Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πληθυντικός της μεγαλοπρέπειας; :haha:
Στους πόσους ανά είσοδο είναι πια το Μάτσου Πίκτσου;
Ως φόρουμ, δε γράφω μόνος μου.
2246 προς το παρόν, περίπου οι διπλάσιοι από αύριο.
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλη σας μέρα.
Τον Νοέμβριο εχω άδεια και σκέφτομαι εφόσον ειναι εφικτό να κάνω ενα ταξιδι με την φίλη μου στην Ιορδανία.Ψάχνω να βρω κάποια σελιδα που να μπορω να ενημερωθω για τις εξελίξεις σχετικα με το τι χρειάζεται να γνωρίζω , πχ αν θα μπω σε καραντίνα οταν φτάσω κτλ. Σιγουρα όλα αυτά ειναι ρευστά και αλλάζουν. όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Σας ευχαριστώ.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πώς είναι τα πράγματα για Βουκουρέστι. Λέμε να πάμε για ΣΚ. Είμαστε εμβολιασμενοι και καταλαβαίνω ότι μπαίνουμε στη χώρα χωρίς τεστ ή καραντίνα. Θα ήθελα αν κάποιος πήγε πρόσφατα να μου δώσει δύο πληροφορίες. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Για τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου που γνωριζω μπορώ να σου πω "Πες πως εισαι στην Ελλάδα ''
Τα ιδια ακριβώς... Αν υπάρχουν μικρές διαφορές δε θα τις καταλαβεις σε ενα ΣΚ
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Για τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου που γνωριζω μπορώ να σου πω "Πες πως εισαι στην Ελλάδα ''
Τα ιδια ακριβώς... Αν υπάρχουν μικρές διαφορές δε θα τις καταλαβεις σε ενα ΣΚ
Τελεια, αρα μπορω να κλεισω εισιτηρια και βλεπω στη πορεια αναλογα με τις εξελιξεις. Απλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν μπαινεις σε καραντινα, εχω βρει για πολλες χωρες αλλα οχι για Ιορδανια. τελεια , σας ευχαριστω παρα πολυ.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Ερωτηση : Ειναι αληθες αυτο που ακουσα απο φιλο.....ειχε δρομολογησει ταξιδι στο ΟΣΛΟ Νορβηγια μηνες τωρα οντας ανεμβολιαστος....και εμαθε τελευταια στιγμη οτι δεν τον δεχετε η Νορβηγια με απλο PCR ή RAPID τεστ?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τελεια, αρα μπορω να κλεισω εισιτηρια και βλεπω στη πορεια αναλογα με τις εξελιξεις. Απλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν μπαινεις σε καραντινα, εχω βρει για πολλες χωρες αλλα οχι για Ιορδανια. τελεια , σας ευχαριστω παρα πολυ.
Νομίζω ότι η απάντηση ήταν για άλλο post... Που αφορούσε το Βουκουρέστι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Ερωτηση : Ειναι αληθες αυτο που ακουσα απο φιλο.....ειχε δρομολογησει ταξιδι στο ΟΣΛΟ Νορβηγια μηνες τωρα οντας ανεμβολιαστος....και εμαθε τελευταια στιγμη οτι δεν τον δεχετε η Νορβηγια με απλο PCR ή RAPID τεστ?
Μπορείς να δεις τα σχετικά εδώ:

IATA - International Travel Document News
 

Antreas93

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας. Πρόκειται να ταξιδέψω στο Μαρακές 13 Οκτωβρίου με Ryanair μέσο Λονδίνου. Επειδή δεν βγάζω άκρη γνωρίζει κανείς αν στο λονδρέζικο αεροδρόμιο χρειάζεται κάτι περαιτέρω εκτός του πιστοποιητικού εμβολιασμού;
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Ερωτηση : Ειναι αληθες αυτο που ακουσα απο φιλο.....ειχε δρομολογησει ταξιδι στο ΟΣΛΟ Νορβηγια μηνες τωρα οντας ανεμβολιαστος....και εμαθε τελευταια στιγμη οτι δεν τον δεχετε η Νορβηγια με απλο PCR ή RAPID τεστ?
Αυτό που ίσχυε εδώ και αρκετό καιρό, και δεν νομίζω να έχει αλλάξει, είναι ότι οι ανεμβολίαστοι υπόκεινται σε υποχρεωτική καραντίνα (δεκαήμερη ή υπό όρους επταήμερη), απαιτείται PCR 24 ωρών πριν την άφιξη, και διενεργείται υποχρεωτικά rapid test στο αεροδρόμιο άφιξης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom