Ινδονησία Μαλαισία Μπρουνέι Σιγκαπούρη Τη βοήθεια των Ασιόπληκτων, παρακαλώ...

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Πω πω συνωστισμός!!!!!!!!
Taver δεν έχω πάει σε όλα όσα γράφεις..
Εχω πάει μονο Σιγκαπουρη.--θα σου αρέσει.
Brunei να μας πεις και εμάς..
Η Κουάλα επίσης θα σου αρέσει απ οτι λένε. μεγαλούπολη με τα ουλα της!!

Και εσεις λιμά απο πάνε μη βαράτε..απο σιγά σιγά θα τον παμε μέχρι να αναζητά μονο ασιατικούς προορισμούς!!!!!:clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.555
Συγγνώμη, τώρα το πρόσεξα...

28/12 08:55 - 12:15 πτήση (air asia) για Kuala Lumpur, Malaysia
29/12 06:45 - 09:05 πτήση (air asia) για Bandar Seri Begawan, Brunei

Σκότωμα Κώστα....εγώ θα έβγαζα όξω Μπρουνέι. Τι θα δεις σε μισή μέρα στη Κουάλα? Είναι και το LCCT μακριά, σκότωμα του κερατά με γαλατάδικη πτήση. Εκτός αν θες μόνο τη σφραγίδα στο διαβατήριό σου...γνώμη μου, κάτσε Κουάλα και 29/12 (μισή μέρα σε κάθε πόλη? :shock:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σιγκαπούρη θέλεις τουλάχιστον δυο μερες..το βραδυ ειναι νέκρα..
για να περάσω την ώρα μου πήγα σε πλατεία και παρακολούθησα ινδικη ταινία παρέα με ινδούς που έκλεγαν γοερα απο την σαπουνόπερα..μετά ψώνισα λαχανικά απο την πρωινή λαική...:shock:
Taver αν μπορείς μείνε στο Rafles..στην σιγκαπουρη..
Singapore Hotel | Official Site Raffles Hotel Singapore | Luxury Hotel
Εγω έμενα απ έξω...:rolleyes:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συγγνώμη, τώρα το πρόσεξα...

28/12 08:55 - 12:15 πτήση (air asia) για Kuala Lumpur, Malaysia
29/12 06:45 - 09:05 πτήση (air asia) για Bandar Seri Begawan, Brunei

Σκότωμα Κώστα....εγώ θα έβγαζα όξω Μπρουνέι. Τι θα δεις σε μισή μέρα στη Κουάλα? Είναι και το LCCT μακριά, σκότωμα του κερατά με γαλατάδικη πτήση. Εκτός αν θες μόνο τη σφραγίδα στο διαβατήριό σου...γνώμη μου, κάτσε Κουάλα και 29/12 (μισή μέρα σε κάθε πόλη? :shock:)
Χμ... Αν φύγω με την απογευματινή της Royal Brunei (που φεύγει από το κανονικό terminal), προλαβαίνω τα βασικά στην KUL? (Αυτό μάλλον σημαίνει μάλλον ότι Kota Kinabalu θα δω απλά από το αεροπλάνο ως transit...)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρένα, το βράδυ εδώ έχει πολύ ζωή - Boat Quay - Wikipedia, the free encyclopedia

Είναι πολύ όμορφα, δίπλα στο κανάλι, με θέα το skyline...
awww.tropicalisland.de_SIN_20Singapore_20Boat_20Quay_20and_20skyline_20twilight_20b.jpg
ΩΩΩ ναι συγνώμη..σίγουρα θα έχει και κατι άλλο αλλα θέλω να πώ δεν ειναι εύκολο σε ένα βράδυ να προσανατολιστείς καν!!
σίγουρα εκεί ειναι ένα καλο σημείο να περπατήσεις νωρίς το βράδυ..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Στη θέση σου θα έκλεινα όλες τις μέρες στη Βιρμανία με ολίγη Σιγκαπούρη. Η ΝΑ Ασία στα καλύτερά της. Υπάρχουν και πρακτορεία, θα σε πανε θα σε φέρουν χωρίς να ταλαιπωρηθείς και δεν θα σου κοστίσει μια περιουσία. Και ο Δεκέμβρης είναι άριστη εποχή
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Εχω επισκευτεί την Σιγκαπούρη 2 φορές και όχι stopover...Η τελευταία ήταν πριν ενα μήνα.Το βράδυ πάντως δεν είχε νέκρα...Εκτός αν αναφέρεσαι στην Orchard str., όπου όντως μετά το κλείσιμο των Malls ερημώνουν οι δρόμοι.Για νυχτερινή ζωή υπάρχει το Clark Quay και η Marina Bay δίπλα στην πλατεία του Merlion (Lion), όπου υπάρχουν μπαράκια, καφετέριες κλπ...Μια πολύ καλή εναλλακτική είναι και το Kudeta που βρίσκεται στον τελευταίο όροφο του Marina Bay Sands (υπέροχο ξενοδοχείο...), και είναι club με την καταπληκτική θέα στην Singapore city, Singapore flyer κλπ...Εννοείτε ότι πρέπει να αφιερώσεις περισσότερες μέρες στην Σινγκαπούρη.Έχει αρκετά αξιοθέατα...
Όσων αφορά την Kuala Lumpur, την επισκεύτηκα ως stopover από Μπαλί.Έμεινα 4 μέρες και επισκεύτηκα τα βασικά...Petronas towers, Menara tower, και Batu...κατά τ' άλλα χανόμουν στα malls, σε λιγότερο βαθμό βέβαια από την Σιγκαπούρη...Προτείνω 2 μέρες είναι καλά για Kuala.
Χαράς στο κουράγιο σου πάντως!!!καλό ταξίδι και καλά θα περάσεις όπου κι αν πας!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στη θέση σου θα έκλεινα όλες τις μέρες στη Βιρμανία με ολίγη Σιγκαπούρη. Η ΝΑ Ασία στα καλύτερά της. Υπάρχουν και πρακτορεία, θα σε πανε θα σε φέρουν χωρίς να ταλαιπωρηθείς και δεν θα σου κοστίσει μια περιουσία. Και ο Δεκέμβρης είναι άριστη εποχή
Χμ... Το κρατάω. Όπως έχω κρατήσει και το ενδεχόμενο για Αυστραλία, που επίσης είναι πολύ κοντά, και επίσης σε άριστη εποχή. Αλλά ας εστιάσουμε προς το παρόν στο σενάριο με τα "καταδρομικά" σφηνάκια...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάει χάλασε ο κόσμος ....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
taver, απ' ό,τι βλέπω, τίποτ' απ' ό,τι σου είπα δεν συγκράτησες! Δε θυμάμαι πότε κάναμε την κουβέντα (πριν ή μετά τα τσίπουρα) για να σου δώσω ελαφρυντικό για το blackout, αλλ' απ' ό,τι γράφεις στο πλάνο σου και τα σχόλιά σου, μάλλον ο καταλληλότερος να σε συμβουλεύσει το έχει κάνει ήδη. Περαστικά σου!

Υ.Γ.1. Μάπα η Kota Kinabalu, καλύτερος προορισμός το Brunei, τα ωραιότερα ανέκδοτα λέγονται στα σοβαρά! Ποιός είπε ό,τι ο μέγιστος δεν έχει χιούμορ?

Υ.Γ.2. Γιατί δε βάζεις και μια Μπόρα-Μπόρα στο πρόγραμμα, βρέ? Μια τσιγαριά δρόμος είναι κι αυτή! :bleh:

Υ.Γ.3. Δεν ξέρω τι θα προλάβεις να δεις απ' τα μέρη που θα πας (?). Το σίγουρο είναι πάντως ότι θα γνωρίσεις πολλά αεροδρόμια. Κι αν καταφέρεις να καταγράψεις και τους κωδικούς των αεροσκαφών, τι άλλο να ζητήσεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom