Του κόσμου τα παγκάκια

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ξεχασμένα από τους ανθρώπους, φθαρμένα από την αλμύρα και το αγιάζι, περιμένουν υπομονετικά το καλοκαίρι για λίγη προσοχή. (Παραλία Κοκκωνίου Κορινθίας)
IMG_20210303_134421.jpg
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ξεχασμένα από τους ανθρώπους, φθαρμένα από την αλμύρα και το αγιάζι, περιμένουν υπομονετικά το καλοκαίρι για λίγη προσοχή. (Παραλία Κοκκωνίου Κορινθίας) View attachment 341503
χαχα σε ξεγέλασαν! αυτά δεν είναι παγκάκια, σε αυτά δοκιμάζουν αν έληξαν τα αντιτετανικά!!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
χαχα σε ξεγέλασαν! αυτά δεν είναι παγκάκια, σε αυτά δοκιμάζουν αν έληξαν τα αντιτετανικά!!
Κάτι τέτοια ταλαίπωρα παγκάκια είχε πριν χρόνια σε μια από τις μικρές αγαπημένες μου παραλίες που πήγαινα στο Λουτράκι. Τελικά ένα Σαββατοκύριακο πήρα γυαλόχαρτο , τα έτριψα τα αστάρωσα και τα έβαψα μόνη μου με μπογιές που μου είχαν μείνει στο σπίτι.
Ακόμα κρατάνε απ ότι είδα το καλοκαίρι που μας πέρασε κι ας έχουν περάσει 5-6 χρόνια από τότε.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Κάτι τέτοια ταλαίπωρα παγκάκια είχε πριν χρόνια σε μια από τις μικρές αγαπημένες μου παραλίες που πήγαινα στο Λουτράκι. Τελικά ένα Σαββατοκύριακο πήρα γυαλόχαρτο , τα έτριψα τα αστάρωσα και τα έβαψα μόνη μου με μπογιές που μου είχαν μείνει στο σπίτι.
Ακόμα κρατάνε απ ότι είδα το καλοκαίρι που μας πέρασε κι ας έχουν περάσει 5-6 χρόνια από τότε.
Αυτά κάθε καλοκαίρι, τα καλωπίζει ο δήμος, ευτυχώς.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Αυτά κάθε καλοκαίρι, τα καλωπίζει ο δήμος, ευτυχώς.
Και στο Λουτράκι ο δήμος σουλουπώνει πολλά πριν την τουριστική σεζόν αλλά δυστυχώς μόνο όσα είναι στη μόστρα και όσα βλέπει η πεθερά. Δεν με χάλασε πάντως καθόλου που τα έφτιαξα. Μου αρέσει γενικά το βάψιμο, με χαλαρώνει. Άσε που όποτε πηγαίνω τα καμαρώνω σαν "παιδιά" μου.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Και στο Λουτράκι ο δήμος σουλουπώνει πολλά πριν την τουριστική σεζόν αλλά δυστυχώς μόνο όσα είναι στη μόστρα και όσα βλέπει η πεθερά. Δεν με χάλασε πάντως καθόλου που τα έφτιαξα. Μου αρέσει γενικά το βάψιμο, με χαλαρώνει. Άσε που όποτε πηγαίνω τα καμαρώνω σαν "παιδιά" μου.
ψήνεις μαγειρεύεις ασταρώνεις πες τώρα ότι φτιάχνεις και τις βρύσες να σε λατρέψουμε!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
ψήνεις μαγειρεύεις ασταρώνεις πες τώρα ότι φτιάχνεις και τις βρύσες να σε λατρέψουμε!
:haha:
Δυστυχώς με τα υδραυλικά δεν το έχω καθόλου. Καμιά πρίζα αλλάζω ή κανα ντουί αλλά μέχρι εκεί. Για αυτές τις δουλειές άλλωστε έχουμε τους άντρες!:rolleyes-80:
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.363
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Νομός Φλώρινας

Ο λόφος του Αγίου Ιωάννη με το ομώνυμο ξωκλήσι
βρίσκεται μεταξύ των χωριών Άγιος Γερμανός και Λαιμός. Είναι κατάφυτος από βελανιδιές και τα παγκάκια έξω από το κατάλευκο ξωκλήσι προσφέρουν καταπληκτική θέα στη λίμνη, στα γύρω βουνά και στα οργωμένα χωράφια, τα οποία την εποχή που βρεθήκαμε εκεί ετοιμάζονταν από τους αγρότες, για να δεχτούν τη νέα σπορά του πολύτιμου καρπού, δηλαδή των φασολιών.

Πρέσπες 2017 (267).jpg



Πρέσπες 2017 (260).jpg



Πρέσπες 2017 (268).jpg



Πρέσπες 2017 (275).jpg



Πρέσπες 2017 (261).jpg



Πρέσπες 2017 (285).jpg



Πρέσπες 2017 (286).jpg
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Απλό, λιτό και σε γήινα χρώματα μόνο θα μπορούσε να είναι ένα παγκάκι στον Ανάβατο. Ο δύσβατος μεσαιωνικός οικισμός, είναι επιβλητικός από μόνος του. Το παγκάκι προσφέρει ξεκούραση στους επισκέπτες πριν συνεχίσουν την ανάβαση στον "Μυστρά του Αιγαίου".

DSC04322 (2).JPG
DSC04319 (2).JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom