Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
201
Likes
195
Έστειλα μήνυμα σε τουριστικό γραφείο (που είχα δει επικαιροποιημενο ταξιδι για Κροατία) και είναι σίγουροι ότι Κροατία και Μάλτα θα δέχονται από Ελλάδα τουρίστες. Δεν είχαν συνεννοηθεί οι Υπουργοί Εξωτερικών αυτών των χωρών για άνοιγμα συνορων;

Δηλ. για να καταλαβω , οι γερμανοι και οι τουρκοι που κατεβαινουν ,οδικως, πως θα περασουν απο Κροατια η ουγγαρια; και πως απο ελλαδα για τουρκια;
Καλη ερώτηση...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μειωμένα είναι από σήμερα τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια σε όλες τις κατηγορίες θέσεων και στα οχήματα, λόγω της μείωσης του ΦΠΑ .
https://www.lifo.gr/now/greece/2845...a-poso-tha-plironoyme-gia-theseis-kai-oximata
Εγώ πάντως σήμερα που έψαχνα είδα τις ίδιες τιμές με πέρυσι και σε μερικά ακριβότερες.

Επίσης μια που συζητούσαμε για τιμές ξενοδοχείων, ζήτηση κτλ κτλ, ημιυπόγειο σε νησί των Κυκλάδων με 95 ευρώ τη βραδιά για πσκδ του Ιουνίου(οχι αυτό που έρχεται) να το κλείσω ή τον κλέβω τον άνθρωπο;

Γιατί με όσα έχω διαβάσει μάλλον τον κλέβω ή μου κάνει και χάρη που το έχει τόσο με την ανεργία στα ύψη, τουρίστες να μην έρχονται και τον ιό να κυκλοφορεί. (Και δεν είναι ο μοναδικός...)
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
209

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Επίσης όμως λέει και ότι είναι συσταση, οχι απαγορευση. Δείτε εδω:
Aυτο που παρεθεσα ειναι προχθεσινο. Δεν ξερω τι ελεγαν νωριτερα.

Εγώ πάντως σήμερα που έψαχνα είδα τις ίδιες τιμές με πέρυσι και σε μερικά ακριβότερες.

Επίσης μια που συζητούσαμε για τιμές ξενοδοχείων, ζήτηση κτλ κτλ, ημιυπόγειο σε νησί των Κυκλάδων με 95 ευρώ τη βραδιά για πσκδ του Ιουνίου(οχι αυτό που έρχεται) να το κλείσω ή τον κλέβω τον άνθρωπο;

Γιατί με όσα έχω διαβάσει μάλλον τον κλέβω ή μου κάνει και χάρη που το έχει τόσο με την ανεργία στα ύψη, τουρίστες να μην έρχονται και τον ιό να κυκλοφορεί. (Και δεν είναι ο μοναδικός...)
Σικελια θα λεμε και θα κλαιμε.Νησακι ειναι κι αυτο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
H Πορτογαλία σκέφτεται να ανοίξει τα σύνορα από 1/7
Εχεις καποιο αλλο λινκ? Γιατι αυτο που εβαλες λεει μονο για καποιες νησιωτικες περιφερειες. Αν κ ο υπουργος δεν εδωσε ημερομηνια η χωρα πιθανοτατα θα ανοιξει 15/6 οταν ληγει το μπλοκ των πτησεων προς/απο ΕΕ.

Tourists are welcome in Portugal, [this summer],” he said during the interview, despite not giving any certain date when that would happen.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η Μάλτα ανοίγει τα σύνορα από 1/7 σε 19 χώρες. Η Ελλάδα ακόμα δεν είναι μέσα σ' αυτές, ενώ είναι η Γερμανία.
Περίεργο. ..ωραία, ζω Γερμανία αλλά το εισιτήριο για Μάλτα το έβγαλα από Αθήνα. Σίγουρα η Γερμανία τα πήγε καλά με τον ιό, αλλά πραγματικά, το λέω σε φίλους εδώ και γελάμε, μα κανείς να μην τολμάει να σας αφήσει τους über alles εκτός λίστας;
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
209
Aυτο που παρεθεσα ειναι προχθεσινο. Δεν ξερω τι ελεγαν νωριτερα.
https://www.thelocal.dk/20200530/denmarks-conditions-for-the-summer-holiday
Μα κι αυτό προχθεσινό είναι! Τι στο καλό, ουτε αυτοί δεν ξέρουν τελικά αν απαγορεύεται ρητά ή είναι απλή συσταση;
Αλλωστε ελπίζω να αναθεωρήσουν, και οι Δανοί θα απογοητευτουν φαντάζομαι αν δεν τους επιτραπεί να κατεβουν σε πιο θερμες χώρες όλο το καλοκαίρι. Ειδικά Ελλάδα, που ανταπεξηλθε τόσο αποτελεσματικά., γιατί όχι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
https://www.thelocal.dk/20200530/denmarks-conditions-for-the-summer-holiday
Μα κι αυτό προχθεσινό είναι! Τι στο καλό, ουτε αυτοί δεν ξέρουν τελικά αν απαγορεύεται ρητά ή είναι απλή συσταση;
Αλλωστε ελπίζω να αναθεωρήσουν, και οι Δανοί θα απογοητευτουν φαντάζομαι αν δεν τους επιτραπεί να κατεβουν σε πιο θερμες χώρες όλο το καλοκαίρι. Ειδικά Ελλάδα, που ανταπεξηλθε τόσο αποτελεσματικά., γιατί όχι;
Γιατι δεν θα συναντησουν μονο Ελληνες εδω?
Μαλλον ο ευρωπαικος βορρας δεν ειναι ετοιμος ακομη για ευρωπαικη συγκλιση στα κρουσματα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.372
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom