Τουρκία Το Μπαιράμι Εγω και η Ισπανίδα φίλη μου στην Πόλη

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498

Φτάνοντας Kabatas η επιλογή για φαγητό ηταν να πάμε στο Οrtakoy για πατάτα ψητή γεμιστή ( το είχα αποθημενο απο την προηγούμενη φορά που πήγα πρωί και ηταν όλα κλειστά) .
ΤΗν προηγούμενη φορά είχα την τρομε΄ρη εμπειρία με δημόσιο λεοφωρείο και τα κόκκινα φανάρια !!.Αυτήν την φορά πήγαμε με ταξί
Εκεί να δείτε κόσμο ...σωστή λαοθάλασσα ......εννοείται και εκεί είχε στημένους πάγκους που πούλαγαν οτι θές ;).

Πάντως κάτι χειροποίητα τρισδιάστατα καδράκα που μου άρεσαν ο καλλιτέχνης τα πουλούσε οσο μια διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο !!!!!!!!

Πάντως η επιλογή του φαγητού ήταν 100% απολαυστική και αν θέλαμε να κάνουμε και την υπέρβαση θα δοκιμάζαμε και Βάφλες ......
next time .....

Ξέχασα να αναφέρω οτι οταν πήραμε ταξί ( η απόσταση είναι μικρή και παράλληλη με τον Βόσπορο ) ο πονηρός ταρίφας έιχε όρεξη για κύκλους και βόλτες αλλά επειδή το πράγμα το είχαμε ξανακάνει δεν μάσησα και αφενός του είπα οτι μας πάει λάθος και φυσικά του έδωσα λιγότερα απο αυτα που έγραφε το ταξίμετρο .

Απο εκεί λόγω τρελού μποτιλιαρίσματος αποφασίσαμε να γυρίσουμε με τα πόδια πρός το Ciragan Saray για το απογευματινό μας τσάι υπερπαραγωγή

Τσάι και γλυκά διάφορα σε πιατέλα = 60 λίρες . Τα έχουμε πεί το περιβάλλον μετράει σε αυτές τις περιτπώσεις και απο περιβάλλον ΄δεν υπάρχουν λόγια !!!

Το καφέ-εστιατόριο είναι στο καινούργιο τμήμα του ξενοδοχείου ,δίπλα στο Saray γινόταν μια γαμήλια δεξίωση .
Τέτοιο γάμο μόνο στην TV και στα παραμύθια πάντως βλέπεις .
 

Attachments

Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φιλια στην Ισπανιδα φιλη σου (βλεπω την ανανεωσαμε την βιτρινα με τα γλυκακια)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αχ αχ αχ θα σε γδαρω.
Ποτε θα στρωθεις να γραψεις για τη Μανη μπρε?
Μην τολμησεις και εμφανιστεις στο παρτυ αυτο μονο εχω να σου πω.:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αχ αχ αχ θα σε γδαρω.
Ποτε θα στρωθεις να γραψεις για τη Μανη μπρε?
Μην τολμησεις και εμφανιστεις στο παρτυ αυτο μονο εχω να σου πω.:D

Γδάρε με μπας και γλιτώσω την έκτακτη εισφορά του ΓΑΠ .

θα τολμήσω και θα έρθω στο πάρτυ αλλά πρίν θα έχω γράψει κάτι και για τα μέρη σου ;)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Γδάρε με μπας και γλιτώσω την έκτακτη εισφορά του ΓΑΠ .

θα τολμήσω και θα έρθω στο πάρτυ αλλά πρίν θα έχω γράψει κάτι και για τα μέρη σου ;)
Kαι Τουρκία Νο2 και Μάνη? Πότε θα προλάβεις βρε θηρίο??
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
αχ βρε χρηστο ποσο ζηλευω!!

εγω που γενικα δυσκολα ξαναπαω στην ιδια πολη στο καπακι (θελω να περναει λιγος καιρος πρωτα), με την κων/πολη με βλεπω να την κανω την εξαιρεση!!

μα, τον πεθερο που τον αφησατε???:haha:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Καλή διάθεση υπάρχει πάντως

Είδικά στο θέμα Μάνη το χρωστάω.
Φάνηκα ασυνεπής στην υπόσχεση που σου είχα δώσει :oops::oops::oops::oops::oops:
Tωωωωωωωώρα φίλε Χρήστο τι μου χρωστάς, το κατόπιν εορτής λίγο είναι να το πω! Χαχαχα πλάκα έχεις! Περιμένω ωστόσο να γράψεις για να συγκρίνω απόψεις.. Έχω κι εγώ κάτι στο μυαλό μου, ελπίζω να βρω χρόνο κάποια στιγμή!
1600 χλμ κάναμε σε 10 μέρες, καταλαβαίνεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.122
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom