Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
201
Likes
195
Ολα συγκεντρωμενα εδω. Περιεργως η Ελλαδα ανοιγει για χωρες που δεν ανοιγουν για Ελλαδα, πχ Μαλτα, Κροατια, Βαλτικες, Δανια. Τι στο καλο συνεννοηθηκαν?
https://www.theguardian.com/travel/...navirus-travel-restrictions-lockdown-measures
Oυτε η Κροατία ανοίγει; Όντως τι ακριβώς συνεννοήθηκαν;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.433
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ολα συγκεντρωμενα εδω. Περιεργως η Ελλαδα ανοιγει για χωρες που δεν ανοιγουν για Ελλαδα, πχ Μαλτα, Κροατια, Βαλτικες, Δανια. Τι στο καλο συνεννοηθηκαν?
https://www.theguardian.com/travel/...navirus-travel-restrictions-lockdown-measures
Δεν υπάρχει συνοχή και ούτε πρόκειται. Η ατομική ευθύνη μετράει απο εδώ και πέρα.-
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Ουτε η Φινλανδια. Γενικα αν κοιταξει καποιος ποιες πτησεις της Aegean δεν μπηκαν (ακομη) στο θερινο προγραμμα, βλεπει την επιφυλαξη.
Είχα στο μυαλό μου Κροατία ή Μάλτα για Αυγουστο. Θεωρούσα δεδομένο ότι θα ανοίξουν. Ήδη είδα οργανωμένη εκδρομή για Κροατια από ταξιδιωτικό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς κάνουν....Μάλλον δεν έχουν τόσο ανάγκη την ελληνική αγορά όσο τη γερμανική...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Είχα στο μυαλό μου Κροατία ή Μάλτα για Αυγουστο. Θεωρούσα δεδομένο ότι θα ανοίξουν. Ήδη είδα οργανωμένη εκδρομή για Κροατια από ταξιδιωτικό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς κάνουν....Μάλλον δεν έχουν τόσο ανάγκη την ελληνική αγορά όσο τη γερμανική...
Δεν κλεινεις κατι οδικο για φετος?
Κι εγω ημουν ετοιμη να κλεισω εναλλακτικα εισιτηρια για επεκταση ταξιδιου απο Σλοβενια στην Κροατια αλλα ακομη τα τρενα δεν κινουνται μεταξυ των χωρων, ουτε με Αυστρια, ακομη και απο σημερα 1 Ιουνη.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.179
Likes
5.401
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Δεν κλεινεις κατι οδικο για φετος?
Κι εγω ημουν ετοιμη να κλεισω εναλλακτικα εισιτηρια για επεκταση ταξιδιου απο Σλοβενια στην Κροατια αλλα ακομη τα τρενα δεν κινουνται μεταξυ των χωρων, ουτε με Αυστρια, ακομη και απο σημερα 1 Ιουνη.
Δηλαδη οδικως πηγαινεις ;
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Δεν κλεινεις κατι οδικο για φετος?
Κι εγω ημουν ετοιμη να κλεισω εναλλακτικα εισιτηρια για επεκταση ταξιδιου απο Σλοβενια στην Κροατια αλλα ακομη τα τρενα δεν κινουνται μεταξυ των χωρων, ουτε με Αυστρια, ακομη και απο σημερα 1 Ιουνη.
Για την Κροατία οδικώς σκεφτόμουν.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.179
Likes
5.401
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Αν οι Αυστριακοι εκοψαν το τρενο, λιγο δυσκολο.
Δηλ. για να καταλαβω , οι γερμανοι και οι τουρκοι που κατεβαινουν ,οδικως, πως θα περασουν απο Κροατια η ουγγαρια; και πως απο ελλαδα για τουρκια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom