Τελικά επιτρέπεται να βγάζεις φώτο από το αεροπλάνο?

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σου χα νε και σενα κλειστα τα σκιαδια και δεν μας το λες:xmas_lol:
Παραδεξου το!
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
εγω παντως εχω τραβηξει ωραια βιντεακια το ομολογω απο το αεροπλανο τα εχω βαλει στο υτυβε
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σου χα νε και σενα κλειστα τα σκιαδια και δεν μας το λες:xmas_lol:
Παραδεξου το!
Νυχτα ηταν, τωρα αν ηταν κλειστα τα παντζουρια θα σε γελασω, εχω την εντυπωση οτι κοιμομουν.

Καλη χρονια και σε σενα
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιαυτο δεν πηρες χαμπαρι τον Καναδα.
Ηταν πολυ εντυπωσιακο να βλεπεις μεγαλα ποταμια με τοσες διακλαδωσεις απο κατω.
Αλλα δεν μου εκοψε να τα βγαλω φωτο τοτε.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Mη μπερδεύεστε. H μεκατορική (κυλινδρική) προβολή όλης της Γης σε χάρτη είναι αυτονόητο ότι έχει αποκλείσεις στην μέτρηση των αποστάσεων και των γωνιών. Ενώνοντας σημεία δεν ορίζουμε ευθείες γραμμές καθώς βρισκόμαστε σε σφαίρα. Αν ορίσετε μέτρηση απόστασης στο google earth από πχ Φρανκφούρτη προς Νέα Υόρκη, η συντομότερη διαδρομή περνάει εκ των πραγμάτων από τα παράλια του Καναδά
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι ειπες τωρα βρε Σπυρο!Για καντο μας πιο λιανα αυτο ..γιατι ειναι και δυσκολες οι ωρες.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Mη μπερδεύεστε. H μεκατορική (κυλινδρική) προβολή όλης της Γης σε χάρτη είναι αυτονόητο ότι έχει αποκλείσεις στην μέτρηση των αποστάσεων και των γωνιών. Ενώνοντας σημεία δεν ορίζουμε ευθείες γραμμές καθώς βρισκόμαστε σε σφαίρα. Αν ορίσετε μέτρηση απόστασης στο google earth από πχ Φρανκφούρτη προς Νέα Υόρκη, η συντομότερη διαδρομή περνάει εκ των πραγμάτων από τα παράλια του Καναδά
Τι ειπες τωρα βρε Σπυρο!Για καντο μας πιο λιανα αυτο ..γιατι ειναι και δυσκολες οι ωρες.

Έλα βρε KLEOPATRA... πόσο πιο απλά να τα πει ο χριστιανός;;;:xmas_rolleyes::xmas_mrgreen:

Κάτσε να στα εξηγήσω εγώ που τα κατάλαβα...
Λοιπόν:

H μεκατορική (κυλινδρική) προβολή όλης της Γης σε χάρτη είναι αυτονόητο ότι έχει αποκλείσεις στην μέτρηση των αποστάσεων και των γωνιών. Ενώνοντας σημεία δεν ορίζουμε ευθείες γραμμές καθώς βρισκόμαστε σε σφαίρα. Αν ορίσετε μέτρηση απόστασης στο google earth από πχ Φρανκφούρτη προς Νέα Υόρκη, η συντομότερη διαδρομή περνάει εκ των πραγμάτων από τα παράλια του Καναδά.

Δεν πιστεύω τώρα να εχεις καμιά απορία, ε;;;
(Σπύρο, στα γιαπωνέζικα μας τα είπες... αν θες πες τα και στα ελληνικά γι' αυτούς που δε γνωρίζουν την ιαπωνική:haha:)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.995
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είναι λίγο πιο περίπλοκο από αυτο, καθώς κάποιες φορές τα αεροπλάνα δε συμφέρει να ακολουθήσουν τη συντομότερη χιλιομετρικά διαδρομή, αλλά να εκμεταλευτούν κάποια συγκεκριμένα ρεύματα αέρα (που επικρατούν μόνο σε εκείνα τα ύψη).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Για να το πω εγω με απλα ελληνικα μας παπ...........σε για αρκετες ωρες ,διοτι και τιποτα δεν βλεπαμε απο το παραθυρο,οπως θα θελαμε ,και μεσα στη μαυρη μαυριλα ειμασταν για τοσες ωρες.Τα σκιαδια τα εκλεισαν 2 ωρες μετα την απογειωση και τα ξανανοιξαν πανω απο τον Καναδα.
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Με την Ο.Α (κρατική και ιδιωτική) και την MALEV δεν είχα πρόβλημα για φωτογραφίες.Με την LOT αντιμετώπισα πρόβλημα όταν σηκώθηκα να φωτογραφίσω το εσωτερικό του Embraer 170.Ήρθε η αεροσυνοδός με άγριο ύφος και μου είπε "No pictures" κουνόντας το χέρι...Και δε χρησιμοποίησα φλας,αν χρησιμοποιούσα μπορεί να με πέταγε κι έξω στα 20.000ft !!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Με την Ο.Α (κρατική και ιδιωτική) και την MALEV δεν είχα πρόβλημα για φωτογραφίες.Με την LOT αντιμετώπισα πρόβλημα όταν σηκώθηκα να φωτογραφίσω το εσωτερικό του Embraer 170.Ήρθε η αεροσυνοδός με άγριο ύφος και μου είπε "No pictures" κουνόντας το χέρι...Και δε χρησιμοποίησα φλας,αν χρησιμοποιούσα μπορεί να με πέταγε κι έξω στα 20.000ft !!!!
Επεσες σε αυταρχική Ηγουμενη
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.995
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με την Ο.Α (κρατική και ιδιωτική) και την MALEV δεν είχα πρόβλημα για φωτογραφίες.Με την LOT αντιμετώπισα πρόβλημα όταν σηκώθηκα να φωτογραφίσω το εσωτερικό του Embraer 170.Ήρθε η αεροσυνοδός με άγριο ύφος και μου είπε "No pictures" κουνόντας το χέρι...Και δε χρησιμοποίησα φλας,αν χρησιμοποιούσα μπορεί να με πέταγε κι έξω στα 20.000ft !!!!
Ε, άλλο πράγμα να επιτρέπεται η φωτογράφηση έξω από το παράθυρο, και άλλο πράγμα να επιτρέπεται η φωτογράφηση των αγνώστων συνεπιβατών μας και του πληρώματος. Και πολύ χαλαρή την είδα την αντίδρασή της.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.753
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom