Τουριστική Visa για Σαουδική Αραβία

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Σωστός ο @Yorgos όταν ένα μικρό ταξίδι όμως είναι 48 ημέρες :p

Το μεγαλύτερο ταξίδι που έχω κάνει ήταν 8 ημέρες (με τις πτήσεις μέσα που έφαγαν 2 ημέρες).

@Yorgos και @taver αναμένω να πάτε και να γράψετε stories παιδιά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σωστός ο @Yorgos όταν ένα μικρό ταξίδι όμως είναι 48 ημέρες :p

Το μεγαλύτερο ταξίδι που έχω κάνει ήταν 8 ημέρες (με τις πτήσεις μέσα που έφαγαν 2 ημέρες).

@Yorgos και @taver αναμένω να πάτε και να γράψετε stories παιδιά.
Του χρόνου το Δεκέμβριο εγώ, μάλλον θα με προλάβει κάποιος.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Χίλια πράγματα εχει: αρχαία, ενδιαφέρουσα αρχιτεκτονική, ένα από τα ωραιότερα φαράγγια στον κόσμο, τροπικά νησιά, εξαιρετικό βυθό.
κατονόμασε please γιατί με τα χρόνια έχω γίνει φοβερός τεμπέλης να ψάξω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Χίλια πράγματα εχει: αρχαία, ενδιαφέρουσα αρχιτεκτονική, ένα από τα ωραιότερα φαράγγια στον κόσμο, τροπικά νησιά, εξαιρετικό βυθό.
... και 5 world heritage sites. Αλλά και πέρα απ' όλα αυτά, και μόνη η εμπειρία σε ένα άκραία θρησκόληπτο τόπο εν πολλοίς άγνωστο στους δυτικούς, αξίζει.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
... και 5 world heritage sites. Αλλά και πέρα απ' όλα αυτά, και μόνη η εμπειρία σε ένα άκραία θρησκόληπτο τόπο εν πολλοίς άγνωστο στους δυτικούς, αξίζει.
Ναι φτάνει να μην γίνει το ελα να δεις από περίεργους τουρίστες που θα σπεύσουν, τουτέστιν ΚΙΝΕΖΟΥΣ
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
πάντα με μπούργκα στα ανοιχτά μέρη και ότι στα ξενοδοχεία θα ζητάνε πιστοποιητικό γάμου για τα δίκλινα...
Λάθος η εκτίμησή σου. Δεν πρόκειται να γίνει αυτό που λες. Και μη με ρωτήσεις πώς το ξέρω. Απλά το ξέρω...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
κατονόμασε please γιατί με τα χρόνια έχω γίνει φοβερός τεμπέλης να ψάξω
Έχω φτιαγμένο ήδη πρόγραμμα από πέρυσι. Απλά περίμενα την επίσημη ανακοίνωση. Άργησε λίγους μήνες αλλά ήρθε...
saudi.jpg
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Με αφορμή την τουριστική visa είδα το επεισόδιο του happytraveller για το ταξίδι του στη Σαουδικη Αραβία στο πλαίσιο πρόσκλησής του απο τουριστικούς φορείς της χώρας.
Ειδικά στη βόλτα στη βραδινή αγορά όταν είδα το μικροπωλητή ντυμένο στην πένα να μιλάει καλύτερα αγγλικά απ' τον happy και τις γυναίκες με τα νικάμπ να χαιρετάνε στην κάμερα, πείστηκα ότι ο μικροπωλητής δεν ήταν ασφαλίτης και ότι ο χαιρετισμός των γυναικών ήταν αυθόρμητος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ειδικά στη βόλτα στη βραδινή αγορά όταν είδα το μικροπωλητή ντυμένο στην πένα να μιλάει καλύτερα αγγλικά απ' τον happy και τις γυναίκες με τα νικάμπ να χαιρετάνε στην κάμερα, πείστηκα ότι ο μικροπωλητής δεν ήταν ασφαλίτης και ότι ο χαιρετισμός των γυναικών ήταν αυθόρμητος.
Ασχέτως του τι είναι όλοι αυτοί (βίντεο τουριστικής προώθησης είναι...) , θα είναι λίγο απίθανο να διαφημίζουν ότι πας με το μαλλί να ανεμίζει και να σε συλλαμβάνουν αν δε φοράς μπούργκα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
κατονόμασε please γιατί με τα χρόνια έχω γίνει φοβερός τεμπέλης να ψάξω
Δε θυμάμαι ονόματα καλέ μου, αλλά σίγουρα μου κοστίζει πολλαπλά απ ό,τι εσένα και σε χρόνο και σε χρήμα να τα ψάξω. Θα σου αρέσουν πολύ.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Μόνο και μόνο η δεύτερη πόλη των Ναβαταίων (Mada’in Saleh) μετά την Πέτρα, σε ψήνει για μία επίσκεψη. Inshallah
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom