι άνοιγμα χωρίς την προϋπόθεση καραντίνας, με προαπαιτούμενο το εμβόλιο και 2 τεστ μετά την άφιξη τους που δεν ορίζει πότε ακριβώς.
Αυτό ακριβώς είπα και γω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom