Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
14 μέρες μένεις σε καραντίνα? τι ταξίδι είναι αυτό? αν θέλεις να πας μια εβδομάδα τη βγάζεις στο ξενοδοχείο?
Ακριβώς.Και σε ειδικό ξενοδοχείο με υψηλό κόστος.Δεν είναι όμως έτσι για όλες τις χώρες.Καλύτερα κοίταξε αυτήν την συζήτηση/θέμα προς τα πίσω.΄Εχουν γραφτεί πολλές λεπτομέρειες και για διάφορες χώρες.Διάλεξε χώρα και μετά συζητάμε τι ισχύει τώρα.
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Ακριβώς.Και σε ειδικό ξενοδοχείο με υψηλό κόστος.Δεν είναι όμως έτσι για όλες τις χώρες.Καλύτερα κοίταξε αυτήν την συζήτηση/θέμα προς τα πίσω.΄Εχουν γραφτεί πολλές λεπτομέρειες και για διάφορες χώρες.Διάλεξε χώρα και μετά συζητάμε τι ισχύει τώρα.
σε ευχαριστώ, θα το κοιτάξω
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Ακριβώς.Και σε ειδικό ξενοδοχείο με υψηλό κόστος.Δεν είναι όμως έτσι για όλες τις χώρες.Καλύτερα κοίταξε αυτήν την συζήτηση/θέμα προς τα πίσω.΄Εχουν γραφτεί πολλές λεπτομέρειες και για διάφορες χώρες.Διάλεξε χώρα και μετά συζητάμε τι ισχύει τώρα.
Ή ακόμα καλύτερα κοίτα τα σημερινά δεδομένα γιατί συνεχώς αλλάζουν. Για Ιταλία πχ που κοιτούσα εγώ, μέχρι πριν μια βδομάδα ήταν πολύ εύκολο. Μονο τεστ χρειαζοταν και μάλιστα αντιγόνου, όχι pcr. Πλέον δυστυχώς έχουν βάλει και καραντίνα.

Οι τιμές βέβαια των εισιτηρίων είναι αποτρεπτικες. Με εξαργύρωση μιλίων συμφέρει αρκετά, νομίζω, αυτήν την περίοδο.
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
En route η 1η πτηση στο κοσμο covid free.
Μικρή λεπτομέρεια αλλά σίγουρα υπήρξαν πολλές άλλες πτήσεις που ήταν covid free (δηλαδή κανένας στο αεροπλάνο δεν έχει covid) γιατί ακόμα και εμβολιασμένοι να είναι όλοι τους και πάλι ακόμα με σιγουριά δε το ξέρουμε ότι ήταν covid free αν δεν περάσουν μερικές μέρες. Οπότε η πρώτη που όλοι ήταν εμβολιασμένοι, ναι, μάλλον.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ή ακόμα καλύτερα κοίτα τα σημερινά δεδομένα γιατί συνεχώς αλλάζουν. Για Ιταλία πχ που κοιτούσα εγώ, μέχρι πριν μια βδομάδα ήταν πολύ εύκολο. Μονο τεστ χρειαζοταν και μάλιστα αντιγόνου, όχι pcr. Πλέον δυστυχώς έχουν βάλει και καραντίνα.
Που εχουν βαλει καραντινα? Ελλαδα εννοεις? Ειναι εδω κ πολυ καιρο. Ιταλια δεν εχει καμμια καραντινα, μονο rapid, που δεν ελεγχει κανεις εννοειται.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτό διαβαζα κι εγώ μέχρι την προηγούμενη βδομάδα. Τώρα λένε για ιατρικό έλεγχο και αυτοαπομόνωση. Στην Ιταλία εννοώ πάντα. Στην Ελλάδα εννοείται η καραντίνα.
Δεν ισχυει για εμας. Απο τις 14/1 εως σημερα κ με ανανεωση εως 6/4 οι χωρες χωριζονται σε κατηγοριες κ αναλογα ισχυουν μετρα. Για Ελλαδα απο 14/1 δεν εχει αλλαξει απολυτως τιποτε. Ενα ραπιντ τεστ κ τπτ αλλο.
https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Δεν ισχυει για εμας. Απο τις 14/1 εως σημερα κ με ανανεωση εως 6/4 οι χωρες χωριζονται σε κατηγοριες κ αναλογα ισχυουν μετρα. Για Ελλαδα απο 14/1 δεν εχει αλλαξει απολυτως τιποτε. Ενα ραπιντ τεστ κ τπτ αλλο.
https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html
Πες το κι έχω σκάσει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πες το κι έχω σκάσει.
Δοκιμασμενο πολλακις..προχτες στο Λεοναρντο ντα Βιντσι γινοταν χαμος, δεν ελεγχε κανεις τπτ, σε σημειο που αναρωτηθηκα αν εκανα καλα να δωσω τα 20€ για το ραπιντ. Γιατι εχεις κ τη δυνατοτητα να μην εχεις κανει τπτ πριν, χωρις τεστ μενεις σπιτι 14 μερες αν σε ελεγξουν βεβαια.. Αν μπορουσα να ρισκαρω θα το εκανα.
Ο χαμος δειχνει οτι κατι κινειται, πτησεις ασφυκτικα γεματες.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Δοκιμασμενο πολλακις..προχτες στο Λεοναρντο ντα Βιντσι γινοταν χαμος, δεν ελεγχε κανεις τπτ, σε σημειο που αναρωτηθηκα αν εκανα καλα να δωσω τα 20€ για το ραπιντ. Γιατι εχεις κ τη δυνατοτητα να μην εχεις κανει τπτ πριν, χωρις τεστ μενεις σπιτι 14 μερες αν σε ελεγξουν βεβαια.. Αν μπορουσα να ρισκαρω θα το εκανα.
Ο χαμος δειχνει οτι κατι κινειται, πτησεις ασφυκτικα γεματες.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom