Τοσκανη διακοπες

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
δεν είπαμε αυτό... αλλά ο εχθρός του καλού είναι ... τα χωριά της τοσκάνης :bleh:
και του Αμαλφι φυσικα δεν διαφωνω... αλλα οχι και δεν αξιζει να πας... μην τρελαθουμε κιολας.... ο δε συντροφος @σαιτας αν δεν απατωμαι ειχε πει εχουμε πολλα τετοια στην Ελλαδα, γλιτωσε την απελαση και συνεχιζει ... :p :p
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Συμφωνώ με την ... απέλαση :bleh:.
Όμως, οι μέρες του ταξιδιού σας είναι λίγες. Για να σας μείνει αξέχαστο το ταξίδι, αφήστε έξω τη Βενετία και τα 5 terre. Ή βγάλτε τη Ρώμη και αφήστε τα 5 terre ή τη Βενετία.
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
οκ καταλαβα εξω η Βενετια κ τα 5 terre,καποιος απαντησε να δωσω αλλη μια μερα στην Ρωμη αλλα εχω κλεισει ειδη τα ξενοδοχεια στις 2 πολεις,κοιταχτε πως το εχω σχεδιασει..
1 μερα arezzo-cortona-montepulciano-pienza-montalcino,
1 μερα san gimignano-siena-grosseto και μετα για μπανιο(στην ομωνυμη παραλια)
1 μερα prato-pistoia-montecatini terme-lucca-piza
2 μερες στην φλωρεντια για να δουμε την πολη κ για ψωνια
κ 1 μερα στα χωρια του chianti.
μετα παμε Ρωμη 3 μερες,
φανταζομαι οτι οι αποστασεις δεν ειναι πολυ μεγαλες για καθε μερα.
κατι αλλο,εχω καταλαβει οτι στα εστιατορια ειναι λιγο εως πολυ ακριβα τι μου προτεινεται για φαγητο?να τρωμε μεσα η" εξω απο την Φλωρεντια?
και κατι τελευταιο(μαλλον)εμαθα οτι τι διπλωμα το ελληνικο -αυτο το χαρτινο- δεν περναει κ θελει το καινουργιο ισχυει?
Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον κ την βοηθεια σας
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Το πρόγραμμα είναι μ αυτή τη σειρά; :) αν θες για την οργάνωση της καθε μερας ισως σε βοηθουσε το πρόγραμμα του δικού μου road trip στην Ιταλία δες εδω http://www.travelstories.gr/community/threads/un-sogno-italiano.31940/ αν σ ενδιαφέρει στα αντίστοιχα κεφάλαια δες το μενου αριστερά ανα ημέρα:)
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
διαβασα το προγραμμα σου elenara88 πραγματικα πολυ ωραιο το ταξιδι σας πολυ κουραστικο αλλα πολυ χορταστικο βεβαιααπο τα παντα εικονες,φαγητο ,ποτο,βουνο ,θαλασσα,πρασινο,μπλε , ηλιο,ΒΡΟΧΗ(χεχε).
πηρα μια ιδεα απο αυτα που λεμε να δουμε
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Βενετία εννοείται έξω και σύμφωνα με το πρόγραμμα που έγραψες αφήνεις και τα 5 Terre. Όχι ότι δεν αξίζουν βέβαια, εμάς μας άρεσαν πολύ και σε μια μέρα τα είδαμε όλα.
Φλωρεντία μπορείς να φας και σε καλές τιμές, εμείς φάγαμε σε πολύ κεντρικό σημείο, με ντόπιους πελάτες σε νορμάλ τιμές. Τώρα δε θυμάμαι το όνομα αλλά θα το κοιτάξω σπίτι και θα σου πω. Γενικώς στην Τοσκάνη και πέριξ κάναμε το καλύτερο φαγητό από όλα μας τα ταξίδια.
Στο Chianti και συγκεκριμένα στο Greve in Chianti έχει μια κάβα-μουσείο κρασιών η οποία είναι τεράστια, βγάζεις καρτούλα με όσα λεφτά θες (όσα μπορείς να πιεις δηλαδή!) και δοκιμάζεις από όποιο μπουκάλι θες. Έχει και κάποια μεζεδάκια (τυριά με αλλαντικά) για να μην γίνεις εντελώς φέσι. :bleh: Θα το βρω και θα στο γράψω κι αυτό.... άτιμη μνήμη.
Πίζα έριχνε καρέκλες οπότε πήγαμε μόνο στον Πύργο. Μεγάλη κιτσαρία γύρω γύρω πάντως.
Θα επανέρθω με λεπτομέρειες γιατί τώρα όλα στο περίπου στα λέω. ;)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις καποιο site η καποια rent a Car που νοικιαζει αυτοκίνητα με diezel?
Ολες οι εταιρίες νοικιάζουν αυτοκίνητα ντίζελ. Ειδικά στο εξωτερικό δεν μου έχει τύχει να νοικιάσω αμάξι με βενζίνη.
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ολες οι εταιρίες νοικιάζουν αυτοκίνητα ντίζελ. Ειδικά στο εξωτερικό δεν μου έχει τύχει να νοικιάσω αμάξι με βενζίνη.
Σε ευχαριστω..
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Καλο το προγραμμα σας.Να περασετε τελεια.Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι στη Φλωρεντια εχω φαει το πιο ακριβο παγωτο χωρις να ειναι και το καλυτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.799
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom