Malev Τι γίνεται με την malev?

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Κι επειδή εσύ τους έδωσες τα λεφτά στο χέρι τι θέλεις να γίνει δηλαδή? Στην τσέπη τους τα έβαλαν? Σας θέλω σοβαρούς... το κανόνι βάρεσε την Παρασκευή εσείς θέλετε να πάρετε τα λεφτά σας την Δευτέρα? δεν υπάρχει περίπτωση κανένας να χάσει τα λεφτά του... απλά οι διαδικασίες είναι χρονοβόρες... μέσα σε ένα δίμηνο όλα θα τακτοποιηθούν...
Εσύ ταξιδιωτικό γραφείο είσαι και παρεξηγιέσαι? Απάντησα στον Παύλο, ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέσω τράπεζας διότι έχω πληρώσει με μετρητά. Και στην τελική δεν θέλω να πάρω τα χρηματά μου πίσω την Δευτέρα, αλλά να πάρω μια συγκεκριμένη απάντηση και όχι τα μισόλογα που μου λένε.
 

angel30

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλησπέρα παιδιά.Είπα και εγώ να κάνω το ταξίδι των ονείρων μου στη νέα υόρκη και μου βγήκε ξινό με τη malev...Τα είχα κλείσει για Αυγουστο τα εισητήρια, πήγα εχθές στην τράπεζα και έκανα αμφισβήτηση της συναλλαγής και περιμένω τί θα γίνει...Τώρα που θα βρω φθηνά εισητήρια ξανά....?
 

ruckzuck

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
είναι πραγματικά μεγάλη η πίκρα κ η ταλαιπωρία.
μόνο και μόνο στη σκέψη ότι τα χρήματα σου υπάρχει έστω κ παραμικρή περίπτωση να γίνουν καπνός,τρελένεσαι.
κ γω μίλησα με την airtickets κ μου είπαν τα ίδια.---δεν έχει βγει ακόμη επίσημη ανακοίνωση της malev,έχουμε κινήσει όλες τις νόμιμες διαδικασίες με τις οποίες απαιτούμε την επιστροφή των χρημάτων των επιβατών μας,η διαδικασία διαρκεί περίπου 3 εβδομάδες κ.λπ.)---
ντάξει, και το κουκουε απαιτεί..
πάντως είναι λογικό από τη μία η διαδικασία επιστροφής χρημάτων να είναι χρονοβόρα αλλά κ από την άλλη εμείς να ανησυχούμε,ειδικά όταν δεν είμαστε ειδήμονες κ δε γνωρίζουμε τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε κ που να απευθυνθούμε.
τα λόγια του traveller είναι σίγουρα καθησυχαστικά,όμως χωρίς απτά στοιχεία πως μπορείς να είσαι βέβαιος?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
πριν 2-3 χρόνια μου ειχε συμβεί κατι αντιστοιχο όταν εκλεισε η aircomet που δεν ειχε καν γραφεια στην Ελλαδα .Ειχα κλεισει με airtickets με πιστωτική κάρτα .
Με ταλαιπωρησαν λίγο στη Alhpa bank αλλά μετά 2-3 μηνες τα χρηματα πιστωθηκαν στη κάρτα μου .
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
ANGEL εσύ τα εισιτήρια με ποιον τρόπο τα έκλεισες;
απο ποιο site, αν επιτρέπεται;
Κι εγω αμφισβήτησα τη συναλλαγή (με την αιτιολογία ότι πλήρωσα και δε θα έχω ανταπόκριση-λόγω χρεοκοπίας της εταιρίας). Η κοπέλα στην τράπεζα μου είπε πως θα έχω απάντηση απο την τράπεζα σε 2-3 βδομάδες...Ιδωμεν!
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
εγώ έκλεισα από πρακτορείο με πιστωτική, μου τηλεφώνησαν τώρα ότι θα μου επιστρέψουν τα λεφτά μου αύριο..
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
να σας ρωτησω κάτι?
ο πατερας μου είχε ταξιδέψει φινλανδία μέσω μαλεβ πριν δύο εβδομάδες και το εισητήριο της επιστροφής ήταν για προχθες την κυριακη(τελικά επεστρεψε σημερα με άλλη εταιρία κ πλήρωσε κ 370 το εισητήριο, μεγάλη ταλαιπωρία).
το θέμα είναι ότι τα λεφτά του εισητηρίου της μαλέβ τα είχε πληρώσει ο θείος μου σε ταξιδιωτικό γραφείο εκεί στην φινλανδία. τι κανουμε τώρα?
στο αεροδρόμιο του είπανε να στείλει μέιλ με όλα τα στοιχεία του στη μαλέβ. θα βγει άκρη άραγε?? θα μιλήσουμε με τον θείο μου κ εκεί βέβαια αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλουμε άκρη, εμπλέκονται πολλοί!
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Παιδιά σήμερα μου τηλ από την τράπεζα. Προχώρησαν σε αντιλογισμό, πράγμα που σημαίνει πως μου επιστρέφουν τα χρήματα!
Αν δεν κάνει ένσταση η εταιρία σε διάστημα 45 ημερών, τότε δεν μπορούν να πάρουν τίποτα... Θα σας ενημερώσω για τα νεότερα. Ελπίζω να δικαιωθούμε όλοι!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Κι εγώ είχα κλείσει εισητήριο με τη spanair μέσω μηχανής αναζήτησης πτήσεων και μόλις έμαθα ότι χρεωκόπησε τους έστειλα mail ρωτώντας τι γίνεται. Την επόμενη μέρα επικοινώνησαν τηλεφωνικά μαζί μου και μου είπαν ότι το εισητήριο ακυρώνεται και τα χρήματα θα πιστωθούν στην κάρτα μου σε περίπου ένα μήνα. Ελπίζω να γίνει έτσι.
 

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
εγώ έκλεισα από πρακτορείο με πιστωτική, μου τηλεφώνησαν τώρα ότι θα μου επιστρέψουν τα λεφτά μου αύριο..

Καλημέρα, μήπως έχεις κάποιο νεότερο από την malev? Σου επέστρεψε τα χρήματα σου το πρακτορείο?
 

korina80

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Παιδιά σήμερα μου τηλ από την τράπεζα. Προχώρησαν σε αντιλογισμό, πράγμα που σημαίνει πως μου επιστρέφουν τα χρήματα!
Αν δεν κάνει ένσταση η εταιρία σε διάστημα 45 ημερών, τότε δεν μπορούν να πάρουν τίποτα... Θα σας ενημερώσω για τα νεότερα. Ελπίζω να δικαιωθούμε όλοι!
Ποιας τράπεζας ήταν η κάρτα που είχες χρησιμοποιήσει? Έκανα κι εγώ αίτηση αμφισβήτησης στην Πειραιώς αλλά ακόμα περιμένω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom