Ινδονησία Μαλαισία Μπρουνέι Σιγκαπούρη Τη βοήθεια των Ασιόπληκτων, παρακαλώ...

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Taver σου βρηκα το "απολυτο" ξενοδοχειο στο Ubud !!!!!!!!!!!
Mια ζωη την εχουμε βρε αδερφε :bounce:

Ubud Hanging Gardens Luxury Hotel & Spa Resort in Bali, Indonesia
$527.00 τη βραδιά για ταξίδι που πάω μόνος μου? :shock: Όχι ευχαριστώ, έχουμε και κρίση, θα το έχω όμως υπόψη μου για κάνα μήνα του μέλιτος...:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
$527.00 τη βραδιά για ταξίδι που πάω μόνος μου? :shock: Όχι ευχαριστώ, έχουμε και κρίση, θα το έχω όμως υπόψη μου για κάνα μήνα του μέλιτος...:)
δεν έχουν και κρίση εκει να ζητήσεις σκόντο..παντως ειναι καταπληκτικό-το καλο ειναι οτι εκει και αυτο που κοστίζει 30 ευρώ τη βραδυα πιστεψε με ειναι υπέροχο!! θα απολαυσεις την ηρεμια την ευγένεια και την ατμόσφαιρα.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ευχαριστώ Samion, renata & xenos. Κάποιος που να ξέρει για Yogyakarta & Jakarta?
Μια μέρα είναι αρκετή για να δεις αρκετά πράγματα...Τα μουσεία είναι οκ (το National έχει κάποιο εθνογραφικό/εθνολογικό ενδιαφέρον), περισσότερο θα την βγάλεις περπατώντας στη Κοτα (βλ. παλιά Τζακάρτα), όπου έχει διάφορα πράγματα να δεις. Το λιμάνι (Sunda Kelapa) είναι καλό, ο σιδηροδρομικός σταθμός έχει κάποιο αρχαιολογικό ενδιαφέρον και φυσικά αν σου αρέσει να "χάνεσαι" σε δρόμους που ακόμα μπορείς να δεις την αισθητική και πολιτική της αποικιοκρατίας τότε θα σου φανεί καλό.

Ετοιμάσου για τη χειρότερη κυκλοφοριακή συμφόρηση που έχεις δει...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δες εδώ:

http://www.travelstories.gr/352666-post7.html

Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες, εδώ ήμαστε (αν γίνεις συγκεκριμένος σε αριθμό ημερών και αφίξεις-αναχωρήσεις), να βγάλουμε πλάνο.
Ε, οι πτήσεις είναι ήδη κλεισμένες, οπότε τα περιθώρια αλλαγών στο πλάνο είναι περιορισμένα, πάντως ημέρες/αφίξεις/αναχωρήσεις τα έχω αναφέρει...:
http://www.travelstories.gr/%E1%F3%DF%E1/30918-%F4%E7-%E2%EF%DE%E8%E5%E9%E1-%F4%F9%ED-%E1%F3%E9%FC%F0%EB%E7%EA%F4%F9%ED-%F0%E1%F1%E1%EA%E1%EB%FE-5.html#post413301
Λείπει κάποια πληροφορία?
9/8 ATH-FRA-SIN -DRW (Άφιξη 10/8 βράδυ)
12/8 βράδυ DRW-DPS
16/8 αργά απόγευμα DPS-JOG
19/8 πρωί JOG-CGK
20/8 απόγευμα CGK-SIN-MUC-ATH
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ε, οι πτήσεις είναι ήδη κλεισμένες, οπότε τα περιθώρια αλλαγών στο πλάνο είναι περιορισμένα, πάντως ημέρες/αφίξεις/αναχωρήσεις τα έχω αναφέρει...:
http://www.travelstories.gr/%E1%F3%...ED-%F0%E1%F1%E1%EA%E1%EB%FE-5.html#post413301
Λείπει κάποια πληροφορία?
9/8 ATH-FRA-SIN -DRW (Άφιξη 10/8 βράδυ)
12/8 βράδυ DRW-DPS
16/8 αργά απόγευμα DPS-JOG
19/8 πρωί JOG-CGK
20/8 απόγευμα CGK-SIN-MUC-ATH
Ε, εντάξει, στο προηγούμενο ποστ σου δεν ήταν τόσο πλήρες: ;)

2. Yogyakarta. Θα έχω 2 πλήρεις μέρες (3 βράδυα, βράδυ φτάνω, πρωί φεύγω). Για να πάω στους μακρινούς ναούς, τι προτείνετε? ταξί, τοπικό πρακτορείο, κάτι άλλο? Το ότι θα πέσω ακριβώς πάνω στο τέλος του Ραμαζανιού (2 τελευταίες μέρες του) θα είναι πρόβλημα?

3. Jakarta (2 μέρες, 1 βράδυ). Τι να μη χάσω?


Θα σου στείλω π.μ.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Ξεθάβω αυτό το νήμα γιατί είναι εξαιρετικά χρήσιμο για αυτούς που ψάχνονται για Ν.Α Ασία και είναι ψιλοάσχετοι, θέλουν να τα δουν όλα και δεν μπορούν να καταλήξουν σε πρόγραμμα(εμένα δηλαδή:D ). Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που μοιραστήκατε!!!
 
Last edited by a moderator:

Lia-Kostas

Member
Μηνύματα
24
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Βραζιλία
Καλησπέρα...
εμεις Σιγκαπούρη πηγαμε και μεσα σε δυο μέρες προλάβαμε και είδαμε πάντως πάρα πολλά.παντως να ξερεις οτι με το μετρο κερδίζεις πολύ χρόνο και κόπο. απο κεί και πέρα ξέρω ότι το αεροδρόμιο κανονίζει και κάτι εκδρομες ξεναγήσεις στην χώρα για κάποιες ώρες χωρίς χρέωση αλλα δεν γνωρίζω τους όρους ακριβώς.νομίζω έχει να κάνει με το πόσες είναι οι ώρες που βρίσκεσαι στην χώρα.πάντως για μια πιο οικονομική λυση γιατί η Σιγκαπούρη είναι λίγο τσιμπημένη στη διαμονή, ανετα θα πρότεινα hostel είναι πεντακάθαρα και δεν έχεις να φοβηθείς τπτ. είναι όλοι πολύ φιλήσυχοι. εγώ άνετα θα το σκεφτόμουνα αν ήταν να ξαναπάω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα...
εμεις Σιγκαπούρη πηγαμε και μεσα σε δυο μέρες προλάβαμε και είδαμε πάντως πάρα πολλά.παντως να ξερεις οτι με το μετρο κερδίζεις πολύ χρόνο και κόπο. απο κεί και πέρα ξέρω ότι το αεροδρόμιο κανονίζει και κάτι εκδρομες ξεναγήσεις στην χώρα για κάποιες ώρες χωρίς χρέωση αλλα δεν γνωρίζω τους όρους ακριβώς.νομίζω έχει να κάνει με το πόσες είναι οι ώρες που βρίσκεσαι στην χώρα.πάντως για μια πιο οικονομική λυση γιατί η Σιγκαπούρη είναι λίγο τσιμπημένη στη διαμονή, ανετα θα πρότεινα hostel είναι πεντακάθαρα και δεν έχεις να φοβηθείς τπτ. είναι όλοι πολύ φιλήσυχοι. εγώ άνετα θα το σκεφτόμουνα αν ήταν να ξαναπάω.
Σε ποιό ερώτημα ακριβώς απαντάς? Αυτό είναι ένα θέμα που είχα ανοίξει πριν από περίπου 2 χρόνια. Από τότε, έχω πάει ήδη 2 φορές στη Σιγκαπούρη... Και όχι, δε θα πρότεινα hostel στη Σιγκαπούρη - έχει πραγματικά καλά ξενοδοχεία ("της παλιάς εποχής") που μπορείς να τα βρείς με λιγότερα από $100.00 τη βραδιά. Και αναλόγως την εποχή, η ύπαρξη κλιματισμού μπορεί να σώσει ζωές...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.283
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom