Τι σημαίνει και πως αποφασίσατε το username σας?

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Χωρίς καθόλου φαντασία το Psilos3 το διατηρώ από τότε που θυμάμαι τον «ιντερνετικό» εαυτό μου.
Το psilos προφανώς από τα 195 εκατοστά που κουβαλάω.
Το 3 από τα καγκουρο-νιάτα μου στον Άρη (ακόμα παραμένω αδιόρθωτος).
Η φωτογραφία είναι από ένα δρομάκι στο κέντρο της Αβάνας, όπου ανάβω ένα εργατικό πούρο με φόντο τη σημαία της Κούβας και μερικούς Κουβανούς να πίνουν μπύρες, ενώ πλησιάζουν τα γνωστά ποδήλατα - ταξί. Εννοείται ότι είναι από τις αγαπημένες μου...
 
Last edited:

madim

Member
Μηνύματα
32
Likes
159
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία
Δεν είναι μόνο ότι δεν πρωτοτυπήσα, πήγα και έβαλα στο username το όνομα μου και του φίλου μου, κάτι που έγινε για πρώτη και τελευταία φορά. Έφαγα και κράξιμο όταν του το είχα πει! Αρχικά πήγα να βάλω dimar, είδα ότι παραπέμπει στην ονομασία κόμματος και τελικά έβαλα το ανάποδο για προφανείς λόγους.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Ο αέρας ταξιδεύει....ταξιδεύω και εγώ.Άλλες φορές με το μυαλό, άλλες φορές μέσα από το travelstories και ορισμένες φορές ψηλά στον αέρα με αεροπλάνο.Εύηχο και ευάερο το username μου, όσο και αν πρόκειται για μια απλή λέξη έχει μια μικρή ιστορία.Ως φαντάρος το 2001 υπηρέτησα 6 μήνες στο KOSOVO (ταξιδιωτική εμπειρία και αυτή!!!!!) .Εκεί κάναμε περίπολο μεταξύ των χωριών και στον ασύρματο το διακριτικό μας ήταν ΑΕΡΑΣ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Ο αέρας ταξιδεύει....ταξιδεύω και εγώ.Άλλες φορές με το μυαλό, άλλες φορές μέσα από το travelstories και ορισμένες φορές ψηλά στον αέρα με αεροπλάνο.Εύηχο και ευάερο το username μου, όσο και αν πρόκειται για μια απλή λέξη έχει μια μικρή ιστορία.Ως φαντάρος το 2001 υπηρέτησα 6 μήνες στο KOSOVO (ταξιδιωτική εμπειρία και αυτή!!!!!) .Εκεί κάναμε περίπολο μεταξύ των χωριών και στον ασύρματο το διακριτικό μας ήταν ΑΕΡΑΣ.
Θα ήταν ενδιαφέρουσα μια ιστορία από το Κόσοβο του 2001.΄Οπως έγραψαν άλλα μέλη για παλιά τους ταξίδια.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
986
Likes
2.072
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Προερχεται απο τα αρχικα του ονοματεπωνυμου μου.
Το θεμα ειναι οτι καποια μελη εχουν γραψει η μου εχουν πει δια ζωσης οτι το διαβαζουν βιαστικα ως psaeftra η "ψευτρα" και με ιντριγκαρει η ιδεα πως καταφερα να προκαλω ενα σταθερο lapsus :). Ο Φρόιντ εχει πει καποια πραγματα γιατι γινεται αυτο.
Ε, λοιπόν εγώ μέχρι τώρα το διάβαζα ως Πέφτρα (!) Τώρα το διάβασα σωστά, πάλι καλά!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
986
Likes
2.072
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Το δικό μου είναι το όνομα της γιαγιάς μου και το δεύτερο βαφτιστικό μου. Επειδή ήμουν το μοναδικό παιδί στην οικογένεια, μου δώσανε όλων τα ονόματα, έτσι έχω τρία - ούτε βασιλοπούλα να ήμουνα! :p. Βασικά είναι και λίγο λυπητερό, δε γεννήθηκαν άλλα παιδιά στην οικογένεια.:(
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επειδή δέχομαι πολλά μηνύματα μετά το ποστ μου (0), στο άβαταρ βλέπετε την παραλία "Ποτάμι" στη (γνωστή και ως το πιο όμορφο νησί του πλανήτη) Σάμο, και συγκεκριμένα στο Καρλόβασι.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Εγώ ήθελα να είμαι μια κακιά ηρωίδα, για να τρομάζω όποιον δεν γουστάρω.
Η Vanda ειναι απο το γνωστό Sport Billy, (οι της ηλικιας μου το ξέρουν.;)) η οποια εκανε ταξιδια στο διαστημα κυνηγώντας τον.
 
Last edited:

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
το ονομα κ η ημερομηνια γεννησης μου ειναι το username μου, η φωτο προφιλ ειναι η ταξιδιωτικη μου σελιδα στο facebook
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.458
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom