Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ξέχασα να το γράψω στην ώρα του, την Κυριακή, από Θεσσαλονίκη για Μιλάνο, ήμασταν 7 άτομα, οι 2 ιταλοί. Δε ξέρω αν έτυχε ή αν πολύ λίγοι έλληνες πετάνε πλέον προς Ιταλία, επίσης δε ξέρω πώς η εταιρεία (wizzair) συντηρείται.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλησπέρα , είχα κλείσει ένα ταξίδι 2 βράδια Βέλγιο και 3 Άμστερνταμ τον Απρίλιο, λόγο κορονοϊου το μεταφέραμε για μέσα Σεπτεμβρίου, ξέρεις κάποιος να μου πει αυτήν την στιγμή είναι απαραίτητο να κάνουμε κάποιο τεστ πριν ταξιδέψουμε? Να συμπληρώσουμε κάποια έντυπα? Έχει κάνει εικόνα από τις χώρες πως ειναι η κατάσταση για τους τουρίστες? Ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά εκ των προτέρων
Για το Βέλγιο πρέπει πλέον να συμπληρώσεις ένα έντυπο κατά την είσοδο σου στην χώρα. Αν ψάξεις στα επίσημα σαιτ, θα βρεις πληροφορίες. Η Αμβέρσα δυστυχώς έχει μεγάλο πρόβλημα, συνίσταται τόσο στους ίδιους τους Βέλγους αλλά και σε τουρίστες να μην ταξιδεύουν εκεί. Δουλεύουν από το σπίτι και μετά τις 11 το βράδυ απαγορεύεται η κυκλοφορία. Στην Ολλανδία, αν φτάσεις εκεί από την επαρχία της Αμβέρσας, πρέπει να μπεις σε 14ημερη καραντινα. Δυσκολα τα πράγματα στο Βέλγιο...
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ξέχασα να το γράψω στην ώρα του, την Κυριακή, από Θεσσαλονίκη για Μιλάνο, ήμασταν 7 άτομα, οι 2 ιταλοί. Δε ξέρω αν έτυχε ή αν πολύ λίγοι έλληνες πετάνε πλέον προς Ιταλία, επίσης δε ξέρω πώς η εταιρεία (wizzair) συντηρείται.
Ζητάνε κάποιο έντυπο να συμπληρώσεις για Ιταλία;
 

Georgethym

Member
Μηνύματα
25
Likes
10
Για το Βέλγιο πρέπει πλέον να συμπληρώσεις ένα έντυπο κατά την είσοδο σου στην χώρα. Αν ψάξεις στα επίσημα σαιτ, θα βρεις πληροφορίες. Η Αμβέρσα δυστυχώς έχει μεγάλο πρόβλημα, συνίσταται τόσο στους ίδιους τους Βέλγους αλλά και σε τουρίστες να μην ταξιδεύουν εκεί. Δουλεύουν από το σπίτι και μετά τις 11 το βράδυ απαγορεύεται η κυκλοφορία. Στην Ολλανδία, αν φτάσεις εκεί από την επαρχία της Αμβέρσας, πρέπει να μπεις σε 14ημερη καραντινα. Δυσκολα τα πράγματα στο Βέλγιο...
Βέλγιο θα πάμε με το αεροπλάνο Βρυξέλες και θα πάρουμε τρένο για μπρυζ όπου θα κοιμηθούμε δύο βράδια μετά λεωφορείο από εκεί για Άμστερνταμ για τρεις μέρες, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την ανταπόκριση
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ζητάνε κάποιο έντυπο να συμπληρώσεις για Ιταλία;
Ήμουν τράνζιτ και δε χρειάστηκε να συμπληρώσω κάτι. Νομίζω ότι γενικά δε χρειάζεται να συμπληρώσεις κάποιο έντυπο για Ιταλία, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη.
 

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρήτη
θελουν pcr τεστ και αυτο κοστιζει απο 120-250 ευρω...
Ευχαριστω!!!!
Εντωμεταξυ βρήκα άκρη... με λιγότερα χρήματα...!!

στείλτε όσοι ενδιαφέρεστε και έχετε το ίδιο προβλημα προσωπικό μήνυμα για να μη θεωρηθεί διαφήμιση.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.211
Likes
7.500
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Σήμερα 09 Αυγούστου επιστροφή 0100 από Φρανκφούρτη και ΝΑΙ είμαστε από τους τυχερούς της πτήσης !!! Προχωρήστε ευθεία παρακαλώ ........! Για λήψη δείγματος για εξέταση ! Αισθάνθηκα λίγο λες και θα έκανα εγχείρηση ! Ενημέρωση σε 24 ώρες αν βρεθούμε θετικοί......
 

spyros91

Member
Μηνύματα
866
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπερα παιδια!! Εγω εχω κλεισει ταξιδι 9-15 Σεπτεμβρη παρισι.. πως με βλεπετε θα παω?? Επισης με τα εως τωρα δεδομενα απλα συμπληρωνω το plf???
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Καλησπερα παιδια!! Εγω εχω κλεισει ταξιδι 9-15 Σεπτεμβρη παρισι.. πως με βλεπετε θα παω?? Επισης με τα εως τωρα δεδομενα απλα συμπληρωνω το plf???
καλησπερα,χτες απο γαλλια ηρθε ο ξαδελφος μου,ελληνας και γαλλος παραλληλα,εφοσον ηρθε και δεν περασε τεστ,και λοιπα,θεωρω πως με το plf θα σαι οκ.
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ονειρεμένο Ταξίδι
Dark Side Of The Moon
Έχω κλείσει εισιτήρια στις 18 Αυγούστου για το αεροδρόμιο του Μπέργκαμο με Ryanair (από Αθήνα). Προορισμός είναι η Βενετία, η Βερόνα και το Σιρμιόνε.
Οι ερωτήσεις είναι:
  1. Έκτος τα εισιτήρια κλπ ... Τι άλλο χρειάζεται να κάνω; Χρειάζεται κάποιο έντυπο; Βρήκα στο διαδίκτυο αυτό το έντυπο, ξέρει κανένας εάν είναι υποχρεωτικό;
  2. Το plf δεν είναι μόνο γι' αυτούς που επισκέπτονται την Ελλάδα κι όχι για εμάς που θέλουμε να πάμε Ευρώπη; Η υπάρχει κάποιο αντίστοιχο για τα ταξίδια στην Ευρώπη; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάπου μία σίγουρη απάντηση.
  3. Χρειάζεται να έχουμε κάνει το τεστ covid για να πάμε Ιταλία;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
 
Μηνύματα
93
Likes
61
να ρωτήσω για τα αεροπορικά ταξίδια την επόμενη ημέρα, που το έχω απορία........Το μέτρο της μάσκας τηρείται μέσα στο αεροσκάφος ή πηγαίνει στο σαγονάκι μετά το πρώτο μισάωρο? Τι είδατε όσοι ταξιδέψατε?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.211
Likes
7.500
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
να ρωτήσω για τα αεροπορικά ταξίδια την επόμενη ημέρα, που το έχω απορία........Το μέτρο της μάσκας τηρείται μέσα στο αεροσκάφος ή πηγαίνει στο σαγονάκι μετά το πρώτο μισάωρο? Τι είδατε όσοι ταξιδέψατε?
... απαρεγκλίτως...............
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom