Τι χόμπυ έχετε;

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Χειρότερα! Τοξότης με ωροσκόπο Τοξότη!
Απαπα.... Αν ήσουν άντρας θα σε ερωτευόμουν αμέσως!!!! :haha::haha::haha:

και για να αποφύγουμε το οφ τόπικ: κάνω και συλλογή με αφίσες από παλιές διαφημίσεις
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Απαπα.... Αν ήσουν άντρας θα σε ερωτευόμουν αμέσως!!!! :haha::haha::haha:
Και μέτα θα σου έκανα τη ζωή δύσκολη! :haha:

Στους επόμενους μήνες σκέφτομαι να επανακάμψει και ένα προηγούμενο χόμπι μου....Συντήρηση ενυδρείου!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ανά διαστήματα έχω ασχοληθεί κι εγώ με αρκετά κυρίως όμως είναι τα εξής:
Ζωγραφική. Ενώ έχω καλό χέρι, μου λείπει η υπομονή που χρειάζεται για να βελτιωθώ. Το χω παρατήσει καιρό τώρα.
Πινγκ πονγκ, έπαιζα στην κατασκήνωση φανατικά. Τώρα δεν θα το ψάξω, αλλά αν βρεθεί μπροστά μου, μπορώ να παίζω με τις ώρες.
Τον τελευταίο χρόνο ασχολούμαι εντατικά και μανιακά με τους street latin χορούς και μάλλον όσο με κρατάνε τα πόδια μου δεν πρόκειται να σταματήσω ποτέ. Από χόμπι έχει γίνει τρόπος ζωής.

Πάντως είναι καλό στην ζωή σου να βρίσκεις πράγματα να κάνεις για την πάρτη σου και να σπας την καθημερινότητα σου. Αν όχι, πάντα κάτι θα σου λείπει..
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
και εγώ βαριέμαι εύκολα, αλλά κάποια κρατάω κιόλας....

....όπως ζωγραφική....από πολύ μικρό παιδί..

Επίσης μ'αρέσει να φτιάχνω δώρα για κοντινούς ανθρώπους τα οποία έχουν προσωπικό χαρακτήρα δικό μου και αυτουνού για τον οποίο τα κάνω (γενικά μ αρέσει να δίνω δώρα....αλλά και να τα παίρνω :D)...Άρα -διάφορες χειροτεχνίες. Και πάντα μια ωραία τουρτίτσα ως συνοδευτικό (μικρά μιστικά)...

Από μικρή μαζεύω post card από τα μέρη που επισκέπτομαι.

Είμαι σε φάση μελέτης λαϊκής πολιτιστικής κληρονομίας και εθνογραφίας από διάφορες πηγές.

Γλώσσες! Τώρα είμαι στα ιταλικά και στην τελειοποίηση γερμανικών

Πέρυσι πήγαινα σε ένα σεμινάριο αφήγησης παραμυθιών στο Λαογραφικό μουσείο Θεσ/νικης και μ αρεσε πάρα πολύ!

Ασχολούμαι αρκετά με διάφορα quiz γνώσεων (πλέον μόνο online) και είμαι μέλος μιας ένωσης των κουιζ παιχτών της Σερβίας (κάθε χρόνο επίσημα οργανώνεται πρωτάθλημα, αλλά έχω να πάω 5 χρόνια).

Τρελένομαι τα επιτραπαίζια αλλά δεν έχω πάντα παρέα να τα παίζω...μαλτακια I dare you! :cool:

Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ παραπάνω με την φωτογραφία...Προς το παρόν πετυχαίνω που και που καμία ωραία φωτογραφία....

όταν είπα τουρτίτσα...δεν έκανα πλάκα....μ αρεσει να κάνω πειράματα με φαγητά και προπονούμαι στα διάφορα πάρτυ που κάνω συχνά στο σπίτι κάνοντας τα (όμορφα και νόστημα εννοείται ;))

αυτά νομίζω....
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
1. Μου αρέσει πολύ το απόγευμα όταν τελειώνω τη δουλειά να πηγαίνω γυμναστήριο. Αυτό αποτελεί μια καθημερινή συνήθεια τα τελευταία 12 χρόνια.
2. Βλέπω ξένες αμερικάνικες σειρές στον υπολογιστή.
3. Τον τελευταίο καιρό μου αρέσει να βλέπω εκπομπές μαγειρικής και να οργανώνω τις συνταγές μου σε βιβλία και ντοσιέ. Μου αρέσει επίσης να μαγειρεύω, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς η μαμά μου πάντα με προλαβαίνει...
4. Από τις πλέον αγαπημένες μου συνήθειες είναι να απολαμβάνω το καφεδάκι μου με τις κολλητές μου Παρασκευή απογευματάκι! Είναι πλέον για μας κάτι σαν ιεροτελεστία!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
-Να σπάω τα νεύρα των γειτόνων μου στην εστία
-Ρωσικά
-Μαγειρική κι Ζαχαροπλαστική
-Ταξίδια
-Μπύρα/Βότκα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom