• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Τουριστική Visa για Σαουδική Αραβία

Ntt

Member
Σωστός ο @Yorgos όταν ένα μικρό ταξίδι όμως είναι 48 ημέρες :p

Το μεγαλύτερο ταξίδι που έχω κάνει ήταν 8 ημέρες (με τις πτήσεις μέσα που έφαγαν 2 ημέρες).

@Yorgos και @taver αναμένω να πάτε και να γράψετε stories παιδιά.

Yorgos

Member
Σωστός ο @Yorgos όταν ένα μικρό ταξίδι όμως είναι 48 ημέρες :p

Το μεγαλύτερο ταξίδι που έχω κάνει ήταν 8 ημέρες (με τις πτήσεις μέσα που έφαγαν 2 ημέρες).

@Yorgos και @taver αναμένω να πάτε και να γράψετε stories παιδιά.
Του χρόνου το Δεκέμβριο εγώ, μάλλον θα με προλάβει κάποιος.

hydronetta

Member
Χίλια πράγματα εχει: αρχαία, ενδιαφέρουσα αρχιτεκτονική, ένα από τα ωραιότερα φαράγγια στον κόσμο, τροπικά νησιά, εξαιρετικό βυθό.
κατονόμασε please γιατί με τα χρόνια έχω γίνει φοβερός τεμπέλης να ψάξω

taver

Member
Χίλια πράγματα εχει: αρχαία, ενδιαφέρουσα αρχιτεκτονική, ένα από τα ωραιότερα φαράγγια στον κόσμο, τροπικά νησιά, εξαιρετικό βυθό.
... και 5 world heritage sites. Αλλά και πέρα απ' όλα αυτά, και μόνη η εμπειρία σε ένα άκραία θρησκόληπτο τόπο εν πολλοίς άγνωστο στους δυτικούς, αξίζει.

hydronetta

Member
... και 5 world heritage sites. Αλλά και πέρα απ' όλα αυτά, και μόνη η εμπειρία σε ένα άκραία θρησκόληπτο τόπο εν πολλοίς άγνωστο στους δυτικούς, αξίζει.
Ναι φτάνει να μην γίνει το ελα να δεις από περίεργους τουρίστες που θα σπεύσουν, τουτέστιν ΚΙΝΕΖΟΥΣ

babaduma

Member
πάντα με μπούργκα στα ανοιχτά μέρη και ότι στα ξενοδοχεία θα ζητάνε πιστοποιητικό γάμου για τα δίκλινα...
Λάθος η εκτίμησή σου. Δεν πρόκειται να γίνει αυτό που λες. Και μη με ρωτήσεις πώς το ξέρω. Απλά το ξέρω...

babaduma

Member
κατονόμασε please γιατί με τα χρόνια έχω γίνει φοβερός τεμπέλης να ψάξω
Έχω φτιαγμένο ήδη πρόγραμμα από πέρυσι. Απλά περίμενα την επίσημη ανακοίνωση. Άργησε λίγους μήνες αλλά ήρθε...
saudi.jpg

Last edited:

North66

Member
Με αφορμή την τουριστική visa είδα το επεισόδιο του happytraveller για το ταξίδι του στη Σαουδικη Αραβία στο πλαίσιο πρόσκλησής του απο τουριστικούς φορείς της χώρας.
Ειδικά στη βόλτα στη βραδινή αγορά όταν είδα το μικροπωλητή ντυμένο στην πένα να μιλάει καλύτερα αγγλικά απ' τον happy και τις γυναίκες με τα νικάμπ να χαιρετάνε στην κάμερα, πείστηκα ότι ο μικροπωλητής δεν ήταν ασφαλίτης και ότι ο χαιρετισμός των γυναικών ήταν αυθόρμητος.

Yorgos

Member
Ειδικά στη βόλτα στη βραδινή αγορά όταν είδα το μικροπωλητή ντυμένο στην πένα να μιλάει καλύτερα αγγλικά απ' τον happy και τις γυναίκες με τα νικάμπ να χαιρετάνε στην κάμερα, πείστηκα ότι ο μικροπωλητής δεν ήταν ασφαλίτης και ότι ο χαιρετισμός των γυναικών ήταν αυθόρμητος.
Ασχέτως του τι είναι όλοι αυτοί (βίντεο τουριστικής προώθησης είναι...) , θα είναι λίγο απίθανο να διαφημίζουν ότι πας με το μαλλί να ανεμίζει και να σε συλλαμβάνουν αν δε φοράς μπούργκα.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Threads
30.108
Μέλη
34.554
Νεότερο μέλος
jackordos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα